- Org.nr.
- 931 978 608
- Adresse
- Seljefaret 12, 3440 Røyken
- Hovedeier
- Eliesen Holding AS, 100 %
NDT Inspection AS er et aksjeselskap innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 978 608
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 20.08.2023
- Registrert
- 29.08.2023
- Adresse
- Seljefaret 12, 3440 Røyken
- Kommune
- Asker
- Næring
- 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet stedAll annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Asker (123)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NDT Inspection AS921 158 939 · ASKER8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å importere og eksportere handelsvarer, produksjon av varer, servicearbeid, tilstandskontroll, teknisk, konsulentvirksomhet, transport av gods og personer, konsulentbistand og annen økonomisk virksomhet, samt deltagelse i andre virksomheter og investering i eiendom både i Norge og utlandet.
Tidligere navn
- Alfanor 23080 AS30.08.2023 til 13.10.2023
- NDT NEWCO AS13.10.2023 til 14.12.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 15 212 394 | 8 212 323 | 6 878 268 |
| Annen driftsinntekt | 70 | 68 910 | - |
| Sum driftsinntekter | 15 212 464 | 8 281 233 | 6 878 268 |
| Varekostnad | 2 160 028 | 571 677 | 1 110 429 |
| Lønnskostnad Il, | 4 704 100 | 3 892 824 | 3 025 296 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 487 142 | 506 683 | 406 023 |
| Annen driftskostnad | 3 573 445 | 3 038 911 | 2 118 579 |
| Sum driftskostnader | 10 924 714 | 8 010 096 | 6 660 326 |
| Driftsresultat | 4 287 750 | 271 137 | 217 941 |
| Annen renteinntekt | 826 | 33 765 | 23 |
| Annen finansinntekt | 1 693 | 810 | 38 477 |
| Sum finansinntekter | 2 518 | 34 575 | 38 500 |
| Annen rentekostnad | 55 711 | 63 399 | 51 490 |
| Annen finanskostnad | 6 487 | 7 610 | 2 544 |
| Sum finanskostnader | 62 198 | 71 009 | 54 033 |
| Netto finans | −59 680 | −36 433 | −15 533 |
| Resultat før skatt | 4 228 070 | 234 704 | 202 408 |
| Skattekostnad | 940 441 | 33 516 | 41 797 |
| Årsresultat | 3 287 629 | 201 188 | 160 611 |
| Overkurs | −1 247 072 | 0 | - |
| Ordinært utbytte | 2 800 000 | 0 | - |
| Tilleggsutbytte | 1 940 500 | 0 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 156 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −361 800 | 201 188 | 160 611 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 160 611 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 146 425 | 214 107 | 188 204 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 110 990 | 1 236 868 | 1 475 819 |
| Sum varige driftsmidler | 1 257 415 | 1 450 976 | 1 664 023 |
| Investering i datterselskap | 0 | 450 000 | 450 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 1 301 000 | 1 301 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 260 389 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 260 389 | 1 751 000 | 1 751 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 517 804 | 3 201 976 | 3 415 023 |
| Kundefordringer | 1 703 493 | 626 128 | 1 439 075 |
| Andre kortsiktige fordringer | 364 944 | 70 932 | 69 604 |
| Konsernfordringer | 2 841 299 | 799 424 | - |
| Sum fordringer | 4 909 736 | 1 496 484 | 1 508 679 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 171 592 | 961 343 | 1 391 389 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 171 592 | 961 343 | 1 391 389 |
| Sum omløpsmidler | 7 081 328 | 2 457 827 | 2 900 068 |
| Sum eiendeler | 8 599 132 | 5 659 803 | 6 315 090 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
| Overkurs | 2 233 269 | 3 480 340 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −14 320 | −14 320 | −14 320 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 278 949 | 3 526 020 | 15 680 |
| Annen egenkapital | 0 | 361 800 | 160 611 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 361 800 | 160 611 |
| Sum egenkapital | 2 278 949 | 3 887 820 | 176 291 |
| Utsatt skatt | 6 986 | 26 807 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 986 | 26 807 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 519 479 | 757 931 | 806 702 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 3 510 340 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 519 479 | 757 931 | 4 317 042 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 317 042 |
| Leverandørgjeld | 993 767 | 180 054 | 915 312 |
| Betalbar skatt | 916 262 | 6 709 | 41 797 |
| Skyldige offentlige avgifter | 330 778 | 312 862 | 322 048 |
| Utbytte | 2 800 000 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 200 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 552 912 | 487 621 | 542 599 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 793 718 | 987 245 | 1 821 757 |
| Sum gjeld | 6 320 183 | 1 771 983 | 6 138 799 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 599 132 | 5 659 803 | 6 315 090 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▼ | 2,49 | 1,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,77▲ | 0,46 | 34,82 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 60,2 %▲ | 5,1 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,2 %▲ | 3,3 % | 3,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,6 %▲ | 2,4 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,5 %▼ | 68,7 % | 2,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 901 558
- Resultat per ansatt, kroner
- 535 969
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ludvik Møll Eliesen | 2002 |
| Styrets leder | Odd Harald Eliesen | 1970 |
| Styremedlem | Ludvik Møll Eliesen | 2002 |
| Styremedlem | Stian Bakka | 1988 |
| Styremedlem | Ine-Cecilie Eliesen | 1968 |
| Revisor | AKERSHUS REVISJON AS967 604 364 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Eliesen Holding AS100,0 %Røyken · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Eliesen Holding AS
- NDT Invest AS100,0 %
- NDT Inspection AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.