- Org.nr.
- 928 177 874
- Adresse
- Jenshaugvegen 45, 7590 Tydal
Driftsresultat−309 984−41,6 % margin
EBITDA158 916før av- og nedskrivninger
Årsresultat−450 413−60,4 % margin
Egenkapital−1 576 224−1 146,8 % av eiendelene
NEA ULLSPINNERI AS er et aksjeselskap innen bearbeiding og spinning av tekstilfibre, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 177 874
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 19.10.2021
- Registrert
- 20.11.2021
- Adresse
- Jenshaugvegen 45, 7590 Tydal
- Postadresse
- Sponglia 23
- Kommune
- Tydal
- Aksjekapital
- 400 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEA ULLSPINNERI AS928 204 073 · TYDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Småskala ullspinneri med kjøp og foredling av ull fra lokale produsenter. Spinneriet vil spinne ulike typer garn for videresalg, i tillegg kan det tas imot ull for leiespinning og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 742 143 | 618 762 | 346 653 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 3 688 | 4 566 | 10 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 745 831 | 623 328 | 346 663 | 252 346 | - |
| Varekostnad | 8 438 | 11 489 | 2 304 | - | - |
| Lønnskostnad | 364 517 | 389 051 | 386 926 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 468 900 | 468 900 | 468 900 | - | - |
| Annen driftskostnad | 213 959 | 196 774 | 224 540 | - | 200 |
| Sum driftskostnader | 1 055 815 | 1 066 214 | 1 082 671 | 302 150 | 200 |
| Driftsresultat | −309 984 | −442 886 | −736 007 | −49 804 | −200 |
| Annen renteinntekt | 65 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 127 | 1 930 | 860 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 192 | 1 930 | 860 | - | - |
| Annen rentekostnad | 142 621 | 242 872 | 26 331 | - | - |
| Sum finanskostnader | 142 621 | 242 872 | 26 331 | 19 843 | - |
| Netto finans | −140 429 | −240 942 | −25 471 | −19 843 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −761 478 | −69 647 | −200 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −761 478 | - | −200 |
| Resultat før skattekostnad | −450 413 | −683 828 | - | - | - |
| Årsresultat | −450 413 | −683 828 | −761 478 | −69 647 | −200 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −450 413 | −683 828 | −761 478 | - | - |
| Totalresultat | −450 413 | −683 828 | −761 478 | - | - |
| Udekket tap | −450 413 | −683 828 | −761 478 | - | −200 |
| Sum overføringer og disponeringer | −450 413 | −683 828 | −761 478 | - | −200 |
| Maskiner og anlegg | 24 592 | 493 492 | 962 392 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 24 592 | 493 492 | 962 392 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 24 592 | 493 492 | 962 392 | 1 431 292 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 419 401 |
| Sum varer | 102 055 | 100 000 | 95 000 | - | - |
| Kundefordringer | 2 000 | 19 176 | 29 764 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 41 603 | - | - |
| Sum fordringer | 2 000 | 19 176 | 71 366 | - | 419 401 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 185 899 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 799 | 5 257 | 4 227 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 799 | 5 257 | 4 227 | - | 185 899 |
| Sum omløpsmidler | 112 854 | 124 433 | 170 593 | 241 610 | 605 300 |
| Sum eiendeler | 137 446 | 617 926 | 1 132 986 | 1 672 903 | 605 300 |
| Aksjekapital | 400 000 | 400 000 | 200 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 658 | −10 658 | −10 658 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 389 342 | 389 342 | 189 342 | 189 342 | 200 000 |
| Udekket tap | 1 965 566 | 1 515 154 | 831 325 | - | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 965 566 | −1 515 154 | −831 325 | −69 847 | −200 |
| Sum egenkapital | −1 576 224 | −1 125 812 | −641 983 | 119 495 | 199 800 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 244 091 | 1 349 946 | 1 355 975 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 244 091 | 1 349 946 | 1 355 975 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 244 091 | 1 349 946 | 1 355 975 | 1 505 135 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 2 813 | 2 400 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 38 679 | 34 475 | 63 075 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 194 178 | 155 875 | 95 161 | - | 405 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 469 579 | 393 791 | 418 994 | 48 273 | 405 500 |
| Sum gjeld | 1 713 671 | 1 743 737 | 1 774 969 | 1 553 407 | 405 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 137 446 | 617 926 | 1 132 986 | - | 605 300 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,24▼ | 0,32 | 0,41 | 5,01 | 1,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,09▲ | −1,55 | −2,76 | 13,00 | 2,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −81,5 %▼ | −50,4 % | −52,4 % | −4,4 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −41,6 %▲ | −71,1 % | −212,3 % | −19,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −60,4 %▲ | −109,7 % | −219,7 % | −27,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 146,8 %▼ | −182,2 % | −56,7 % | 7,1 % | 33,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NEA ULLSPINNERI AS−41,6 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
NEA ULLSPINNERI AS−41,6 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
RAUMA ULLVAREFABRIKK AS5,6 % 111,9 mill.74 ansatte 2025
Hillesvåg Ullvarefabrikk AS6,9 % 36,1 mill.29 ansatte 2025
SANDNES GARN AS17,4 % 413,2 mill.129 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 13.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anita Evjen Fremo | 1967 |
| Styrets leder | Fred Kåre Fremo | 1964 |
| Styremedlem | Anita Evjen Fremo | 1967 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANITA EVJEN FREMO50,0 %f. 1967 · Tydal · 100 ordinære aksjer
- FRED KÅRE FREMO50,0 %f. 1964 · Tydal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.