- Org.nr.
- 984 026 951
- Adresse
- C/o Langbrygga 1 Skien AS, Langbrygga 1, 3724 Skien
- Hovedeier
- RCR PROPERTY GROUP AS, 100 %
Driftsresultat989 35474,2 % margin
EBITDA1 159 654før av- og nedskrivninger
Årsresultat658 34749,3 % margin
Egenkapital1 178 13911,3 % av eiendelene
NEDRE HJELLEGATE 11 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 026 951
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 15.11.2001
- Registrert
- 03.01.2002
- Adresse
- C/o Langbrygga 1 Skien AS, Langbrygga 1, 3724 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Skien (772)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEDRE HJELLEGATE 11 AS984 072 090 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av fast eiendom, samt det som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- Laugstol Eiendom AS03.01.2002 til 29.10.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 334 087 | 1 297 307 | 1 263 590 | 1 119 662 | 1 209 265 |
| Sum driftsinntekter | 1 334 087 | 1 297 307 | 1 263 590 | 1 119 662 | 1 209 265 |
| Avskrivninger | 170 300 | 248 400 | 87 600 | 165 300 | 165 300 |
| Annen driftskostnad | 174 433 | 206 588 | 926 790 | 293 527 | 212 917 |
| Sum driftskostnader | 344 733 | 454 989 | 1 014 390 | 458 827 | 378 217 |
| Driftsresultat | 989 354 | 842 318 | 249 200 | 660 835 | 831 049 |
| Finanskostnader | - | - | - | - | 148 143 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 418 467 | 422 590 | - | - | - |
| Finansinntekter | 8 741 | 7 791 | 214 010 | - | - |
| Sum finansinntekter | 427 208 | 430 381 | 214 010 | - | - |
| Annen rentekostnad | 572 527 | 726 534 | 608 518 | 161 999 | - |
| Sum finanskostnader | 572 527 | 726 534 | 608 518 | 161 999 | 148 143 |
| Netto finans | −145 319 | −296 153 | −394 508 | −161 999 | −148 143 |
| Resultat før skatt | - | - | −145 308 | 498 835 | 682 906 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 150 239 |
| Resultat før skattekostnad | 844 035 | 546 165 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 185 688 | 120 156 | −31 968 | 109 744 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −113 340 | 389 091 | 532 667 |
| Årsresultat | 658 347 | 426 009 | −113 340 | 389 091 | 532 667 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 658 347 | 426 009 | −113 340 | 389 091 | 532 667 |
| Totalresultat | 658 347 | 426 009 | −113 340 | 389 091 | 532 667 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 526 889 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 393 159 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −113 340 | −4 068 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 658 347 | 426 009 | - | - | 5 778 |
| Sum overføringer og disponeringer | 658 347 | 426 009 | −113 340 | 389 091 | 532 667 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 217 886 | 3 388 186 | 3 636 586 | 4 222 244 | 4 387 544 |
| Sum varige driftsmidler | 3 217 886 | 3 388 186 | 3 636 586 | 4 222 244 | 4 387 544 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 217 953 | 5 926 551 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 694 969 | 815 414 | 935 860 | 353 323 | 186 725 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 912 922 | 6 741 966 | 935 860 | 353 323 | 186 725 |
| Sum anleggsmidler | 10 130 809 | 10 130 152 | 4 572 446 | 4 575 567 | 4 574 269 |
| Kundefordringer | - | - | - | 139 766 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 80 106 | 32 819 | 32 171 | 42 459 | 38 222 |
| Konsernfordringer | - | 328 976 | 5 583 961 | - | 471 707 |
| Sum fordringer | 80 106 | 361 795 | 5 616 132 | 182 225 | 509 929 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 219 472 | −97 | −81 | 834 311 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 219 472 | −97 | −81 | 834 311 | - |
| Sum omløpsmidler | 299 578 | 361 699 | 5 616 051 | 1 016 535 | 509 929 |
| Sum eiendeler | 10 430 386 | 10 491 850 | 10 188 497 | 5 592 103 | 5 084 198 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 328 976 | 328 976 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 428 976 | 428 976 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 749 163 | 784 428 | 615 020 | 728 360 | 732 428 |
| Sum opptjent egenkapital | 749 163 | 784 428 | 615 020 | 728 360 | 732 428 |
| Sum egenkapital | 1 178 139 | 1 213 404 | 715 020 | 828 360 | 832 428 |
| Utsatt skatt | 198 334 | 208 280 | 160 499 | 192 467 | 193 614 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 198 334 | 208 280 | 160 499 | 192 467 | 193 614 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 835 436 | 8 634 976 | 9 233 614 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 63 000 | - | - | 4 018 583 | 3 190 763 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 898 436 | 8 634 976 | 9 233 614 | 4 018 583 | 3 190 763 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 096 770 | 8 843 256 | 9 394 113 | 4 211 050 | 3 384 377 |
| Leverandørgjeld | 86 104 | 12 348 | 12 441 | - | 7 860 |
| Skyldig offentlige avgifter | 51 738 | 52 427 | 46 016 | 48 642 | 184 034 |
| Kortsiktig konserngjeld | 889 246 | 328 976 | - | 504 050 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 128 389 | 41 439 | 20 907 | - | 675 499 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 155 477 | 435 190 | 79 364 | 552 692 | 867 393 |
| Sum gjeld | 9 252 247 | 9 278 446 | 9 473 477 | 4 763 742 | 4 251 770 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 430 386 | 10 491 850 | 10 188 497 | 5 592 103 | 5 084 198 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,26▼ | 0,83 | 70,76 | 1,84 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,85▲ | 7,65 | 13,25 | 5,75 | 5,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,5 %▲ | 12,3 % | 5,9 % | 12,4 % | 16,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 74,2 %▲ | 64,9 % | 19,7 % | 59,0 % | 68,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,3 %▲ | 32,8 % | −9,0 % | 34,8 % | 44,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,3 %▼ | 11,6 % | 7,0 % | 14,8 % | 16,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NEDRE HJELLEGATE 11 AS74,2 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
NEDRE HJELLEGATE 11 AS74,2 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Emil Eriksrød | 1983 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RCR PROPERTY GROUP AS100,0 %Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RCR PROPERTY GROUP AS
- RCR Property AS100,0 %
- Henrik Ibsensgate 6 AS100,0 %
- XG Eiendom AS97,1 %
- NEDRE HJELLEGATE 11 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.