- Org.nr.
- 989 271 385
- Adresse
- c/o Alpha Aksepta AS, Heimdalsvegen 10B, 7080 Heimdal
- Hovedeier
- Grønco AS, 100 %
Driftsresultat488 90734,5 % margin
Årsresultat382 43027,0 % margin
Egenkapital1 953 53616,8 % av eiendelene
NEDRE MØLLENBERGGATE 38 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 271 385
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 15.12.2005
- Registrert
- 18.02.2006
- Adresse
- c/o Alpha Aksepta AS, Heimdalsvegen 10B, 7080 Heimdal
- Postadresse
- Heimdalsvegen 10B
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEDRE MØLLENBERGGATE 38 AS989 664 220 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 416 888 | 1 435 617 | - | - | 1 154 100 |
| Sum driftsinntekter | 1 416 888 | 1 435 617 | 1 277 665 | 1 092 577 | 1 154 100 |
| Annen driftskostnad | 927 981 | 976 528 | 1 603 713 | 1 827 895 | 577 564 |
| Sum driftskostnader | 927 981 | 976 528 | 1 603 713 | 1 827 895 | 577 564 |
| Driftsresultat | 488 907 | 459 090 | −326 048 | −735 318 | 576 536 |
| Annen renteinntekt | 1 860 | 2 037 | - | - | 540 |
| Sum finansinntekter | 1 860 | 2 037 | 1 493 | 1 221 | 540 |
| Annen rentekostnad | 472 | 2 595 | - | - | 274 936 |
| Sum finanskostnader | 472 | 2 595 | 2 284 | −20 721 | 274 936 |
| Resultat før skatt | - | - | −326 839 | −754 817 | 302 140 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −71 905 | −166 054 | 66 471 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 235 669 |
| Resultat før skattekostnad | 490 295 | 458 532 | - | - | - |
| Skattekostnad l, | 107 865 | 100 877 | - | - | - |
| Årsresultat | 382 430 | 357 655 | −254 935 | −588 763 | 235 669 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 235 669 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 235 669 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 235 669 |
| Annen egenkapital | 382 430 | 357 655 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel Il, | 33 617 | 141 482 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 33 617 | 141 482 | - | - | 4 400 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 505 086 | 11 505 086 | - | - | 11 505 086 |
| Sum varige driftsmidler | 11 505 086 | 11 505 086 | - | - | 11 505 086 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 11 538 703 | 11 646 568 | 11 747 445 | 11 675 540 | 11 509 486 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 19 300 |
| Andre kortsiktige fordringer | 99 861 | 95 484 | - | - | 126 097 |
| Sum fordringer | 99 861 | 95 484 | - | - | 145 397 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 253 458 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 862 | 12 160 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 862 | 12 160 | - | - | 253 458 |
| Sum omløpsmidler | 109 722 | 107 643 | 105 483 | 152 775 | 398 855 |
| Sum eiendeler | 11 648 425 | 11 754 211 | 11 852 927 | 11 828 315 | 11 908 341 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 4 400 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 853 536 | 1 471 106 | - | - | 1 957 149 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 853 536 | 1 471 106 | 1 113 451 | 1 368 386 | 1 957 149 |
| Sum egenkapital | 1 953 536 | 1 571 106 | 1 213 451 | 1 468 386 | 2 057 149 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 8 669 980 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 9 495 859 | 10 079 059 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 495 859 | 10 079 059 | - | - | 9 511 824 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 10 482 941 | 10 037 941 | 9 511 824 |
| Leverandørgjeld | 58 195 | 50 446 | - | - | 136 697 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 66 471 |
| Kortsiktig konserngjeld | 34 035 | 12 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 106 800 | 41 600 | - | - | 136 200 |
| Sum kortsiktig gjeld | 199 030 | 104 046 | 156 536 | 321 988 | 339 368 |
| Sum gjeld | 9 694 889 | 10 183 105 | 10 639 476 | 10 359 929 | 9 851 192 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 648 425 | 11 754 211 | - | - | 11 908 341 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,55▼ | 1,03 | 0,67 | 0,47 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,96▼ | 6,48 | 8,77 | 7,06 | 4,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▲ | 3,9 % | −2,7 % | −6,2 % | 4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 34,5 %▲ | 32,0 % | −25,5 % | −67,3 % | 50,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,0 %▲ | 24,9 % | −20,0 % | −53,9 % | 20,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,8 %▲ | 13,4 % | 10,2 % | 12,4 % | 17,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NEDRE MØLLENBERGGATE 38 AS34,5 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
NEDRE MØLLENBERGGATE 38 AS34,5 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjetil Grønskag | 1964 |
| Styremedlem | Rune Korsvoldlien | 1975 |
| Regnskapsfører | ALPHA ØKONOMI AS986 270 027 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Grønco AS100,0 %Heimdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Grønco AS
- Kakoto Eiendom AS100,0 %
- NEDRE MØLLENBERGGATE 38 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.