- Org.nr.
- 926 584 782
- Adresse
- Nedre Torggate 5, 3015 Drammen
Driftsresultat−1 300 029
Årsresultat−2 011 051
Egenkapital4 642 74015,7 % av eiendelene
NEDRE TVERRGATE 3 HOLDING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 584 782
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 25.01.2021
- Registrert
- 12.02.2021
- Adresse
- Nedre Torggate 5, 3015 Drammen
- Postadresse
- Postboks 1035 Bragernes
- Kommune
- Drammen
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Drammen (274)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEDRE TVERRGATE 3 HOLDING AS926 737 287 · DRAMMEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve, utvikle, bygge og selge fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder å eie og bidra i andre selskaper med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 27 927 510 | 112 776 636 | 52 180 854 | - |
| Annen driftsinntekt | 15 000 | 9 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 15 000 | 27 936 510 | 112 776 636 | 52 180 854 | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | 103 920 081 | 47 581 422 | - |
| Varekostnad | 0 | 18 950 109 | - | - | 2 568 282 |
| Annen driftskostnad | 1 315 029 | 1 732 825 | 77 235 | 16 422 | 27 170 |
| Sum driftskostnader | 1 315 029 | 20 682 933 | 103 997 316 | 47 597 844 | 27 170 |
| Driftsresultat | −1 300 029 | 7 253 577 | 8 779 320 | 4 583 010 | −27 170 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 519 139 |
| Annen renteinntekt | 4 876 | 55 767 | 4 225 | 4 547 | 2 322 |
| Sum finansinntekter | 4 876 | 55 767 | 4 225 | 4 547 | 521 461 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 83 370 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 4 | - |
| Annen rentekostnad | 515 697 | 0 | - | - | 486 062 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 1 500 000 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 515 697 | 1 500 000 | - | 83 374 | 486 062 |
| Netto finans | −510 821 | −1 444 233 | 4 225 | −78 827 | 35 398 |
| Resultat før skatt | −1 810 851 | 5 809 343 | 8 783 545 | 4 504 183 | 8 228 |
| Skattekostnad | 200 200 | 1 608 056 | 1 932 379 | 1 009 263 | 1 810 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 6 851 166 | 3 494 920 | 6 418 |
| Årsresultat | −2 011 051 | 4 201 287 | 6 851 166 | 3 494 920 | 6 418 |
| Ordinært utbytte | - | - | 8 000 000 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −1 148 834 | 3 494 920 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 6 851 166 | 3 494 920 | 6 418 |
| Annen egenkapital | −2 011 051 | 4 201 287 | - | - | 6 418 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | −2 568 282 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 200 200 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 200 200 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 31 876 737 | 31 876 737 | 9 960 107 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 200 200 | 31 876 737 | 31 876 737 | 9 960 107 |
| Beholdning prosjekt | - | - | - | - | 2 568 282 |
| Sum varer | - | - | - | - | 2 568 282 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 245 904 |
| Kundefordringer | - | - | 8 250 | 8 250 | - |
| Prosjekt under utførelse | - | - | 164 957 490 | 52 180 854 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 7 900 000 | - | 22 087 482 |
| Beholdning usolgte boliger | 29 376 071 | 29 376 071 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 172 865 740 | 52 189 104 | 22 333 386 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 114 560 | 4 240 010 | 1 725 398 | 2 110 246 | 699 871 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 114 560 | 4 240 010 | 1 725 398 | 2 110 246 | 699 871 |
| Sum omløpsmidler | 29 490 631 | 33 616 081 | 174 591 138 | 54 299 350 | 25 601 538 |
| Sum eiendeler | 29 490 631 | 33 816 281 | 206 467 875 | 86 176 087 | 35 561 645 |
| Investering i datterselskap | - | - | 31 876 737 | 31 876 737 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 9 960 107 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 542 740 | 6 553 791 | 2 352 503 | 3 501 338 | 6 418 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 542 740 | 6 553 791 | 2 352 503 | 3 501 338 | 6 418 |
| Sum egenkapital | 4 642 740 | 6 653 791 | 2 452 503 | 3 601 338 | 106 418 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 2 941 642 | 1 009 263 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 2 941 642 | 1 009 263 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 8 376 899 | 5 561 034 | 27 624 268 | 25 961 031 | 13 260 588 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 376 899 | 5 561 034 | 27 624 268 | 25 961 031 | 35 260 588 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 30 565 910 | 26 970 294 | 35 260 588 |
| Byggelån | - | - | 158 876 495 | 33 124 138 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 158 876 495 | 33 124 138 | 22 000 000 |
| Leverandørgjeld | 169 888 | 356 158 | 286 716 | 17 474 067 | 148 536 |
| Utbytte | - | - | 8 000 000 | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | 4 749 898 | - | - | 1 810 |
| Annen kortsiktig gjeld | 16 301 103 | 16 495 400 | 6 286 251 | 5 006 250 | 44 293 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 470 991 | 21 601 456 | 173 449 462 | 55 604 455 | 194 639 |
| Sum gjeld | 24 847 890 | 27 162 490 | 204 015 372 | 82 574 749 | 35 455 227 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 490 631 | 33 816 281 | 206 467 875 | 86 176 087 | 35 561 645 |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| kr 25 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,79▲ | 1,56 | 1,01 | 0,98 | 131,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,35▲ | 4,08 | 83,19 | 22,93 | 333,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,1 %▼ | 6,1 % | 6,0 % | 7,5 % | 1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8 666,9 %▼ | 26,0 % | 7,8 % | 8,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −13 407,0 %▼ | 15,0 % | 6,1 % | 6,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,7 %▼ | 19,7 % | 1,2 % | 4,2 % | 0,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Stokke Amundsen | 1966 |
| Styrets leder | Rune Halstensen | 1966 |
| Styremedlem | Einar Stokke Amundsen | 1966 |
| Styremedlem | Morten Svenneby-Arvnes | 1984 |
| Varamedlem | Barbara Halstensen | 1981 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NBBO UTBYGGING AS50,0 %Drammen · 2 ordinære aksjer
- RUBA INVEST AS50,0 %Lier · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.