- Org.nr.
- 828 152 882
- Adresse
- Gamle Bævergrendvei 18, 3611 Kongsberg
Driftsresultat−105 894−56,1 % margin
Årsresultat3 068 053
Egenkapital12 628 00599,4 % av eiendelene
NEDRE URDALEN UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 828 152 882
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 03.11.2021
- Registrert
- 17.11.2021
- Adresse
- Gamle Bævergrendvei 18, 3611 Kongsberg
- Kommune
- Kongsberg
- Aksjekapital
- 42 300
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEDRE URDALEN UTVIKLING AS928 355 276 · KONGSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 188 615 | 0 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 188 615 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad Il, | 261 189 | 15 563 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 33 320 | 11 135 | 7 632 | 9 330 | 623 |
| Sum driftskostnader | 294 509 | 26 697 | 7 632 | 9 330 | 623 |
| Driftsresultat | −105 894 | −26 697 | −7 632 | −9 330 | −623 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 3 489 226 | 0 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 25 | 157 543 | 10 | 3 | - |
| Annen finansinntekt | 67 125 | 679 995 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 556 376 | 837 538 | 10 | 3 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 989 480 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 382 428 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 382 428 | 989 480 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 3 173 947 | −151 942 | 10 | - | 0 |
| Resultat før skatt | 3 068 053 | −178 639 | −7 622 | −9 327 | −623 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | - | 0 | - |
| Årsresultat | 3 068 053 | −178 639 | −7 622 | −9 327 | −623 |
| Udekket tap | 196 210 | −178 639 | −7 622 | −9 327 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −7 622 | −9 327 | - |
| Annen egenkapital | 2 871 843 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 11 654 438 | 7 347 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 900 000 | 507 500 | 350 000 | 350 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 554 438 | 514 847 | 350 000 | 350 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 554 438 | 514 847 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Kundefordringer | 4 538 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 4 538 | 0 | 0 | 0 | - |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 2 150 000 | 2 150 000 | - |
| Andre finansielle instrumenter (0) | - | 2 150 000 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 2 150 000 | 2 150 000 | 2 150 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 138 944 | 80 720 | 6 919 | 14 541 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 138 944 | 80 720 | 6 919 | 14 541 | - |
| Sum omløpsmidler | 143 482 | 2 230 720 | 2 156 919 | 2 164 541 | 2 174 430 |
| Sum eiendeler | 12 697 919 | 2 745 567 | 2 506 919 | 2 514 541 | 2 524 430 |
| Aksjekapital | 42 300 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 2 207 002 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 249 302 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 10 378 703 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | 196 210 | 17 571 | 9 950 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 10 378 703 | −196 210 | −17 571 | −9 950 | −623 |
| Sum egenkapital | 12 628 005 | −171 780 | 6 859 | 14 481 | 23 807 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 10 000 | 2 910 000 | 2 500 060 | 2 500 060 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 000 | 2 910 000 | 2 500 060 | 2 500 060 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 500 060 | 2 500 060 | 2 500 060 |
| Leverandørgjeld | 775 | 0 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 36 587 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 22 552 | 7 347 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 59 914 | 7 347 | 0 | 0 | 563 |
| Sum gjeld | 69 914 | 2 917 347 | 2 500 060 | 2 500 060 | 2 500 623 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 697 919 | 2 745 567 | 2 506 919 | 2 514 541 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,39▼ | 303,62 | - | - | 3 862,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | −16,98 | 364,49 | 172,64 | 105,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,7 %▲ | 30,9 % | −0,3 % | −0,4 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −56,1 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 626,6 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,4 %▲ | −6,3 % | 0,3 % | 0,6 % | 0,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NEDRE URDALEN UTVIKLING AS−56,1 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
NEDRE URDALEN UTVIKLING AS−56,1 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marcus Carlsen | 1993 |
| Styrets leder | Christopher Carlsen | 1972 |
| Styremedlem | Marcus Carlsen | 1993 |
| Styremedlem | Thrine Therese Carlsen | 1967 |
| Regnskapsfører | MERKUR REGNSKAP SA985 836 949 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Christopher Carlsen50,7 %f. 1972 · Kongsberg · 2 145 ordinære aksjer
- Thrine Therese Carlsen42,2 %f. 1967 · Drammen · 1 785 ordinære aksjer
- Marcus Carlsen7,09 %f. 1993 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Mobilise AS14,0 %996 745 376 · 1 792 ordinære aksjer
- K F Holding AS7,33 %929 047 737 · 22 963 ordinære aksjer
- KF-EHC AS3,52 %935 542 006 · 10 573 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.