- Org.nr.
- 926 394 770
- Adresse
- Valborgvegen 5, 7657 Verdal
- Hovedeier
- Ness-Vangstad Holding AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat3 144 23720,8 % margin
Årsresultat2 603 56617,2 % margin
Egenkapital3 496 40644,6 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Ness-Vangstad Byggservice AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 394 770
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 15.10.2020
- Registrert
- 15.01.2021
- Adresse
- Valborgvegen 5, 7657 Verdal
- Kommune
- Verdal
- Aksjekapital
- 200 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ness-Vangstad Byggservice AS926 400 169 · VERDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte investere i andre selskaper og eiendommer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 12 048 375 | 18 847 690 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 2 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 15 117 936 | 16 817 490 | 12 050 375 | 18 847 690 | 12 817 446 |
| Varekostnad | - | 8 605 749 | 6 133 084 | 11 844 415 | - |
| Lønnskostnad | - | 2 931 812 | 2 653 415 | 2 364 667 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 73 000 | 46 751 | 100 997 | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 826 983 | 1 646 116 | 1 621 632 | - |
| Sum driftskostnader | 11 973 699 | 13 437 545 | 10 479 366 | 15 931 710 | 9 386 457 |
| Driftsresultat | 3 144 237 | 3 379 945 | 1 571 009 | 2 915 980 | 3 430 989 |
| Annen renteinntekt | - | - | 73 893 | 10 597 | - |
| Sum finansinntekter | 207 998 | 212 046 | 73 893 | 10 597 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 7 503 | 4 363 | - |
| Sum finanskostnader | 12 040 | 11 781 | 7 503 | 4 363 | 2 481 |
| Netto finans | 195 958 | 200 265 | 66 390 | 6 234 | −2 482 |
| Resultat før skatt | 3 340 195 | 3 580 211 | 1 637 399 | 2 922 214 | 3 428 507 |
| Skattekostnad på resultat | - | 791 396 | 359 810 | 643 276 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 277 589 | 2 278 938 | - |
| Årsresultat | 2 603 566 | 2 788 815 | 1 277 589 | 2 278 938 | 4 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 277 589 | 2 278 938 | - |
| Totalresultat | - | - | 1 277 589 | 2 278 938 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 500 000 | 2 000 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 189 546 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 89 392 | - |
| Overført fra overkurs | - | - | −9 796 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −212 615 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 277 589 | 2 278 938 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 37 211 | 50 120 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 37 211 | 50 120 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 165 000 | 175 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 165 000 | 175 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 100 000 | 150 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 100 000 | 150 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 352 000 | 272 000 | 302 211 | 375 120 | 359 023 |
| Kundefordringer | - | - | 134 100 | 57 738 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 406 371 | 606 876 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 120 000 | 120 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | 660 471 | 784 614 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 5 483 735 | 6 494 196 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 5 483 735 | 6 494 196 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 479 442 | 8 151 181 | 6 144 207 | 7 278 810 | 7 842 182 |
| Sum eiendeler | 7 831 442 | 8 423 181 | 6 446 418 | 7 653 930 | 8 201 205 |
| Aksjekapital | - | - | 200 000 | 200 000 | - |
| Overkurs | - | - | 3 296 406 | 3 306 202 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 496 406 | 3 496 406 | 3 496 406 | 3 506 202 | 3 506 202 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 212 615 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | 212 615 | 123 222 |
| Sum egenkapital | 3 496 406 | 3 496 406 | 3 496 406 | 3 718 817 | 3 629 424 |
| Sum langsiktig gjeld | 198 842 | 12 845 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 264 940 | 561 045 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 348 670 | 636 410 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 216 634 | 176 505 | - |
| Utbytte | - | - | 1 500 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 243 008 | 243 008 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 376 760 | 318 145 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 136 194 | 4 913 930 | 2 950 012 | 3 935 113 | 4 571 781 |
| Sum gjeld | 4 335 036 | 4 926 775 | 2 950 012 | 3 935 113 | 4 571 781 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 6 446 418 | 7 653 930 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,57▼ | 1,66 | 2,08 | 1,85 | 1,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,24▼ | 1,41 | 0,84 | 1,06 | 1,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,2 %▼ | 48,3 % | 23,3 % | 36,9 % | 41,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,8 %▲ | 20,1 % | 13,0 % | 15,5 % | 26,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,2 %▲ | 16,6 % | 10,6 % | 12,1 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,6 %▲ | 41,5 % | 54,2 % | 48,6 % | 44,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ness-Vangstad Byggservice AS20,8 %
15,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
Ness-Vangstad Byggservice AS20,8 % 15,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Kristian Ness | 1982 |
| Styrets leder | Fredrik Balgård Vangstad | 1992 |
| Styremedlem | Lars Kristian Ness | 1982 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSSENTERET VERDAL AS995 987 368 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ness-Vangstad Holding AS100,0 %Verdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ness-Vangstad Holding AS
- Ness-Vangstad Eiendom AS100,0 %
- RØRA MEK VERKSTED AS55,0 %
- Ness-Vangstad Byggservice AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.