- Org.nr.
- 998 544 785
- Telefon
- 920 64 084
- Adresse
- Fanavegen 27, 5221 Nesttun
Driftsresultat461 3103,2 % margin
EBITDA2 024 698før av- og nedskrivninger
Årsresultat−104 034−0,7 % margin
Egenkapital2 817 79722,5 % av eiendelene
Nesttun Trafikkskole AS er et aksjeselskap innen undervisning ved godkjente trafikkskoler, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 544 785
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 07.06.2012
- Registrert
- 26.06.2012
- Adresse
- Fanavegen 27, 5221 Nesttun
- Telefon
- 920 64 084
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskolerUndervisning ved godkjente trafikkskoler i Bergen (55)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 12
- Hjemmeside
- www.nesttun-trafikkskole.no
Underenheter
1
- Nesttun Trafikkskole AS987 974 648 · BERGEN12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Trafikkopplæring på bil og motorsykkel, samt salg av klær og utstyr.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 215 510 | 15 286 491 | 15 257 725 | 14 422 044 | 13 044 108 |
| Annen driftsinntekt | 398 126 | 283 264 | 581 526 | - | 193 788 |
| Sum driftsinntekter | 14 613 636 | 15 569 755 | 15 839 251 | 14 422 044 | 13 237 896 |
| Varekostnad | 555 706 | 502 784 | 546 137 | 574 214 | 631 306 |
| Lønnskostnad | 8 846 808 | 9 478 402 | 9 726 570 | 8 677 818 | 7 914 449 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 164 396 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 563 388 | 1 558 914 | 1 385 242 | 1 142 743 | - |
| Annen driftskostnad | 3 186 424 | 2 996 266 | 3 091 035 | 3 137 053 | 2 481 259 |
| Sum driftskostnader | 14 152 326 | 14 536 367 | 14 748 983 | 13 531 827 | 12 191 410 |
| Driftsresultat | 461 310 | 1 033 388 | 1 090 267 | 890 217 | 1 046 486 |
| Annen renteinntekt | 4 642 | 1 950 | 143 | 767 | - |
| Annen finansinntekt | 6 641 | 7 891 | 5 343 | 3 962 | - |
| Sum finansinntekter | 11 283 | 9 841 | 5 486 | 4 729 | - |
| Annen rentekostnad | 576 627 | 179 415 | 183 551 | 80 105 | 81 585 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 2 471 | 17 547 |
| Sum finanskostnader | 576 627 | 179 415 | 183 551 | 82 576 | 99 132 |
| Netto finans | −565 344 | −169 574 | −178 065 | −77 848 | −99 132 |
| Resultat før skatt | - | - | 912 203 | 812 370 | 947 354 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 231 862 |
| Resultat før skattekostnad | −104 034 | 863 814 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 243 748 | 130 350 | 221 294 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 781 853 | 591 076 | 715 492 |
| Årsresultat | −104 034 | 620 066 | 781 853 | 591 076 | 715 492 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −104 034 | 620 066 | 781 853 | 591 076 | - |
| Totalresultat | −104 034 | 620 066 | 781 853 | 591 076 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 700 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 515 492 |
| Avsatt til annen egenkapital | −104 034 | 620 066 | 781 853 | −108 924 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −104 034 | 620 066 | 781 853 | 591 076 | 715 492 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 267 504 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 473 055 | 3 866 849 | 4 335 733 | 3 467 503 | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 740 558 | 3 866 849 | 4 335 733 | 3 467 503 | 3 310 460 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 250 094 | 1 250 094 | 999 024 | 999 024 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 250 094 | 1 250 094 | 999 024 | 999 024 | - |
| Sum anleggsmidler | 9 990 652 | 5 116 943 | 5 334 757 | 4 466 527 | 3 310 460 |
| Kundefordringer | 354 091 | 337 130 | 328 414 | 211 703 | 546 825 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 129 745 |
| Andre kortsiktige fordringer | 126 476 | 131 189 | 65 721 | 130 756 | - |
| Sum fordringer | 480 567 | 468 319 | 394 135 | 342 460 | 676 570 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 421 439 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 078 084 | 2 701 275 | 2 274 815 | 1 826 162 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 078 084 | 2 701 275 | 2 274 815 | 1 826 162 | 2 421 439 |
| Sum omløpsmidler | 2 558 651 | 3 169 594 | 2 668 949 | 2 168 622 | 3 098 009 |
| Sum eiendeler | 12 549 303 | 8 286 537 | 8 003 706 | 6 635 149 | 6 408 469 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 3 310 460 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Annen egenkapital | 2 697 797 | 2 801 831 | 2 181 765 | 1 399 912 | 1 508 837 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 697 797 | 2 801 831 | 2 181 765 | 1 399 912 | 1 508 837 |
| Sum egenkapital | 2 817 797 | 2 921 831 | 2 301 765 | 1 519 912 | 1 628 837 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 668 106 | 2 193 261 | 2 199 864 | 1 194 852 | 1 419 121 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 942 827 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 610 933 | 2 193 261 | 2 199 864 | 1 194 852 | 1 419 121 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 610 933 | 2 193 261 | 2 199 864 | 1 194 852 | 1 419 121 |
| Leverandørgjeld | 231 570 | 233 401 | 251 154 | 762 676 | 47 953 |
| Betalbar skatt | - | 243 748 | 130 350 | 221 295 | 231 862 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 573 098 |
| Skyldig offentlige avgifter | 461 886 | 492 388 | 615 521 | 581 930 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 427 117 | 2 201 908 | 2 505 052 | 2 354 483 | 2 507 599 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 120 573 | 3 171 446 | 3 502 077 | 3 920 385 | 3 360 512 |
| Sum gjeld | 9 731 506 | 5 364 706 | 5 701 941 | 5 115 236 | 4 779 633 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 549 303 | 8 286 537 | 8 003 706 | 6 635 149 | 6 408 469 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▼ | 1,00 | 0,76 | 0,55 | 0,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,45▲ | 1,84 | 2,48 | 3,37 | 2,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,5 %▼ | 12,8 % | 15,0 % | 13,7 % | 16,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,2 %▼ | 6,6 % | 6,9 % | 6,2 % | 7,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,7 %▼ | 4,0 % | 4,9 % | 4,1 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,5 %▼ | 35,3 % | 28,8 % | 22,9 % | 25,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 217 803
- Resultat per ansatt, kroner
- 38 443
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nesttun Trafikkskole AS3,2 %
14,6 mill. 12 ansatte 2025
−20 %−1001020
CATO MYHRVOLD TRAFIKKSKOLE AS−18,9 % 416,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nesttun Trafikkskole AS3,2 % 14,6 mill.12 ansatte 2025
Wright Trafikkskole AS4,1 % 349,0 mill.264 ansatte 2025
TA LAPPEN STJØRDAL-MERÅKER TRAFIKKSKOLE AS15,0 % 130,3 mill.75 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.531.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kenneth Rongved | 1971 |
| Styrets leder | Kenneth Rongved | 1971 |
| Varamedlem | Ethel Gjellestad | 1969 |
| Revisor | ARETO REVISJON AS989 087 126 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kenneth Rongved100,0 %f. 1971 · Rådal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.