- Org.nr.
- 924 350 857
- Adresse
- c/o Maria H. Nesvaag, Camilla Colletts veg 5, 2080 Eidsvoll
- Bransje
- Arkitektvirksomhet
Driftsresultat−5 389ikke oppgitt
Årsresultat−5 389ikke oppgitt
Egenkapital−3 809−3,6 % av eiendelene
Nesvaag Invest AS er et aksjeselskap innen arkitektvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 350 857
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 07.01.2020
- Registrert
- 17.01.2020
- Adresse
- c/o Maria H. Nesvaag, Camilla Colletts veg 5, 2080 Eidsvoll
- Kommune
- Eidsvoll
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nesvaag Invest AS924 464 240 · EIDSVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og eiendom.
Tidligere navn
- NESVAAG ARKITEKT MNAL AS17.01.2020 til 09.03.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | −7 000 | 16 000 | 15 000 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 1 011 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 4 608 |
| Avskrivning på varige driftsmidler (0) | - | - | - | 4 224 | - |
| Annen driftskostnad | 5 389 | - | - | 19 611 | 27 783 |
| Sum driftskostnader | 5 389 | 3 678 | 2 965 | 24 846 | 32 391 |
| Driftsresultat | −5 389 | −3 678 | −9 965 | −8 846 | −17 391 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 5 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 3 | 5 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - | - | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 3 | 5 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −3 678 | −9 962 | - | −17 391 |
| Resultat før skattekostnad | −5 389 | - | - | −8 841 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | −5 515 | 3 826 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −21 217 |
| Årsresultat | −5 389 | −3 678 | −9 962 | −3 326 | −21 217 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 389 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −5 389 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −5 389 | - | - | −4 137 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 810 | −21 217 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 389 | - | - | −3 327 | −21 217 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 16 000 | 15 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | 15 745 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 74 000 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 000 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 104 000 | 104 000 | 80 000 | 0 | 15 745 |
| Kundefordringer | - | - | - | 8 750 | - |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 372 | - | - | 138 | 468 |
| Sum fordringer | 372 | - | - | 8 888 | 468 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 682 | - | - | 9 833 | 7 849 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 682 | - | - | 9 833 | 7 849 |
| Sum omløpsmidler | 1 054 | 1 580 | 5 259 | 18 721 | 8 317 |
| Sum eiendeler | 105 054 | 105 580 | 85 259 | 18 721 | 24 062 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 15 745 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −5 883 |
| Udekket tap | 33 809 | - | - | 14 779 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −33 809 | −28 420 | −24 741 | −14 779 | −5 883 |
| Sum egenkapital | −3 809 | 1 580 | 5 259 | 15 221 | 18 547 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 107 000 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 107 000 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 107 000 | 104 000 | 80 000 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 3 500 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 862 | - | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 5 515 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 863 | - | 0 | 3 500 | 5 515 |
| Sum gjeld | 108 863 | 104 000 | 80 000 | 3 500 | 5 515 |
| Sum egenkapital og gjeld | 105 054 | - | - | 18 721 | 24 062 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,57 | - | - | 5,35 | 1,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −28,58▼ | 65,82 | 15,21 | 0,23 | 0,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,1 %▼ | −3,9 % | −19,2 % | −41,3 % | −72,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 142,4 % | −55,3 % | −115,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 142,3 % | −20,8 % | −141,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3,6 %▼ | 1,5 % | 6,2 % | 81,3 % | 77,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Maria Hanssen Nesvaag | 1987 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARIA HANSSEN NESVAAG100,0 %f. 1987 · Eidsvoll · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Nesvaag Arkitektur AS100,0 %931 395 602 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.