- Org.nr.
- 920 443 664
- Telefon
- 928 28 501
- Adresse
- Nedre Slottsgate 8, 0157 Oslo
Driftsresultat−2 568 184−37,1 % margin
EBITDA−2 207 834før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 867 084−41,5 % margin
Egenkapital−4 958 172−186,5 % av eiendelene
NEW MOVEMENTS AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 443 664
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 08.02.2018
- Registrert
- 16.02.2018
- Adresse
- Nedre Slottsgate 8, 0157 Oslo
- Telefon
- 928 28 501
- Postadresse
- Kongens gate 23
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo (1 360)
- Aksjekapital
- 49 026
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEW MOVEMENTS AS920 463 843 · OSLO10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utvikle bærekraftige livsstilprodukter av høy kvalitet innenfor moteindustrien, produsert på fabrikker etter etiske retningslinjer. Selskapet skal påvirke industrien i en bærekraftig og åpen retning.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 914 265 | 6 994 938 | 5 211 725 | 3 197 270 | 734 517 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 31 500 | 565 904 |
| Sum driftsinntekter | 6 914 265 | 6 994 938 | 5 211 725 | 3 228 770 | 1 300 421 |
| Varekostnad | 3 395 512 | 3 217 170 | 1 174 229 | 2 767 285 | 1 101 828 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 456 390 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 9 656 |
| Lønnskostnad Il, | 2 914 565 | 2 120 294 | 1 980 864 | −88 116 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 360 350 | 364 980 | 366 673 | 62 927 | - |
| Annen driftskostnad | 2 812 021 | 2 970 826 | 2 599 553 | 1 142 960 | 1 590 890 |
| Sum driftskostnader | 9 482 448 | 8 673 270 | 6 121 319 | 3 885 056 | 3 158 764 |
| Driftsresultat | −2 568 184 | −1 678 332 | −909 595 | −656 286 | −1 858 342 |
| Annen renteinntekt | 41 | - | 1 569 | 742 | 328 |
| Annen finansinntekt | 7 709 | 22 048 | 3 609 | 250 | 5 787 |
| Sum finansinntekter | 7 750 | 22 048 | 5 178 | 992 | 6 115 |
| Annen rentekostnad | 277 371 | 147 601 | 185 134 | 102 425 | 16 765 |
| Annen finanskostnad | 29 279 | 40 250 | 6 535 | −58 078 | 25 424 |
| Sum finanskostnader | 306 650 | 187 851 | 191 669 | 44 347 | 42 189 |
| Netto finans | −298 901 | −165 802 | −186 491 | −43 355 | −36 074 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 096 085 | −699 641 | −1 894 417 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 096 085 | −699 641 | −1 894 417 |
| Resultat før skattekostnad | −2 867 084 | −1 844 134 | - | - | - |
| Årsresultat | −2 867 084 | −1 844 134 | −1 096 085 | −699 641 | −1 894 417 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 867 084 | −1 844 134 | −1 096 085 | −699 641 | −1 894 417 |
| Totalresultat | −2 867 084 | −1 844 134 | −1 096 085 | −699 641 | - |
| Udekket tap | −2 867 084 | −1 844 134 | −1 096 085 | −699 641 | −1 894 417 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 867 084 | −1 844 134 | −1 096 085 | −699 641 | −1 894 417 |
| Forskning og utvikling | 684 306 | 1 042 806 | 1 401 306 | 1 759 806 | 165 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 684 306 | 1 042 806 | 1 401 306 | 1 759 806 | 165 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 41 033 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 855 | 5 706 | 12 185 | 11 106 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 855 | 5 706 | 12 185 | - | 41 033 |
| Sum anleggsmidler | 688 161 | 1 048 512 | 1 413 491 | 1 770 912 | 206 033 |
| Varer | - | - | - | - | 913 304 |
| Sum varer | 1 511 545 | 1 094 285 | 1 695 850 | 295 894 | 913 304 |
| Kundefordringer | 118 047 | 177 411 | 4 265 | 612 949 | 103 808 |
| Andre kortsiktige fordringer | 60 010 | 27 938 | 36 806 | - | 371 666 |
| Konsernfordringer | - | 27 026 | 27 026 | 27 026 | 27 026 |
| Sum fordringer | 178 057 | 232 375 | 68 096 | 653 992 | 502 500 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 281 222 | 206 636 | 105 233 | 557 798 | 286 021 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 281 222 | 206 636 | 105 233 | 557 798 | 286 021 |
| Sum omløpsmidler | 1 970 824 | 1 533 296 | 1 869 180 | 1 507 684 | 1 701 826 |
| Sum eiendeler | 2 658 986 | 2 581 808 | 3 282 671 | 3 278 597 | 1 907 859 |
| Aksjekapital | 49 026 | 49 026 | 46 829 | 46 829 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse - aksjekapital | - | - | 2 197 | - | - |
| Overkurs | 6 500 962 | 6 500 962 | 6 500 962 | 3 953 160 | 3 953 160 |
| Annen innskutt egenkapital | −7 883 | −7 883 | −7 883 | −7 883 | −7 882 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 542 106 | 6 542 106 | 6 542 106 | 3 992 106 | 3 992 106 |
| Udekket tap | 11 500 278 | 8 633 194 | 6 789 060 | 5 692 974 | 4 991 817 |
| Sum opptjent egenkapital | −11 500 278 | −8 633 194 | −6 789 060 | −5 692 974 | −4 991 817 |
| Sum egenkapital | −4 958 172 | −2 091 088 | −246 954 | −1 700 868 | −999 711 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 874 282 | 3 002 799 | 2 024 566 | 4 336 691 | 2 400 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 874 282 | 3 002 799 | 2 024 566 | 4 336 691 | 2 400 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 874 282 | 3 002 799 | 2 024 566 | 4 336 691 | 2 400 000 |
| Leverandørgjeld | 2 347 589 | 1 030 333 | 780 907 | 187 833 | 310 302 |
| Skyldig offentlige avgifter | 892 636 | 316 547 | 259 173 | 183 024 | 46 453 |
| Annen kortsiktig gjeld | 502 651 | 323 217 | 464 979 | 271 917 | 150 814 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 742 876 | 1 670 097 | 1 505 059 | 642 774 | 507 570 |
| Sum gjeld | 7 617 158 | 4 672 896 | 3 529 625 | 4 979 465 | 2 907 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 658 986 | 2 581 808 | 3 282 671 | 3 278 597 | 1 907 859 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 46 829 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,53▼ | 0,92 | 1,24 | 2,35 | 3,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,54▲ | −2,23 | −14,29 | −2,93 | −2,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −97,7 %▼ | −56,5 % | −27,6 % | −25,3 % | −97,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −37,1 %▼ | −24,0 % | −17,5 % | −20,3 % | −142,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −41,5 %▼ | −26,4 % | −21,0 % | −21,7 % | −145,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −186,5 %▼ | −81,0 % | −7,5 % | −51,9 % | −52,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 691 427
- Resultat per ansatt, kroner
- −256 818
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NEW MOVEMENTS AS−37,1 %
6,9 mill. 10 ansatte 2025
−50 %050100
NEW MOVEMENTS AS−37,1 % 6,9 mill.10 ansatte 2025
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Martin Evensen | 1990 |
| Styrets leder | Jeppe Schytte-Hansen | 1979 |
| Styremedlem | Martin Evensen | 1990 |
| Styremedlem | Nils Krogstad Wiiburg | 1988 |
| Styremedlem | Tormod Noreng | 1990 |
| Styremedlem | Lars Hvattum | 1981 |
| Regnskapsfører | AIAK AS936 856 101 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Martin Evensen59,8 %f. 1990 · Oslo · 293 000 ordinære aksjer
- Schyttehansen Holding APS11,6 %56 978 ordinære aksjer
- NILS KROGSTAD WIIBURG8,23 %f. 1988 · Oslo · 40 333 ordinære aksjer
- Montenor Holding AS7,49 %Lillehammer · 36 728 ordinære aksjer
- Relevo AS4,82 %Oslo · 23 639 ordinære aksjer
- Hvattum Invest AS3,43 %Oslo · 16 822 ordinære aksjer
- LORENZ GROUP AS0,95 %Oslo · 4 660 ordinære aksjer
- Fjanse Holding AS0,92 %Oslo · 4 486 ordinære aksjer
- Bodils Sønner AS0,60 %Oslo · 2 955 ordinære aksjer
- Brürius Ventures AS0,60 %Lillestrøm · 2 955 ordinære aksjer
- + 5 andre1,57 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.