- Org.nr.
- 933 241 106
- Adresse
- Østliveien 27, 1743 Klavestadhaugen
- Hovedeier
- NEX GROUP AS, 100 %
Driftsresultat282 64234,7 % margin
Årsresultat218 40026,8 % margin
Egenkapital39 05727,3 % av eiendelene
NEX RAIL AS er et aksjeselskap innen bygging av jernbaner og undergrunnsbaner, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 241 106
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 20.03.2024
- Registrert
- 04.04.2024
- Adresse
- Østliveien 27, 1743 Klavestadhaugen
- Postadresse
- Postboks 53
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NEX RAIL AS933 264 823 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner. Annen teknisk konsulentvirksomhet. Konsulenttjenester innen relevante områder.
Tidligere navn
- ELEKTRO RIKET AS04.04.2024 til 22.01.2025
- Jernbanegrossisten AS22.01.2025 til 21.08.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 815 066 | - |
| Annen driftsinntekt | 35 | - |
| Sum driftsinntekter | 815 101 | 22 772 |
| Varekostnad | 301 624 | - |
| Lønnskostnad Il, | 5 375 | - |
| Annen driftskostnad | 225 459 | - |
| Sum driftskostnader | 532 458 | 57 164 |
| Driftsresultat | 282 642 | −34 391 |
| Annen renteinntekt | 2 056 | - |
| Sum finansinntekter | 2 056 | 48 |
| Annen rentekostnad | 2 125 | - |
| Annen finanskostnad | 3 218 | - |
| Sum finanskostnader | 5 343 | - |
| Netto finans | −3 287 | 48 |
| Resultat før skatt | 279 355 | −34 343 |
| Skattekostnad | 60 955 | - |
| Årsresultat | 218 400 | −34 343 |
| Ekstraordinært utbytte | 185 000 | - |
| Udekket tap | 33 400 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 60 641 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 26 998 | - |
| Sum fordringer | 87 640 | - |
| Sum investeringer | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 55 683 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 55 683 | - |
| Sum omløpsmidler | 143 322 | 19 812 |
| Sum eiendeler | 143 322 | 19 812 |
| Aksjekapital | 40 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 |
| Udekket tap | 943 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −943 | −34 343 |
| Sum egenkapital | 39 057 | 5 657 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 43 052 | - |
| Betalbar skatt | 60 955 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 258 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 104 265 | 14 156 |
| Sum gjeld | 104 265 | 14 156 |
| Sum egenkapital og gjeld | 143 322 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,37▼ | 1,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,67▲ | 2,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 349,0 %▲ | −173,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 34,7 %▲ | −151,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,8 %▲ | −150,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,3 %▼ | 28,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NEX RAIL AS34,7 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
BANE NOR SF−1,4 % 19 584,0 mill.5 637 ansatte 2025
Baneservice AS4,1 % 2 087,1 mill.679 ansatte 2025
AARSLEFF RAIL NUF5,8 % 1 822,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
NEX RAIL AS34,7 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 42.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Marius Johansen | 1998 |
| Styrets leder | Morten Marius Johansen | 1998 |
| Regnskapsfører | FRYD REGNSKAP AS928 764 044 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NEX GROUP AS100,0 %Klavestadhaugen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NEX GROUP AS
- NEX CORE AS100,0 %
- NEX RAIL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.