- Org.nr.
- 982 334 837
- Telefon
- 67 12 16 99
- Adresse
- Michelets vei 102A, 1368 Stabekk
Driftsresultat−287 052ikke oppgitt
Årsresultat−599 035ikke oppgitt
Egenkapital101 190 09395,1 % av eiendelene
Nexgen AS er et aksjeselskap innen ferdiggjøring før trykking og publisering, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 334 837
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 30.06.2000
- Registrert
- 08.09.2000
- Adresse
- Michelets vei 102A, 1368 Stabekk
- Telefon
- 67 12 16 99
- Postadresse
- c/o Skeid, Michelets vei 102A
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 18.130 Ferdiggjøring før trykking og publiseringFerdiggjøring før trykking og publisering i Bærum (10)
- Aksjekapital
- 510 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel, konsulenttjenester og hva som står i forbindelse med dette. Selskapet kan ved innskudd eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 287 052 | - | - | 58 889 | 103 475 |
| Sum driftskostnader | 287 052 | 88 834 | 78 471 | 58 889 | 103 475 |
| Driftsresultat | −287 052 | −88 834 | −78 471 | −58 889 | −103 475 |
| Annen finansinntekt | 1 472 781 | - | - | 11 926 154 | 14 405 566 |
| Sum finansinntekter | 1 472 781 | 8 721 052 | 11 949 594 | 11 926 154 | 14 405 566 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 740 074 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 808 800 | - | - | 2 | 720 799 |
| Sum finanskostnader | 1 548 874 | 51 398 | 14 236 812 | 2 | 720 799 |
| Netto finans | −76 093 | 8 669 654 | −2 287 218 | 11 926 152 | 13 684 767 |
| Resultat før skatt | - | 8 580 820 | −2 365 688 | 11 867 263 | 13 581 292 |
| Resultat før skattekostnad | −363 145 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 235 890 | - | - | 73 823 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 11 793 440 | 13 581 292 |
| Årsresultat | −599 035 | 8 537 462 | −2 447 680 | 11 793 440 | 13 581 292 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −599 035 | - | - | 11 793 440 | 13 581 292 |
| Totalresultat | −599 035 | - | - | 11 793 440 | 13 581 292 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 11 854 054 | 12 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | −599 035 | - | - | −60 614 | 1 581 292 |
| Sum overføringer og disponeringer | −599 035 | - | - | 11 793 440 | 13 581 292 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 78 789 946 | - | - | 78 789 946 | 78 789 946 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 706 484 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 19 479 929 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 976 359 | - | - | 78 789 946 | 78 789 946 |
| Sum anleggsmidler | 104 976 359 | 78 789 946 | 78 789 946 | 78 789 946 | 78 789 946 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 2 106 731 | 1 180 768 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 11 854 054 |
| Sum fordringer | - | - | - | 2 106 731 | 13 034 822 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 20 992 409 | 16 042 409 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 612 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 612 | - | - | 20 992 409 | 16 042 409 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 447 012 | - | - | 3 460 755 | 1 426 651 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 447 012 | - | - | 3 460 755 | 1 426 651 |
| Sum omløpsmidler | 1 449 624 | 23 305 604 | 14 543 712 | 26 559 895 | 30 503 882 |
| Sum eiendeler | 106 425 983 | 102 095 550 | 93 333 658 | 105 349 841 | 109 293 828 |
| Aksjekapital | 510 000 | - | - | 510 000 | 510 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 510 000 | 510 000 | 510 000 | 510 000 | 510 000 |
| Annen egenkapital | 100 680 093 | - | - | 95 189 346 | 95 249 960 |
| Sum opptjent egenkapital | 100 680 093 | 101 279 128 | 92 741 666 | 95 189 346 | 95 249 960 |
| Sum egenkapital | 101 190 093 | 101 789 128 | 93 251 666 | 95 699 346 | 95 759 960 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 33 868 |
| Utbytte | - | - | - | - | 12 000 000 |
| Betalbar skatt | 235 890 | - | - | 73 823 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 000 | - | - | 9 576 672 | 1 500 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 235 890 | 306 422 | 81 992 | 9 650 495 | 13 533 868 |
| Sum gjeld | 5 235 890 | 306 422 | 81 992 | 9 650 495 | 13 533 868 |
| Sum egenkapital og gjeld | 106 425 983 | - | - | 105 349 841 | 109 293 828 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,28▼ | 76,06 | 177,38 | 2,75 | 2,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▲ | 0,00 | 0,00 | 0,10 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,1 %▼ | 8,8 % | 11,9 % | 11,1 % | 13,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,1 %▼ | 99,7 % | 99,9 % | 90,8 % | 87,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Eivind Skeid | 1950 |
| Styrets leder | Per Eivind Skeid | 1950 |
| Varamedlem | Kari Ringstad | 1952 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER EIVIND SKEID41,2 %f. 1950 · Stabekk · 42 A-aksjer
- EMUND AS29,4 %Oslo · 30 B-aksjer
- SHARK INDUSTRIES AS29,4 %Oslo · 30 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Gambei AS39,5 %974 271 427 · 1 462 ordinære aksjer
- Vesteråsveien 16-18 AS18,8 %918 838 635 · 6 113 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.