- Org.nr.
- 915 013 716
- Adresse
- Søndre Skamo vei 11, 1940 Bjørkelangen
- Hovedeier
- 1940 Holding AS, 100 %
Driftsresultat−1 736 646−20,6 % margin
EBITDA−477 115før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 511 425−29,9 % margin
Egenkapital−4 165 051−38,7 % av eiendelene
NHM AS er et aksjeselskap innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 013 716
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 01.02.2015
- Registrert
- 20.02.2015
- Adresse
- Søndre Skamo vei 11, 1940 Bjørkelangen
- Kommune
- Aurskog-høland
- Næring
- 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåkingAnnen rengjøringsvirksomhet og snømåking i Aurskog-høland (13)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 12
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NHM AS815 020 332 · AURSKOG-HØLAND12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å utføre tjenester som snøbrøyting, veivedlikehold og utleie av biler og maskiner, samt det som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Nordre Høland Maskinstasjon AS20.02.2015 til 09.01.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 396 171 | 10 459 752 | 14 710 629 | 19 506 590 | - |
| Annen driftsinntekt | 14 969 | 878 572 | −244 269 | 578 235 | - |
| Sum driftsinntekter | 8 411 141 | 11 338 325 | 14 466 359 | 20 084 826 | 20 379 568 |
| Varekostnad | 1 847 229 | 1 909 661 | 3 708 568 | 5 786 496 | 6 203 441 |
| Lønnskostnad | 2 506 104 | 2 698 538 | 2 597 033 | 5 252 950 | 5 669 233 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 259 531 | 1 225 656 | 3 203 912 | 3 084 152 | 2 187 299 |
| Annen driftskostnad | 4 534 922 | 6 466 566 | 6 250 297 | 6 263 689 | 5 605 693 |
| Sum driftskostnader | 10 147 786 | 12 300 421 | 15 759 811 | 20 387 286 | 19 665 666 |
| Driftsresultat | −1 736 646 | −962 096 | −1 293 451 | −302 460 | 713 901 |
| Annen renteinntekt | 6 851 | 4 181 | −14 563 | 8 909 | - |
| Annen finansinntekt | 410 | 304 | 194 | 191 | - |
| Sum finansinntekter | 7 261 | 4 485 | −14 369 | 9 100 | 32 939 |
| Annen rentekostnad | 1 042 633 | 855 196 | 920 115 | 777 448 | - |
| Annen finanskostnad | 246 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 042 879 | 855 196 | 920 115 | 777 448 | 458 588 |
| Netto finans | −1 035 618 | −850 711 | −934 484 | −768 348 | −425 649 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 227 936 | −1 070 808 | 288 252 |
| Resultat før skattekostnad | −2 772 264 | −1 812 807 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −260 839 | - | −406 146 | −235 578 | 63 416 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 821 790 | −835 232 | - |
| Årsresultat | −2 511 425 | −1 812 807 | −1 821 790 | −835 230 | 224 836 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 511 425 | −1 812 807 | −1 821 790 | −835 232 | - |
| Totalresultat | −2 511 425 | −1 812 807 | −1 821 790 | −835 232 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −835 230 | - |
| Konsernbidrag | −924 794 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −1 019 887 | −289 322 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −566 744 | −1 523 485 | −1 821 790 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 511 425 | −1 812 807 | −1 821 790 | −835 230 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 4 555 191 | 6 246 196 | 9 502 474 | 1 590 899 | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 240 485 | 8 235 213 | 12 324 134 | 14 789 020 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 4 029 | 49 978 | 95 984 | 150 745 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 029 | 49 978 | 95 984 | 150 745 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 244 514 | 8 285 191 | 12 420 118 | 14 939 765 | 12 547 680 |
| Sum varer | 1 259 600 | 115 000 | 115 000 | 115 000 | - |
| Kundefordringer | 1 751 207 | 2 949 067 | 3 947 756 | 4 963 908 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 300 781 | 308 007 | 418 933 | 488 887 | - |
| Konsernfordringer | 1 185 633 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 237 622 | 3 257 073 | 4 366 689 | 5 452 794 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 29 641 | 58 201 | 81 112 | 116 967 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 29 641 | 58 201 | 81 112 | 116 967 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 526 863 | 3 430 274 | 4 562 801 | 5 684 761 | 6 311 199 |
| Sum eiendeler | 10 771 377 | 11 715 465 | 16 982 919 | 20 624 526 | 18 858 879 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 2 821 661 | 13 198 121 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 523 485 | 3 345 274 | - |
| Udekket tap | 4 195 051 | 289 322 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 195 051 | −289 322 | 1 523 485 | 3 345 274 | 4 180 504 |
| Sum egenkapital | −4 165 051 | −259 322 | 1 553 485 | 3 375 274 | 4 210 504 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 406 146 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 406 146 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 067 743 | 4 709 807 | 7 724 415 | 9 664 959 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 067 743 | 4 709 807 | 7 724 415 | 9 664 959 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 067 743 | 4 709 807 | 7 724 415 | 10 071 105 | 9 340 947 |
| Leverandørgjeld | 2 944 992 | 1 424 892 | 2 019 218 | 2 106 568 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 326 745 | 295 774 | 528 977 | 222 158 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 215 000 | 1 920 000 | 210 000 | 210 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 275 136 | 285 455 | 2 139 528 | 4 639 420 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 868 685 | 7 264 980 | 7 705 020 | 7 178 147 | 5 307 429 |
| Sum gjeld | 14 936 428 | 11 974 787 | 15 429 435 | 17 249 252 | 14 648 375 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 771 377 | 11 715 465 | 16 982 919 | 20 624 526 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,38▼ | 0,47 | 0,59 | 0,79 | 1,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,59▲ | −46,18 | 9,93 | 5,11 | 3,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,4 %▼ | −6,7 % | −7,0 % | −1,5 % | 4,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −20,6 %▼ | −8,5 % | −8,9 % | −1,5 % | 3,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −29,9 %▼ | −16,0 % | −12,6 % | −4,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −38,7 %▼ | −2,2 % | 9,1 % | 16,4 % | 22,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 700 928
- Resultat per ansatt, kroner
- −144 721
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NHM AS−20,6 %
8,4 mill. 12 ansatte 2025
−30 %−20−1001020
NHM AS−20,6 % 8,4 mill.12 ansatte 2025
RENTOKIL INITIAL NORGE AS8,5 % 436,8 mill.281 ansatte 2025
PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS13,1 % 330,5 mill.218 ansatte 2025
Anticimex A/S16,9 % 629,0 mill.348 ansatte 2025
−30 %−20−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Kristian Ruud | 1985 |
| Styrets leder | Ole Kristian Ruud | 1985 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | B-S REGNSKAP AS991 608 923 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- 1940 Holding AS100,0 %Bjørkelangen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- 1940 Holding AS
- NHM BANE AS99,0 %
- NHM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.