- Org.nr.
- 923 783 717
- Adresse
- Finn Thorsagers vei 6, 1360 Fornebu
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat−76 612−81,3 % margin
EBITDA−48 294før av- og nedskrivninger
Årsresultat−113 647
Egenkapital−700 887−188,0 % av eiendelene
NIA LAPANSI AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 783 717
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.08.2019
- Registrert
- 07.11.2019
- Adresse
- Finn Thorsagers vei 6, 1360 Fornebu
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NIA LAPANSI AS923 940 537 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og salg av yogautstyr.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 94 185 | - | - | 45 404 | 104 293 |
| Sum driftsinntekter | 94 185 | 79 210 | 37 164 | 45 404 | 104 293 |
| Varekostnad | 10 297 | - | - | 20 859 | 75 074 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 810 | 533 |
| Avskriving av immaterielle eiendeler | - | - | - | 37 100 | 5 700 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 28 318 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 132 182 | - | - | 174 252 | 172 387 |
| Sum driftskostnader | 170 797 | 115 031 | 134 844 | 233 021 | 253 693 |
| Driftsresultat | −76 612 | −35 821 | −97 680 | −187 617 | −149 400 |
| Annen finansinntekt | 395 | - | - | 619 | 650 |
| Sum finansinntekter | 395 | 462 | 734 | 619 | 650 |
| Annen rentekostnad | 37 419 | - | - | 31 140 | 5 706 |
| Annen finanskostnad | 12 | - | - | 32 032 | 719 |
| Sum finanskostnader | 37 431 | 35 160 | 33 712 | 63 172 | 6 425 |
| Netto finans | −37 036 | −34 698 | −32 978 | −62 553 | −5 775 |
| Resultat før skatt | - | −70 519 | −130 658 | −250 170 | −155 175 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −250 170 | −155 175 |
| Resultat før skattekostnad | −113 647 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −113 647 | −70 519 | −130 658 | −250 170 | −155 175 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −250 170 | −155 175 |
| Totalresultat | - | - | - | −250 170 | −155 175 |
| Udekket tap | −113 647 | - | - | −250 170 | −155 175 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −250 170 | −155 175 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 254 841 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 254 841 | - | - | 354 338 | 288 616 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 254 841 | 283 159 | 314 624 | 354 338 | 288 616 |
| Sum varer | - | - | - | 60 187 | 76 364 |
| Varer | 33 504 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 699 | - | - | 1 425 | 1 875 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 592 | - | - | 9 151 | 28 612 |
| Sum fordringer | 6 291 | - | - | 10 576 | 30 487 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 53 329 | 3 357 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 78 138 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 78 138 | - | - | 53 329 | 3 357 |
| Sum omløpsmidler | 117 933 | 61 432 | 85 196 | 124 092 | 110 208 |
| Sum eiendeler | 372 774 | 344 592 | 399 820 | 478 430 | 398 825 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | - | 354 338 | 288 616 |
| Aksjekapital | 130 000 | - | - | 130 000 | 130 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −6 808 |
| Sum innskutt egenkapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 123 193 |
| Udekket tap | 830 887 | - | - | 516 064 | 259 086 |
| Sum opptjent egenkapital | −830 887 | −717 240 | −646 721 | −516 064 | −259 086 |
| Sum egenkapital | −700 887 | −587 240 | −516 721 | −386 064 | −135 894 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 066 053 | - | - | 859 798 | 485 516 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 066 053 | - | - | 859 798 | 485 516 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 928 634 | 893 474 | 859 798 | 485 516 |
| Leverandørgjeld | 1 330 | - | - | 3 947 | 43 053 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 821 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 458 | - | - | 749 | 6 150 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 609 | 3 198 | 23 067 | 4 696 | 49 203 |
| Sum gjeld | 1 073 662 | 931 832 | 916 541 | 864 493 | 534 719 |
| Sum egenkapital og gjeld | 372 774 | - | - | 478 430 | 398 825 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,50▼ | 19,21 | 3,69 | 26,43 | 2,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,53▲ | −1,59 | −1,77 | −2,24 | −3,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −21,2 %▼ | −9,5 % | −22,1 % | −42,6 % | −37,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −81,3 %▼ | −45,2 % | −262,8 % | −413,2 % | −143,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −120,7 %▼ | −89,0 % | −351,6 % | −551,0 % | −148,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −188,0 %▼ | −170,4 % | −129,2 % | −80,7 % | −34,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NIA LAPANSI AS−81,3 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−75−50−25025
NIA LAPANSI AS−81,3 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 944 ansatte 2024
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 133 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.164 ansatte 2024
−100 %−75−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kamilla Schultz Seljelid | 1992 |
| Styrets leder | Kamilla Schultz Seljelid | 1992 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kamilla Schultz Seljelid100,0 %f. 1992 · Fornebu · 130 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.