- Org.nr.
- 925 477 613
- Adresse
- Kolsåslia 24, 7026 Trondheim
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat−72 827−54,7 % margin
Årsresultat−71 761−53,9 % margin
Egenkapital27 56030,2 % av eiendelene
NICO CARS AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 477 613
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 20.07.2020
- Registrert
- 12.08.2020
- Adresse
- Kolsåslia 24, 7026 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NICO CARS AS932 506 335 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bilhandel, handel med bildeler og bilutstyr, leveringstjenester, drift av nettsider, investeringer og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- NICO PHARM AS12.08.2020 til 21.11.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 132 442 | 136 069 | 415 346 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 808 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 133 250 | 136 069 | 415 346 | 129 691 | - |
| Varekostnad | 92 898 | - | - | 132 314 | - |
| Annen driftskostnad | 113 179 | - | - | 8 417 | - |
| Sum driftskostnader | 206 077 | 148 992 | 359 304 | 140 731 | - |
| Driftsresultat | −72 827 | −12 923 | 56 042 | −11 040 | - |
| Annen renteinntekt | 9 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 766 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 775 | 244 | 285 | 993 | - |
| Annen rentekostnad | 76 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 632 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 709 | 211 | 149 | 5 232 | - |
| Netto finans | 1 066 | 33 | 136 | −4 239 | - |
| Resultat før skatt | −71 761 | −12 890 | 56 177 | −15 279 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Skattekostnad | 0 | 231 | 9 878 | - | - |
| Årsresultat | −71 761 | −13 121 | 46 299 | −15 279 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −71 761 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −71 761 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −2 440 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −69 320 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −71 761 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | - | 30 000 |
| Varelager | 83 000 | - | - | - | - |
| Sum varer | 83 000 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 626 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 626 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 595 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 595 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 91 221 | 108 560 | 125 580 | 138 075 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 91 221 | 108 560 | 125 580 | 138 075 | 30 000 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 2 440 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 440 | 17 899 | 31 020 | −15 279 | - |
| Sum egenkapital | 27 560 | 47 899 | 61 020 | 14 721 | 30 000 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 6 020 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 57 641 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 63 661 | 60 661 | 64 560 | 123 354 | - |
| Sum gjeld | 63 661 | 60 661 | 64 560 | 123 354 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 91 221 | - | - | - | 30 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,43▼ | 1,79 | 1,95 | 1,12 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,31▲ | 1,27 | 1,06 | 8,38 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −71,1 %▼ | −10,8 % | 42,7 % | −12,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −54,7 %▼ | −9,5 % | 13,5 % | −8,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −53,9 %▼ | −9,6 % | 11,1 % | −11,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,2 %▼ | 44,1 % | 48,6 % | 10,7 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NICO CARS AS−54,7 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
NICO CARS AS−54,7 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 137 ansatte 2025
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.374 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.356 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Miljana Orlic Nikodijevic Brenden | 1984 |
| Styremedlem | Marko Nikodijevic Brenden | 1985 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARKO NIKODIJEVIC BRENDEN50,0 %f. 1985 · Trondheim · 500 ordinære aksjer
- MILJANA ORLIC NIKODIJEVIC BRENDEN50,0 %f. 1984 · Trondheim · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.