- Org.nr.
- 992 054 352
- Adresse
- Storingavika 14, 5174 Mathopen
Driftsresultat−11 023ikke oppgitt
Årsresultat1 329 537ikke oppgitt
Egenkapital8 707 26999,8 % av eiendelene
NILIN AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 054 352
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 26.11.2007
- Registrert
- 11.12.2007
- Adresse
- Storingavika 14, 5174 Mathopen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er eie aksjer i og investere i andre selskaper, samt hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 11 023 | 8 877 | 8 127 | 7 377 | 7 001 |
| Sum driftskostnader | 11 023 | 8 877 | 8 127 | 7 377 | 7 001 |
| Driftsresultat | −11 023 | −8 877 | −8 127 | −7 377 | −7 001 |
| Mottatt aksjeutbytte | 1 150 200 | 2 939 400 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 71 663 | 51 008 | 7 209 | 1 802 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 216 670 | 34 982 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 438 533 | 3 025 390 | 7 209 | 1 802 | - |
| Annen rentekostnad | 333 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 76 716 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 77 049 | - | - | - | - |
| Netto finans | 1 361 484 | 3 025 390 | 7 209 | 1 802 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Resultat før skattekostnad | 1 350 461 | 3 016 514 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 20 924 | 16 110 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 329 537 | 3 000 404 | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 329 537 | 3 000 404 | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Totalresultat | 1 329 537 | 3 000 404 | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 329 537 | 3 000 404 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 329 537 | 3 000 404 | −918 | −5 575 | −7 001 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler l, | 4 023 727 | 3 994 127 | 3 994 127 | 3 994 127 | 3 994 127 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 023 727 | 3 994 127 | 3 994 127 | 3 994 127 | 3 994 127 |
| Sum anleggsmidler | 4 023 727 | 3 994 127 | 3 994 127 | 3 994 127 | 3 994 127 |
| Andre kortsiktige fordringer | 22 381 | 22 381 | 523 | 523 | 523 |
| Sum fordringer | 22 381 | 22 381 | 523 | 523 | 523 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 018 330 | 1 834 982 | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 018 330 | 1 834 982 | - | - | - |
| Bankinnskudd | 2 663 755 | 1 542 352 | 382 679 | 383 596 | 389 171 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 663 755 | 1 542 352 | 382 679 | 383 596 | 389 171 |
| Sum omløpsmidler | 4 704 466 | 3 399 716 | 383 202 | 384 119 | 389 694 |
| Sum eiendeler | 8 728 193 | 7 393 842 | 4 377 328 | 4 378 246 | 4 383 820 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 482 250 | 482 250 | 482 250 | 482 250 | 482 250 |
| Sum innskutt egenkapital | 582 250 | 582 250 | 582 250 | 582 250 | 582 250 |
| Annen egenkapital | 8 125 019 | 6 795 482 | 3 795 078 | 3 795 996 | 3 801 570 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 125 019 | 6 795 482 | 3 795 078 | 3 795 996 | 3 801 570 |
| Sum egenkapital | 8 707 269 | 7 377 732 | 4 377 328 | 4 378 246 | 4 383 820 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 20 924 | 16 110 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 924 | 16 110 | - | - | - |
| Sum gjeld | 20 924 | 16 110 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 728 193 | 7 393 842 | 4 377 328 | 4 378 246 | 4 383 820 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 224,84▲ | 211,03 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▼ | 51,3 % | −0,0 % | −0,1 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 % | 99,8 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inge Sverre Lund Nilsen | 1975 |
| Varamedlem | Hilde Holter Eiksund | 1979 |
| Regnskapsfører | TONHEIM REVISJON AS912 080 269 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGE SVERRE LUND NILSEN100,0 %f. 1975 · Mathopen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HOLDING KA AS19,8 %916 719 434 · 21 400 ordinære aksjer
- Vantage Holding AS4,38 %917 550 891 · 66 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.