- Org.nr.
- 818 268 742
- Adresse
- c/o Energima AS, Fornebuveien 50, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- Magnussen Invest AS, 70 %
- Bransje
- Ventilasjonsarbeid
Driftsresultat−202 779−3,7 % margin
Årsresultat−179 370−3,3 % margin
Egenkapital−24 610−1,9 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
Nimbus Innregulering AS er et aksjeselskap innen ventilasjonsarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 268 742
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 11.11.2016
- Registrert
- 19.12.2016
- Adresse
- c/o Energima AS, Fornebuveien 50, 1366 Lysaker
- Postadresse
- c/o Energima AS, Postboks 665 Skøyen
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nimbus Innregulering AS918 338 535 · BÆRUM8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ventilasjonsvirksomhet samt kjøp av salg av varer og tjenester herunder. Selskapet skal også drive med investeringsvirksomhet av enhver art, herunder deltakelse i andre selskaper samt alt som står i forbindelse hermed.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 5 559 990 | 5 997 815 | 4 074 352 |
| Sum driftsinntekter | 5 488 163 | 4 414 046 | 5 559 990 | 5 997 815 | 4 074 352 |
| Varekostnad | - | 16 001 | −7 491 | 64 508 | 18 810 |
| Lønnskostnad | - | 3 496 184 | 3 839 507 | 3 719 398 | 2 761 349 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 52 647 | 52 647 | 30 877 | 14 566 |
| Annen driftskostnad | - | 1 457 381 | 1 599 355 | 1 384 316 | 1 091 220 |
| Sum driftskostnader | 5 690 942 | 5 022 213 | 5 484 018 | 5 199 099 | 3 885 946 |
| Driftsresultat | −202 779 | −608 167 | 75 972 | 798 716 | 188 406 |
| Annen renteinntekt | - | - | 17 171 | 4 690 | - |
| Sum finansinntekter | 6 524 | 17 796 | 17 171 | 4 690 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 14 499 | 8 358 | 20 739 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 272 | 13 | - |
| Sum finanskostnader | 29 547 | 4 798 | 16 771 | 8 371 | 20 739 |
| Netto finans | −23 023 | 12 998 | 400 | −3 681 | −20 739 |
| Resultat før skatt | −225 802 | −595 169 | 76 372 | 795 036 | 167 667 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −130 052 | - | - | 47 015 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 17 159 | 175 382 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 59 213 | 619 654 | 120 652 |
| Årsresultat | −179 370 | −465 117 | 59 213 | 619 654 | 120 652 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 59 213 | 619 654 | 120 652 |
| Totalresultat | - | - | 59 213 | 619 654 | 120 652 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 800 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −180 346 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 59 213 | - | 120 652 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 59 213 | 619 654 | 120 652 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 13 876 | 24 512 | 22 207 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 13 876 | 24 512 | 22 207 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 78 972 | 131 619 | 4 554 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 78 972 | 131 619 | 4 554 |
| Sum anleggsmidler | 190 360 | 170 252 | 92 848 | 156 131 | 26 761 |
| Kundefordringer | - | - | 1 012 329 | 674 914 | 784 875 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 18 104 | - | 6 812 |
| Sum fordringer | - | - | 1 030 433 | 674 914 | 791 687 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 989 876 | 1 799 629 | 1 446 898 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 989 876 | 1 799 629 | 1 446 898 |
| Sum omløpsmidler | 1 110 530 | 1 286 507 | 2 020 309 | 2 474 543 | 2 238 585 |
| Sum eiendeler | 1 300 890 | 1 456 760 | 2 113 156 | 2 630 674 | 2 265 346 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | - | 7 666 | 7 666 | 7 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 37 666 | 37 666 | 37 666 | 37 666 | 37 666 |
| Annen egenkapital | - | - | 582 211 | 522 998 | 703 344 |
| Sum opptjent egenkapital | −62 276 | 117 094 | 582 211 | 522 998 | 703 344 |
| Sum egenkapital | −24 610 | 154 760 | 619 877 | 560 664 | 741 010 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 529 477 | - | 703 990 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 529 477 | - | 703 990 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 529 477 | - | 703 990 |
| Leverandørgjeld | - | - | 126 220 | 147 123 | 117 475 |
| Betalbar skatt | - | - | 6 523 | 177 687 | 42 383 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 116 729 | 166 903 | 108 245 |
| Utbytte | - | - | - | 800 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 714 330 | 778 297 | 552 244 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 325 500 | 1 301 999 | 963 802 | 2 070 010 | 820 347 |
| Sum gjeld | 1 325 500 | 1 301 999 | 1 493 279 | 2 070 010 | 1 524 336 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 113 156 | 2 630 674 | 2 265 346 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,84▼ | 0,99 | 2,10 | 1,20 | 2,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −53,86▼ | 8,41 | 2,41 | 3,69 | 2,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,2 %▲ | −33,1 % | 3,9 % | 32,8 % | 8,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▲ | −13,8 % | 1,4 % | 13,3 % | 4,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,3 %▲ | −10,5 % | 1,1 % | 10,3 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,9 %▼ | 10,6 % | 29,3 % | 21,3 % | 32,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 686 020
- Resultat per ansatt, kroner
- −25 347
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nimbus Innregulering AS−3,7 %
5,5 mill. 8 ansatte 2025
−5 %0510
Nimbus Innregulering AS−3,7 % 5,5 mill.8 ansatte 2025
GK NORGE AS1,7 % 4 803,4 mill.1 854 ansatte 2025
AERON AS7,1 % 781,6 mill.147 ansatte 2025
Energima AS8,5 % 820,9 mill.123 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.223.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Petter Riseth Isaksen | 1991 |
| Styrets leder | Morten Hveding Juel | 1968 |
| Styremedlem | Kristoffer Karlsson Ree | 1987 |
| Regnskapsfører | CENSEA REGNSKAP AS916 760 590 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Magnussen Invest AS70,0 %Asker · 700 ordinære aksjer
- LASSE SØBAKKEN15,0 %f. 1969 · Rykkinn · 150 ordinære aksjer
- LASSE JULIUSSEN15,0 %f. 1975 · Hagan · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Energima Gruppen AS
- Magnussen Invest AS100,0 %
- Promag AS100,0 %
- Auvento AS100,0 %
- Kjøleassistanse AS100,0 %
- SAUTER NORGE AS100,0 %
- DE SERVICE AS100,0 %
- DE ELEKTRO AS100,0 %
- Solutec VVS AS100,0 %
- Kuldeteknikeren AS100,0 %
- Dokumentert AS90,0 %
- BYGG OG BORR AS70,0 %
- Nimbus Innregulering AS70,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.