- Org.nr.
- 918 050 817
- Adresse
- Elvenesvegen 6, 5223 Nesttun
Driftsresultat−20 807ikke oppgitt
Årsresultat−16 229ikke oppgitt
Egenkapital15 71071,1 % av eiendelene
Nimbus Solutions AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 050 817
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 19.10.2016
- Registrert
- 15.11.2016
- Adresse
- Elvenesvegen 6, 5223 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Bergen (158)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Salg og service av industritekniske produkter. Kurs og konsulentvirksomhet innen roterende utstyr.
Tidligere navn
- Nimbus Holding AS15.11.2016 til 22.06.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20 807 | - | - | 5 276 | 4 875 |
| Sum driftskostnader | 20 807 | 2 863 | 7 200 | 5 276 | 4 875 |
| Driftsresultat | −20 807 | −2 863 | −7 200 | −5 276 | −4 875 |
| Resultat før skatt | −20 807 | −2 657 | −7 200 | 14 724 | 45 125 |
| Skattekostnad på resultat | −4 578 | - | - | −1 161 | −1 073 |
| Årsresultat | −16 229 | −2 073 | −5 616 | 15 885 | 46 198 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −16 229 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −16 229 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −14 290 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 939 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −16 229 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansinntekter | - | 206 | - | 20 000 | 50 000 |
| Netto finans | 0 | 206 | 0 | 20 000 | 50 000 |
| Utsatt skattefordel | 11 290 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 11 290 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 50 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 11 340 | 6 762 | 6 178 | 4 594 | 3 433 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 749 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 749 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 10 749 | 36 889 | 54 213 | 72 291 | 57 736 |
| Sum eiendeler | 22 089 | 43 651 | 60 391 | 76 885 | 61 169 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 14 290 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −14 290 | 1 939 | 4 012 | 9 628 | 26 244 |
| Sum egenkapital | 15 710 | 31 939 | 34 012 | 39 628 | 56 244 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 379 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 379 | 11 712 | 26 379 | 37 256 | 4 925 |
| Sum gjeld | 6 379 | 11 712 | 26 379 | 37 256 | 4 925 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 089 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,69▼ | 3,15 | 2,06 | 1,94 | 11,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,41▲ | 0,37 | 0,78 | 0,94 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −63,3 %▼ | −5,1 % | −10,5 % | 21,3 % | 73,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,1 %▼ | 73,2 % | 56,3 % | 51,5 % | 91,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Rutledal | 1978 |
| Styrets leder | Thomas Rutledal | 1978 |
| Varamedlem | Anette Marie Lekven | 1984 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIKONTORET VOSS AS999 329 055 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Thomas Rutledal100,0 %f. 1978 · Nesttun · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FFC PUMPS AS100,0 %911 577 208 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.