- Org.nr.
- 997 994 019
- Adresse
- c/o Helge Arntsen, Øykhagen 17, 4311 Hommersåk
- Bransje
- Drift av barer
Driftsresultat489 65062,5 % margin
Årsresultat2 248 878
Egenkapital15 073 11151,1 % av eiendelene
Nitaro AS er et aksjeselskap innen drift av barer, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 994 019
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 31.01.2012
- Registrert
- 27.02.2012
- Adresse
- c/o Helge Arntsen, Øykhagen 17, 4311 Hommersåk
- Postadresse
- Postboks 22
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nitaro AS934 738 195 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Porteføljeinvesteringer, oppstart av forretningskonsept og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Tidligere navn
- Cancion AS27.02.2012 til 01.02.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 783 480 | - | - | - | 413 340 |
| Sum driftsinntekter | 783 480 | 1 188 510 | 929 391 | 630 132 | 413 340 |
| Annen driftskostnad | 293 831 | - | - | 195 133 | 235 412 |
| Sum driftskostnader | 293 831 | 243 055 | 124 805 | 195 133 | 235 412 |
| Driftsresultat | 489 650 | 945 455 | 804 586 | 434 999 | 177 928 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 118 590 |
| Annen renteinntekt | 9 139 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 774 807 | - | - | - | 430 242 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | −10 050 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 773 896 | 3 684 149 | 3 150 894 | 2 174 315 | 548 832 |
| Annen rentekostnad | 952 280 | - | - | - | 198 326 |
| Annen finanskostnad | 210 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 952 490 | 1 097 981 | 1 010 117 | 723 391 | 198 326 |
| Netto finans | 1 821 406 | 2 586 168 | 2 140 777 | 1 450 924 | 350 506 |
| Resultat før skatt | - | 3 531 623 | 2 945 363 | 1 885 923 | 528 434 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 385 133 | 21 328 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 507 106 |
| Resultat før skattekostnad | 2 311 056 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 62 178 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 248 878 | 2 743 178 | 2 502 692 | 1 500 790 | 507 106 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 507 106 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 507 106 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 280 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 227 106 |
| Tilleggsutbytte | 120 000 | - | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 128 878 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 248 878 | - | - | - | 507 106 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 9 300 002 | - | - | - | 14 008 126 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 50 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 236 393 | - | - | - | 3 460 926 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 536 395 | - | - | - | 17 519 052 |
| Sum anleggsmidler | 13 536 395 | 22 364 520 | 24 449 519 | 24 449 519 | 17 519 052 |
| Kundefordringer | 783 480 | - | - | - | 413 340 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 3 903 529 |
| Andre fordringer | 2 069 784 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 12 582 051 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 15 435 316 | - | - | - | 4 316 869 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 1 074 670 |
| Markedsbaserte aksjer | 6 700 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 6 700 | - | - | - | 1 074 670 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 10 241 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 525 322 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 525 322 | - | - | - | 10 241 |
| Sum omløpsmidler | 15 967 338 | 7 345 315 | 7 559 392 | 4 269 032 | 5 401 780 |
| Sum eiendeler | 29 503 733 | 29 709 835 | 32 008 911 | 28 718 551 | 22 920 832 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 15 043 111 | - | - | - | 10 869 288 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 043 111 | 12 914 234 | 11 789 556 | 11 381 331 | 10 869 288 |
| Sum egenkapital | 15 073 111 | 12 944 234 | 11 819 556 | 11 411 331 | 10 899 288 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 9 600 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 11 509 979 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 509 979 | - | - | - | 9 600 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 509 979 | 12 665 766 | 13 772 499 | 9 116 590 | 9 600 000 |
| Leverandørgjeld | 13 185 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 62 178 | - | - | - | 21 328 |
| Skyldige offentlige avgifter | −4 742 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 775 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 75 022 | - | - | - | 2 361 410 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 920 643 | 4 099 835 | 6 416 856 | 8 190 630 | 2 421 544 |
| Sum gjeld | 14 430 622 | 16 765 601 | 20 189 355 | 17 307 220 | 12 021 544 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 503 733 | - | - | - | 22 920 832 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,47▲ | 1,79 | 1,18 | 0,52 | 2,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,96▼ | 1,30 | 1,71 | 1,52 | 1,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,0 %▼ | 15,0 % | 13,0 % | 10,1 % | 3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 62,5 %▼ | 79,5 % | 86,6 % | 69,0 % | 43,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 287,0 %▲ | 230,8 % | 269,3 % | 238,2 % | 122,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,1 %▲ | 43,6 % | 36,9 % | 39,7 % | 47,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nitaro AS62,5 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
OLD IRISH PUB NORWAY AS3,0 % 166,7 mill.305 ansatte 2025
PROUD MARY OSLO AS9,5 % 76,1 mill.105 ansatte 2025
OSLO STREET FOOD AS13,4 % 71,7 mill.40 ansatte 2025
Nitaro AS62,5 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Helge Haga Arntsen | 1984 |
| Styrets leder | Helge Haga Arntsen | 1984 |
| Revisor | RELEVANT REVISJON AS932 093 278 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HELGE HAGA ARNTSEN100,0 %f. 1984 · Hommersåk · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VENATO FG05 AS100,0 %818 368 992 · 30 000 ordinære aksjer
- 936 876 412 · 30 000 ordinære aksjer
- EVINO MASAN AS100,0 %916 155 158 · 300 ordinære aksjer
- EVINO BASAN AS100,0 %980 412 555 · 100 ordinære aksjer
- 919 160 349 · 27 300 ordinære aksjer
- Seginus AS80,0 %924 867 558 · 8 000 ordinære aksjer
- Cryptozega AS45,5 %935 807 441 · 125 000 ordinære aksjer
- VIEW CO-INVEST AS1,52 %920 937 853 · 1 365 ordinære aksjer
- Ascenium Holding AS0,00 %997 034 856 · 3 350 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.