- Org.nr.
- 927 976 870
- Telefon
- 979 63 789
- Adresse
- Klippevegen 2, 6050 Valderøya
- Hovedeier
- Styrkesenteret AS, 70 %
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat−553 461−16,6 % margin
EBITDA−512 993før av- og nedskrivninger
Årsresultat−532 924−16,0 % margin
Egenkapital−476 049−16,5 % av eiendelene
NIVAS NORWAY AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 976 870
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 29.09.2021
- Registrert
- 27.10.2021
- Adresse
- Klippevegen 2, 6050 Valderøya
- Telefon
- 979 63 789
- Postadresse
- Røysevegen 96
- Kommune
- Giske
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- nivastrening.no
Underenheter
1
- NIVAS NORWAY AS928 206 920 · GISKE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet, rådgivning og salg av produkt, utstyr og maskiner innen marin og maritim sektor. Selskapet skal også investere i eiendom, aksjer etc.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 337 776 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 337 776 | 118 660 | 177 723 | 0 |
| Varekostnad | 66 136 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 504 724 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 40 468 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 279 909 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 3 891 237 | 104 235 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −553 461 | 14 424 | 27 330 | 0 |
| Annen renteinntekt | 30 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 3 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 33 | 49 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 113 414 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 113 414 | 8 190 | 0 | - |
| Netto finans | −113 381 | −8 141 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −666 842 | 6 283 | 27 330 | 0 |
| Skattekostnad | −133 918 | - | - | - |
| Årsresultat | −532 924 | 4 912 | 21 317 | 0 |
| Udekket tap | −506 049 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −26 875 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −532 924 | - | - | - |
| Utvikling | 0 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 133 918 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 133 918 | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 682 230 | - | - | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 750 962 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 433 192 | - | - | 0 |
| Andre fordringer | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 2 567 110 | 57 484 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 75 659 | - | - | - |
| Sum fordringer | 281 794 | - | - | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 921 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 921 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 313 715 | 308 068 | 84 415 | 0 |
| Sum eiendeler | 2 880 825 | 365 552 | 84 415 | 0 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 506 049 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −506 049 | 26 875 | 21 963 | - |
| Sum egenkapital | −476 049 | 56 875 | 51 963 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 266 410 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 266 410 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 266 410 | 300 000 | 0 | 0 |
| Konvertible lån | 450 000 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 2 477 854 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 91 178 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 71 432 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 090 464 | 8 677 | 32 452 | 0 |
| Sum gjeld | 3 356 874 | 308 677 | 32 452 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 880 825 | - | - | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,10▼ | 35,50 | 2,60 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −7,05▼ | 5,43 | 0,62 | - |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −34,1 %▼ | 6,4 % | 64,8 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −16,6 %▼ | 12,2 % | 15,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −16,0 %▼ | 4,1 % | 12,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −16,5 %▼ | 15,6 % | 61,6 % | - |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NIVAS NORWAY AS−16,6 %
3,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
NIVAS NORWAY AS−16,6 % 3,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gro Helen Kaldhussæter | 1980 |
| Styrets leder | Gro Helen Kaldhussæter | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Styrkesenteret AS70,0 %Valderøya · 700 ordinære aksjer
- Stein-Ove Valderhaug30,0 %f. 1982 · Valderøya · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Styrkesenteret AS
- NIVAS NORWAY AS70,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.