- Org.nr.
- 924 412 879
- Adresse
- Ryes gate 28, 3263 Larvik
- Hovedeier
- NLI AS, 100 %
Driftsresultat1 060 5702,6 % margin
EBITDA1 274 754før av- og nedskrivninger
Årsresultat627 6741,5 % margin
Egenkapital1 865 77410,4 % av eiendelene
NLI OVERFLATE AS er et aksjeselskap innen overflatebehandling av metaller, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 412 879
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.12.2019
- Registrert
- 15.01.2020
- Adresse
- Ryes gate 28, 3263 Larvik
- Postadresse
- Postboks 2016 Stubberød
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NLI OVERFLATE AS924 431 067 · LARVIK20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Industri- og handelsvirksomhet, herunder overflatebehandling og mekaniske tjenester og hva dermed står i forbindelse, samt å delta som aksjonær eller på annen måte i andre selskap med økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 431 773 | 27 481 412 | 24 032 035 | 24 303 959 | - |
| Annen driftsinntekt | 2 400 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 41 434 173 | 27 481 412 | 24 032 035 | 24 303 959 | 23 423 025 |
| Varekostnad | 17 026 223 | 8 808 176 | 7 443 950 | 7 978 745 | 7 784 035 |
| Lønnskostnad | 13 072 571 | 10 256 743 | 6 786 817 | 7 742 755 | 8 428 973 |
| Avskrivninger | 214 184 | 215 278 | 216 175 | 155 013 | 122 421 |
| Annen driftskostnad | 10 060 626 | 9 079 908 | 8 582 802 | 7 235 009 | 6 485 812 |
| Sum driftskostnader | 40 373 603 | 28 360 105 | 23 029 744 | 23 111 522 | 22 821 241 |
| Driftsresultat | 1 060 570 | −878 693 | 1 002 291 | 1 192 437 | 601 785 |
| Annen renteinntekt | 107 661 | 36 459 | 11 258 | 12 587 | - |
| Annen finansinntekt | 859 | - | 21 542 | 29 253 | - |
| Sum finansinntekter | 108 520 | 39 530 | 32 800 | 41 841 | 103 125 |
| Annen rentekostnad | 249 409 | 275 894 | 202 482 | 131 388 | - |
| Annen finanskostnad | 114 185 | 83 241 | 107 077 | 197 929 | - |
| Sum finanskostnader | 363 594 | 359 135 | 309 559 | 329 316 | 291 599 |
| Netto finans | −255 074 | −319 605 | −276 759 | −287 475 | −188 474 |
| Resultat før skatt | - | - | 725 532 | 904 962 | 413 311 |
| Resultat før skattekostnad | 805 496 | −1 198 298 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 177 822 | −263 240 | 160 001 | 201 602 | 91 314 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 565 531 | 703 360 | - |
| Årsresultat | 627 674 | −935 058 | 565 531 | 703 360 | 321 997 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 627 674 | −935 058 | 565 531 | 703 360 | - |
| Totalresultat | 627 674 | −935 058 | 565 531 | 703 360 | - |
| Avgitt konsernbidrag | −1 | - | - | - | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | 627 675 | −935 058 | 565 531 | 703 360 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 627 674 | −935 058 | 565 531 | 703 360 | - |
| Utsatt skattefordel | 70 405 | 147 923 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 70 405 | 147 923 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 44 249 | 62 559 | 80 869 | 99 178 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 262 425 | 794 467 | 991 435 | 616 963 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 306 673 | 857 026 | 1 072 303 | 716 142 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 377 078 | 1 004 949 | 1 072 303 | 716 142 | 708 655 |
| Sum varer | 2 460 450 | 1 764 320 | 1 568 771 | 1 170 836 | - |
| Kundefordringer | 10 597 854 | 5 406 619 | 10 828 952 | 8 419 650 | - |
| Opptjente ikke fakturerte inntekter | 2 073 674 | 1 884 371 | 229 671 | 859 213 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 548 183 | 168 555 | 171 844 | 86 502 | - |
| Sum fordringer | 13 219 712 | 7 459 545 | 11 230 468 | 9 365 365 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 914 402 | 633 384 | 1 055 150 | 2 522 337 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 914 402 | 633 384 | 1 055 150 | 2 522 337 | - |
| Sum omløpsmidler | 16 594 563 | 9 857 249 | 13 854 388 | 13 058 537 | 6 780 083 |
| Sum eiendeler | 17 971 642 | 10 862 198 | 14 926 691 | 13 774 679 | 7 488 738 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 604 295 | 604 295 | 604 295 | 604 295 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 904 295 | 904 295 | 904 295 | 904 295 | 904 295 |
| Annen egenkapital | 961 480 | 333 811 | 1 268 876 | 703 353 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 961 480 | 333 811 | 1 268 876 | 703 353 | - |
| Sum egenkapital | 1 865 774 | 1 238 106 | 2 173 171 | 1 607 648 | 904 295 |
| Utsatt skatt | - | - | 115 317 | 239 174 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 115 317 | 239 174 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 115 317 | 239 174 | 37 572 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 279 091 | 2 214 398 | - | 3 486 081 | - |
| Leverandørgjeld | 3 858 827 | 2 927 598 | 2 658 593 | 2 490 338 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 615 551 | 1 009 184 | 1 633 667 | 1 609 001 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 118 327 | 1 468 024 | 2 868 024 | 2 884 166 | - |
| Forskudd fra kunder | 108 413 | 108 413 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 125 659 | 1 896 475 | 1 466 918 | 1 458 272 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 105 867 | 9 624 091 | 12 638 203 | 11 927 858 | 6 546 871 |
| Sum gjeld | 16 105 867 | 9 624 091 | 12 753 520 | 12 167 032 | 6 584 443 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 971 642 | 10 862 198 | 14 926 691 | 13 774 679 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,03▲ | 1,02 | 1,10 | 1,09 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,63▲ | 7,77 | 5,87 | 7,57 | 7,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,1 %▲ | −6,5 % | 7,2 % | 11,6 % | 9,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,6 %▲ | −3,2 % | 4,2 % | 4,9 % | 2,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | −3,4 % | 2,4 % | 2,9 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,4 %▼ | 11,4 % | 14,6 % | 11,7 % | 12,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 071 709
- Resultat per ansatt, kroner
- 53 029
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NLI OVERFLATE AS2,6 %
41,4 mill. 20 ansatte 2025
−40 %−20020
Shawcor Norway AS−38,1 % 180,8 mill.118 ansatte 2025
NLI OVERFLATE AS2,6 % 41,4 mill.20 ansatte 2025
PCS Construction Norway AS5,9 % 271,2 mill.555 ansatte 2025
Solidenergy AS6,9 % 610,9 mill.287 ansatte 2025
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.510.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ken Erling Filling | 1972 |
| Styrets leder | Henning Jørnsen | 1974 |
| Styremedlem | Maren Charlotte Wetlesen | 1983 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NLI AS100,0 %Vear · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NLI HOLDING AS
- NLI AS100,0 %
- NLI GRENLAND AS100,0 %
- NLI ENGINEERING AS100,0 %
- NLI ELEKTROSYSTEMER AS100,0 %
- NLI OVERFLATE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.