- Org.nr.
- 996 798 011
- Adresse
- Tvetenveien 46C, 0666 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat2 510 32316,3 % margin
EBITDA2 641 890før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 940 34412,6 % margin
Egenkapital4 013 66540,1 % av eiendelene
NM RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 798 011
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 25.03.2011
- Registrert
- 07.04.2011
- Adresse
- Tvetenveien 46C, 0666 Oslo
- Postadresse
- Åkerøveien 23A
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (550)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NM RØR AS996 803 538 · OSLO5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av VVS tjenester og andre produkter som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 15 437 057 | 10 881 744 | 15 089 997 | 10 340 564 | 10 505 484 |
| Annen driftsinntekt | - | 21 817 | - | - | 64 100 |
| Sum driftsinntekter | 15 437 057 | 10 903 561 | 15 089 997 | 10 340 564 | 10 569 584 |
| Varekostnad | 7 449 166 | 5 185 297 | 7 606 467 | 4 780 084 | 4 881 053 |
| Lønnskostnad | 4 396 887 | 3 734 626 | 3 361 665 | 2 680 407 | 2 650 196 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 58 552 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 131 567 | 141 360 | 90 700 | 33 758 | - |
| Annen driftskostnad | 949 114 | 1 120 889 | 1 391 470 | 518 374 | 651 282 |
| Sum driftskostnader | 12 926 733 | 10 182 172 | 12 450 302 | 8 012 623 | 8 241 083 |
| Driftsresultat | 2 510 323 | 721 390 | 2 639 695 | 2 327 941 | 2 328 500 |
| Annen renteinntekt | 91 079 | 67 180 | 46 886 | 13 768 | 2 113 |
| Annen finansinntekt | - | 208 | 876 | - | 508 |
| Sum finansinntekter | 91 079 | 67 388 | 47 762 | 13 768 | 2 621 |
| Annen rentekostnad | 113 752 | 125 396 | 32 162 | - | 291 |
| Annen finanskostnad | - | 31 | 19 711 | 32 | - |
| Sum finanskostnader | 113 752 | 125 427 | 51 872 | 32 | 291 |
| Netto finans | −22 673 | −58 039 | −4 110 | 13 737 | 2 330 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 635 585 | 2 341 678 | 2 330 830 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 512 847 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 817 983 |
| Resultat før skattekostnad | 2 487 650 | 663 351 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 547 306 | 146 291 | 580 124 | 515 607 | - |
| Årsresultat | 1 940 344 | 517 060 | - | - | 1 817 983 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 940 344 | 517 060 | 2 055 461 | 1 826 071 | 1 817 983 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 1 600 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 217 983 |
| Totalresultat | 1 940 344 | 517 060 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | 500 000 | 1 000 000 | 1 500 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 440 344 | 17 060 | 1 055 461 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 940 344 | 517 060 | - | - | 1 817 983 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 303 620 | 3 366 520 | 3 429 420 | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 215 800 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 577 664 | - | 63 517 | 112 047 | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 040 468 | 3 944 184 | 3 708 737 | 112 047 | 145 804 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum anleggsmidler | 4 060 468 | 3 964 184 | 3 730 038 | 138 070 | 177 878 |
| Kundefordringer | 1 181 002 | 718 889 | 1 099 608 | 795 772 | 934 935 |
| Andre kortsiktige fordringer | 705 070 | 477 934 | 940 097 | 652 951 | 537 616 |
| Sum fordringer | 1 886 072 | 1 196 823 | 2 039 705 | 1 448 723 | 1 472 551 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 074 264 | 2 142 653 | 2 822 238 | 4 087 052 | 2 246 167 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 074 264 | 2 142 653 | 2 822 238 | 4 087 052 | 2 246 167 |
| Sum omløpsmidler | 5 960 335 | 3 339 477 | 4 861 943 | 5 535 776 | 3 718 718 |
| Sum eiendeler | 10 020 803 | 7 303 661 | 8 591 981 | 5 673 845 | 3 896 596 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 1 301 | 6 023 | 12 074 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 1 301 | 6 023 | 12 074 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 145 804 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 1 580 | 1 580 | 1 580 | 1 580 | 1 580 |
| Sum innskutt egenkapital | 31 580 | 31 580 | 31 580 | 31 580 | 31 580 |
| Annen egenkapital | 3 982 085 | 3 541 741 | 3 524 681 | 2 469 220 | 2 143 148 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 982 085 | 3 541 741 | 3 524 681 | 2 469 220 | 2 143 148 |
| Sum egenkapital | 4 013 665 | 3 573 321 | 3 556 261 | 2 500 800 | 2 174 728 |
| Utsatt skatt | 51 428 | 29 912 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 51 428 | 29 912 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 601 563 | 1 691 792 | 1 782 021 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 601 563 | - | 1 782 021 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 652 991 | 1 721 704 | 1 782 021 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 024 645 | 454 357 | 617 651 | 259 667 | 269 370 |
| Betalbar skatt | 525 790 | 115 078 | 575 402 | 509 140 | 515 396 |
| Skyldig offentlige avgifter | 825 033 | - | 699 463 | 633 531 | 673 208 |
| Utbytte | 1 500 000 | 500 000 | 1 000 000 | 1 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 478 679 | 376 842 | 361 183 | 270 707 | 263 894 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 354 147 | 2 008 636 | 3 253 699 | 3 173 045 | 1 721 868 |
| Sum gjeld | 6 007 138 | 3 730 340 | 5 035 720 | 3 173 045 | 1 721 868 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 020 803 | - | 8 591 981 | 5 673 845 | 3 896 596 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,37▼ | 1,66 | 1,49 | 1,74 | 2,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,50▲ | 1,04 | 1,42 | 1,27 | 0,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,0 %▲ | 9,9 % | 37,7 % | 48,9 % | 59,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,3 %▲ | 6,6 % | 17,5 % | 22,5 % | 22,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,6 %▲ | 4,7 % | 13,6 % | - | 17,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,1 %▼ | 48,9 % | 41,4 % | 44,1 % | 55,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 087 411
- Resultat per ansatt, kroner
- 502 065
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NM RØR AS16,3 %
15,4 mill. 5 ansatte 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
NM RØR AS16,3 % 15,4 mill.5 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christophe Mangion | 1986 |
| Styrets leder | Nicolas Mangion | 1988 |
| Styremedlem | Jerome Laurent Eric Mangion | 1965 |
| Styremedlem | Mona Mangion | 1962 |
| Revisor | REVISORHUSET AS987 610 859 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nicolas Mangion52,0 %f. 1988 · Fjellhamar · 1 040 ordinære aksjer
- Christophe Mangion24,0 %f. 1986 · Oslo · 480 ordinære aksjer
- JEROME LAURENT ERIC MANGION12,0 %f. 1965 · Lørenskog · 240 ordinære aksjer
- MONA MANGION12,0 %f. 1962 · Lørenskog · 240 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.