- Org.nr.
- 989 105 949
- Adresse
- Haukanesvegen 243, 5650 Tysse
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−184 154
EBITDA−132 165før av- og nedskrivninger
Årsresultat−4 285−3,9 % margin
Egenkapital8 341 754100,0 % av eiendelene
NØKLING GLASS AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 105 949
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 07.12.2005
- Registrert
- 25.01.2006
- Adresse
- Haukanesvegen 243, 5650 Tysse
- Kommune
- Samnanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, andre verdipapirer, eiendommer i inn- og utland og alt hva hermed er forbundet.
Tidligere navn
- Nøkling Holding AS25.01.2006 til 02.12.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 110 040 | - | - | - | 23 800 |
| Sum driftsinntekter | 110 040 | 95 934 | 63 615 | 0 | 23 800 |
| Avskrivning på driftsmidler | - | - | - | - | 32 000 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 51 989 | - | - | 32 000 | - |
| Annen driftskostnad | 242 204 | - | - | 119 284 | 40 574 |
| Sum driftskostnader | 294 194 | 297 318 | 243 463 | 151 284 | 72 574 |
| Driftsresultat | −184 154 | −201 384 | −179 848 | −151 284 | −48 774 |
| Annen renteinntekt | 138 707 | - | - | 92 067 | 93 253 |
| Annen finansinntekt | 61 443 | - | - | 33 675 | 24 452 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 320 524 |
| Sum finansinntekter | 200 150 | 169 779 | 166 145 | 125 742 | 438 229 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 54 123 | - |
| Annen finanskostnad | 20 281 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 20 281 | 0 | 274 737 | 54 123 | - |
| Netto finans | 179 869 | 169 779 | −108 592 | 71 619 | 438 229 |
| Resultat før skatt | - | −31 605 | −288 441 | - | 389 455 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 389 455 |
| Resultat før skattekostnad | −4 285 | - | - | −79 666 | - |
| Årsresultat | −4 285 | −31 605 | −288 441 | −79 666 | 389 455 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 389 455 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 389 455 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 389 455 |
| Annen egenkapital | −4 285 | - | - | −79 666 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −79 666 | 389 455 |
| Utvikling | 0 | - | - | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 016 662 | - | - | 3 910 576 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | - | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 016 662 | - | - | 3 910 576 | 3 272 164 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | - | - | 2 615 627 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 328 943 | - | - | 595 344 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 282 916 | - | - | 2 477 506 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 611 859 | - | - | 3 072 850 | 2 615 627 |
| Sum anleggsmidler | 4 628 521 | 4 765 442 | 4 878 446 | 6 983 426 | 5 887 791 |
| Andre kortsiktige fordringer | 111 192 | - | - | 152 158 | 123 508 |
| Sum fordringer | 111 192 | - | - | 152 158 | 123 508 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 328 943 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 320 524 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 649 467 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 344 527 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 604 439 | - | - | 1 651 687 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 604 439 | - | - | 1 651 687 | 2 344 527 |
| Sum omløpsmidler | 3 715 632 | 3 584 210 | 3 546 885 | 1 803 845 | 3 117 502 |
| Sum eiendeler | 8 344 153 | 8 349 652 | 8 425 331 | 8 787 270 | 9 005 293 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 3 272 164 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 189 400 | - | - | 189 400 | 189 400 |
| Sum innskutt egenkapital | 289 400 | 289 400 | 289 400 | 289 400 | 289 400 |
| Annen egenkapital | 8 052 354 | - | - | 8 424 371 | 8 504 036 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 052 354 | 8 056 639 | 8 135 930 | 8 424 371 | 8 504 036 |
| Sum egenkapital | 8 341 754 | 8 346 039 | 8 425 330 | 8 713 771 | 8 793 436 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 851 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 1 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 398 | - | - | 73 499 | 211 006 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 398 | 3 613 | 1 | 73 500 | 211 857 |
| Sum gjeld | 2 398 | 3 613 | 1 | 73 500 | 211 857 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 344 153 | - | - | 8 787 270 | 9 005 293 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 549,47▲ | 992,03 | 3 546 885,00 | 24,54 | 14,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 %▲ | −0,4 % | −0,2 % | −0,3 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −167,4 %▲ | −209,9 % | −282,7 % | - | −204,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,9 %▲ | −32,9 % | −453,4 % | - | 1 636,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 99,2 % | 97,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Olaf Nøkling | 1949 |
| Styrets leder | Bjørn Olaf Nøkling | 1949 |
| Styremedlem | Annbjørg Nøkling | 1951 |
| Varamedlem | Bjørn Inge Nøkling | 1979 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJØRN OLAF NØKLING24,0 %f. 1949 · Tysse · 12 ordinære aksjer
- Annbjørg Nøkling22,0 %f. 1951 · Tysse · 11 ordinære aksjer
- SIREN NØKLING SUNDLAND18,0 %f. 1971 · Haukeland · 9 ordinære aksjer
- BJØRN INGE NØKLING18,0 %f. 1979 · Garnes · 9 ordinære aksjer
- Thomas Nøkling18,0 %f. 1975 · Vaksdal · 9 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 6 405 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.