- Org.nr.
- 996 360 261
- Telefon
- 56 35 20 70
- Adresse
- Lonsvegen 7, 5914 Isdalstø
- Hovedeier
- MAAS MANAGEMENT AS, 100 %
Driftsresultat296 84413,1 % margin
Årsresultat348 33515,3 % margin
Egenkapital4 391 66793,7 % av eiendelene
NOR CONTROL AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 360 261
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.12.2010
- Registrert
- 05.01.2011
- Adresse
- Lonsvegen 7, 5914 Isdalstø
- Telefon
- 56 35 20 70
- Postadresse
- Postboks 40
- Kommune
- Alver
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.nor-control.no
Underenheter
1
- NOR CONTROL AS996 392 724 · ALVER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maritime konsulentvirksomhet samt deltakelse i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 272 717 | 2 393 134 | 2 611 601 | 2 507 875 | 2 295 511 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 85 000 |
| Sum driftsinntekter | 2 272 717 | 2 393 134 | 2 611 601 | 2 507 875 | 2 380 511 |
| Varekostnad | 910 072 | 772 542 | 972 138 | 916 698 | 854 092 |
| Lønnskostnad | - | - | 845 361 | 882 715 | - |
| Lønnskostnad Il, | 596 889 | 599 901 | - | - | 691 343 |
| Annen driftskostnad | 468 912 | 509 357 | 453 143 | 509 803 | 370 365 |
| Sum driftskostnader | 1 975 873 | 1 881 799 | 2 270 642 | 2 309 216 | 1 915 800 |
| Driftsresultat | 296 844 | 511 335 | 340 959 | 198 659 | 464 711 |
| Annen renteinntekt | 153 389 | 124 524 | - | - | 3 207 |
| Annen finansinntekt | 10 260 | 21 515 | 93 948 | 60 147 | 21 832 |
| Sum finansinntekter | 163 650 | 146 039 | 93 948 | 60 147 | 25 039 |
| Annen rentekostnad | 677 | 10 | - | - | 59 |
| Annen finanskostnad | 13 234 | 4 489 | 1 115 | 953 | 13 127 |
| Sum finanskostnader | 13 911 | 4 499 | 1 115 | 953 | 13 187 |
| Netto finans | 149 738 | 141 539 | 92 833 | 59 194 | 11 852 |
| Resultat før skatt | - | - | 433 792 | 257 853 | 476 563 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 95 522 | 56 816 | 104 932 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 338 270 | 201 037 | 371 631 |
| Resultat før skattekostnad | 446 583 | 652 874 | - | - | - |
| Skattekostnad | 98 248 | 143 720 | - | - | - |
| Årsresultat | 348 335 | 509 154 | 338 270 | 201 037 | 371 631 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 156 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 338 270 | 45 037 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 338 270 | 201 037 | 371 631 |
| Annen egenkapital | 348 335 | 509 154 | - | - | 371 631 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 6 436 | - | - | 1 642 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 6 436 | 0 | 0 | 1 642 |
| Kundefordringer | 115 957 | 273 278 | 224 172 | 441 027 | 328 855 |
| Andre fordringer | - | - | 3 659 | 3 319 | 1 642 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 863 | 16 280 | - | - | - |
| Sum fordringer | 125 820 | 289 558 | 227 831 | 444 346 | 332 498 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 558 846 | 4 078 737 | - | - | 3 218 195 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 558 846 | 4 078 737 | 3 655 045 | 3 132 768 | 3 218 195 |
| Sum omløpsmidler | 4 684 666 | 4 368 295 | 3 882 876 | 3 577 114 | 3 550 693 |
| Sum eiendeler | 4 684 666 | 4 374 731 | 3 882 876 | 3 577 114 | 3 552 335 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 291 667 | 3 943 333 | 3 434 179 | 3 095 909 | 3 050 872 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 291 667 | 3 943 333 | 3 434 179 | 3 095 909 | 3 050 872 |
| Sum egenkapital | 4 391 667 | 4 043 333 | 3 534 179 | 3 195 909 | 3 150 872 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 361 |
| Utsatt skatt | 0 | 1 416 | - | - | 361 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 1 416 | - | - | 361 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 58 786 | 59 793 | 1 094 | 102 965 | 1 916 |
| Betalbar skatt | 99 664 | 142 304 | 95 522 | 13 177 | 104 571 |
| Skyldige offentlige avgifter | 62 759 | 43 471 | 158 876 | 143 120 | 204 007 |
| Annen kortsiktig gjeld | 71 789 | 84 414 | 93 205 | 121 943 | 90 609 |
| Sum kortsiktig gjeld | 292 998 | 329 983 | 348 697 | 381 205 | 401 102 |
| Sum gjeld | 292 998 | 331 399 | 348 697 | 381 205 | 401 463 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 684 666 | 4 374 731 | 3 882 876 | 3 577 114 | 3 552 335 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,99▲ | 13,24 | 11,14 | 9,38 | 8,85 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▼ | 0,08 | 0,10 | 0,12 | 0,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 15,9 % | 11,7 % | 7,3 % | 13,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▼ | 21,4 % | 13,1 % | 7,9 % | 19,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,3 %▼ | 21,3 % | 13,0 % | 8,0 % | 15,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,7 %▲ | 92,4 % | 91,0 % | 89,3 % | 88,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NOR CONTROL AS13,1 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
NOR CONTROL AS13,1 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Villy Rognaldsen | 1956 |
| Styrets leder | Astrid Fjell Rognaldsen | 1962 |
| Styremedlem | Villy Rognaldsen | 1956 |
| Varamedlem | Mariann Rognaldsen | 1992 |
| Regnskapsfører | RELF AS999 502 717 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAAS MANAGEMENT AS100,0 %Isdalstø · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MAAS MANAGEMENT AS
- NOR CONTROL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.