- Org.nr.
- 989 007 254
- Adresse
- Myråsdalen 7, 1407 Vinterbro
Driftsresultat117 36124,2 % margin
EBITDA281 433før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 087 731
Egenkapital45 803 98096,2 % av eiendelene
Nor-Group Holding AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 007 254
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 01.12.2005
- Registrert
- 18.01.2006
- Adresse
- Myråsdalen 7, 1407 Vinterbro
- Kommune
- Ås
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Ås (18)
- Aksjekapital
- 350 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nor-Group Holding AS923 916 970 · ÅS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper, foreta investeringer og relatert virksomhet, samt konsulenttjenester, Investeringer kan foretas i aksjer, verdipapirer og/eller fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 484 026 | - | - | 452 325 | 429 051 |
| Sum driftsinntekter | 484 026 | 494 112 | 473 256 | 452 325 | 429 051 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 164 072 | - | - | 135 872 | 135 872 |
| Annen driftskostnad | 202 593 | - | - | 181 156 | 153 192 |
| Sum driftskostnader | 366 665 | 344 233 | 303 041 | 317 028 | 289 064 |
| Driftsresultat | 117 361 | 149 879 | 170 215 | 135 297 | 139 987 |
| Annen renteinntekt | 521 815 | - | - | 63 546 | 42 802 |
| Annen finansinntekt | 1 630 378 | - | - | 4 865 085 | 3 811 383 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 96 754 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 248 947 | 5 941 846 | 6 223 704 | 4 928 631 | 3 854 184 |
| Annen rentekostnad | 830 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 12 886 | - | - | 4 951 | 5 819 |
| Sum finanskostnader | 13 716 | 15 644 | 2 239 | 4 951 | 5 819 |
| Netto finans | 2 235 232 | 5 926 202 | 6 221 465 | 4 923 680 | 3 848 365 |
| Resultat før skatt | - | 6 076 081 | 6 391 680 | 5 058 977 | 3 988 352 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 93 769 |
| Resultat før skattekostnad | 2 352 593 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 264 862 | - | - | 136 483 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 4 922 494 | 3 894 583 |
| Årsresultat | 2 087 731 | 5 865 832 | 6 221 584 | 4 922 494 | 3 894 583 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 087 731 | - | - | 4 922 494 | 3 894 583 |
| Totalresultat | 2 087 731 | - | - | 4 922 494 | 3 894 583 |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | - | - | 1 500 000 | 3 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 587 731 | - | - | 3 422 494 | 894 583 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 087 731 | - | - | 4 922 494 | 3 894 583 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 500 331 | - | - | 12 907 947 | 13 043 819 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 140 236 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 640 567 | - | - | 12 907 947 | 13 043 819 |
| Investering i datterselskap | 350 000 | - | - | 350 000 | 350 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 223 358 | - | - | 223 358 | 223 358 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 025 711 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 599 069 | - | - | 573 358 | 573 358 |
| Sum anleggsmidler | 14 239 636 | 14 241 939 | 13 345 433 | 13 481 305 | 13 617 177 |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 701 647 | - | - | 8 336 418 | 3 739 853 |
| Sum fordringer | 8 701 647 | - | - | 8 336 418 | 3 739 853 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | 474 587 | 478 884 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 11 321 012 | 11 054 597 |
| Sum investeringer | - | - | - | 11 795 599 | 11 533 481 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 24 691 048 | - | - | 3 569 560 | 6 304 134 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 691 048 | - | - | 3 569 560 | 6 304 134 |
| Sum omløpsmidler | 33 392 695 | 32 114 014 | 28 574 253 | 23 701 577 | 21 577 467 |
| Sum eiendeler | 47 632 330 | 46 355 954 | 41 919 685 | 37 182 882 | 35 194 644 |
| Aksjekapital | 350 000 | - | - | 350 000 | 350 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Annen egenkapital | 45 453 980 | - | - | 35 146 805 | 31 724 311 |
| Sum opptjent egenkapital | 45 453 980 | 44 234 221 | 39 868 389 | 35 146 805 | 31 724 311 |
| Sum egenkapital | 45 803 980 | 44 584 221 | 40 218 389 | 35 496 805 | 32 074 311 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 7 486 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 486 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 486 | 7 486 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 9 582 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 264 862 | - | - | 136 483 | 93 769 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 546 421 | - | - | 1 549 594 | 3 026 564 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 820 864 | 1 764 247 | 1 701 296 | 1 686 077 | 3 120 333 |
| Sum gjeld | 1 828 350 | 1 771 733 | 1 701 296 | 1 686 077 | 3 120 333 |
| Sum egenkapital og gjeld | 47 632 330 | - | - | 37 182 882 | 35 194 644 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 18,34▲ | 18,20 | 16,80 | 14,06 | 6,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,05 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 13,8 % | 16,2 % | 14,0 % | 11,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,2 %▼ | 30,3 % | 36,0 % | 29,9 % | 32,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 431,3 %▼ | 1 187,1 % | 1 314,6 % | 1 088,3 % | 907,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,2 % | 96,2 % | 95,9 % | 95,5 % | 91,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nor-Group Holding AS24,2 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
SOLAR NORGE AS−0,6 % 2 862,4 mill.470 ansatte 2025
Berggård Amundsen & Co AS0,4 % 3 026,8 mill.240 ansatte 2025
Onninen AS3,7 % 6 152,8 mill.581 ansatte 2025
Nor-Group Holding AS24,2 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.640.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Ståle Sørensen | 1957 |
| Styrets leder | Morten Ståle Sørensen | 1957 |
| Varamedlem | Bente Nyland Sørensen | 1956 |
| Revisor | LANGSETH REVISJON AS995 300 796 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MORTEN STÅLE SØRENSEN48,0 %f. 1957 · Ski · 48 B-aksjer
- Nyland AS25,0 %Borgen · 25 B-aksjer
- TS Invest og Holding AS25,0 %Ski · 25 B-aksjer
- MORTEN STÅLE SØRENSEN2,00 %f. 1957 · Ski · 2 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Reconor AS100,0 %983 778 925 · 100 ordinære aksjer
- Fenconor AS50,0 %988 247 405 · 150 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.