- Org.nr.
- 922 237 409
- Telefon
- 77 02 92 50
- Adresse
- Skattørvegen 77, 9018 Tromsø
Driftsresultat820 3915,7 % margin
EBITDA888 143før av- og nedskrivninger
Årsresultat577 6254,0 % margin
Egenkapital419 61413,1 % av eiendelene
NOR SOLUTION AS er et aksjeselskap innen engroshandel med kjemiske produkter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 237 409
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 03.02.2019
- Registrert
- 16.02.2019
- Adresse
- Skattørvegen 77, 9018 Tromsø
- Telefon
- 77 02 92 50
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NOR SOLUTION AS922 260 001 · TROMSØ5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rådgivnings- og handelsvirksomhet og herunder deltakelse som aksjonær/andelseier i tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 380 755 | 14 156 715 | 13 023 170 | 12 677 230 | 10 286 235 |
| Annen driftsinntekt | 12 633 | 1 897 | 57 288 | 10 084 | 15 090 |
| Sum driftsinntekter | 14 393 388 | 14 158 612 | 13 080 458 | 12 687 314 | 10 301 325 |
| Varekostnad | 7 051 419 | 6 814 170 | 6 126 061 | 6 410 264 | 5 638 072 |
| Lønnskostnad | 4 250 603 | 4 492 425 | 4 069 279 | 3 785 570 | 2 805 084 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 93 505 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 67 752 | 61 837 | 46 804 | 72 346 | - |
| Annen driftskostnad | 2 203 223 | 2 330 224 | 2 367 762 | 2 202 873 | 1 653 012 |
| Sum driftskostnader | 13 572 997 | 13 698 656 | 12 609 906 | 12 471 053 | 10 189 674 |
| Driftsresultat | 820 391 | 459 956 | 470 552 | 216 261 | 111 652 |
| Annen renteinntekt | 8 640 | 16 365 | 10 517 | 13 085 | 11 107 |
| Annen finansinntekt | 1 226 | 202 | 4 171 | 617 | 444 |
| Sum finansinntekter | 9 866 | 16 566 | 14 688 | 13 702 | 11 551 |
| Annen rentekostnad | 78 406 | 76 832 | 82 792 | 58 662 | 46 627 |
| Annen finanskostnad | 8 776 | 7 337 | 4 682 | 22 484 | 1 147 |
| Sum finanskostnader | 87 182 | 84 170 | 87 474 | 81 146 | 47 774 |
| Netto finans | −77 316 | −67 604 | −72 786 | −67 444 | −36 223 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 75 429 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 19 541 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 55 888 |
| Resultat før skattekostnad | 743 075 | 392 352 | 397 766 | 148 817 | - |
| Skattekostnad | 165 450 | 93 629 | 97 477 | 50 208 | - |
| Årsresultat | 577 625 | 298 723 | 300 289 | 98 609 | 55 888 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 55 888 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 41 519 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 14 369 |
| Ordinært utbytte | 600 000 | 0 | 300 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −22 375 | 298 723 | 289 | 98 609 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 300 289 | 98 609 | 55 888 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 75 953 | 61 516 | 90 412 | 119 308 | - |
| Utsatt skattefordel | 10 269 | 8 919 | 7 645 | 9 262 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 86 222 | 70 434 | 98 057 | 128 570 | 55 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 404 332 |
| Maskiner og anlegg | 34 848 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 136 864 | 165 181 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 171 712 | - | 0 | 0 | 404 332 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 31 200 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 40 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | 71 200 |
| Sum anleggsmidler | 257 934 | 235 615 | 98 057 | 128 570 | 530 532 |
| Varer | 1 819 627 | 1 499 779 | 1 274 342 | 1 371 389 | 856 871 |
| Sum varer | - | - | 1 274 342 | 1 371 389 | 856 871 |
| Kundefordringer | 422 693 | 410 431 | 796 711 | 808 719 | 367 756 |
| Andre kortsiktige fordringer | 56 327 | 247 748 | 71 242 | 99 536 | 103 066 |
| Sum fordringer | 479 021 | 658 179 | 867 953 | 908 255 | 470 821 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 115 945 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 644 241 | 167 487 | 156 197 | 271 316 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 644 241 | 167 487 | 156 197 | 271 316 | 115 945 |
| Sum omløpsmidler | 2 942 889 | 2 325 445 | 2 298 492 | 2 550 960 | 1 443 637 |
| Sum eiendeler | 3 200 823 | 2 561 060 | 2 396 549 | 2 679 530 | 1 974 170 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 55 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 389 614 | 411 989 | 113 266 | 112 978 | 14 369 |
| Sum opptjent egenkapital | 389 614 | 411 989 | 113 266 | 112 978 | 14 369 |
| Sum egenkapital | 419 614 | 441 989 | 143 266 | 142 978 | 44 369 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 9 453 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 413 501 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 9 453 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 137 597 | 176 170 | 152 876 | 377 516 | 404 048 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 137 597 | - | - | - | 404 048 |
| Leverandørgjeld | 886 098 | 412 068 | 888 593 | 1 146 193 | 865 133 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 308 370 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 1 250 |
| Betalbar skatt | 166 801 | 94 903 | 95 860 | 68 923 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 559 034 | 495 220 | 454 523 | 568 359 | - |
| Utbytte | 600 000 | 0 | 300 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 431 679 | 456 677 | 361 430 | 375 560 | 319 797 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 643 612 | 1 942 901 | 2 253 282 | 2 536 551 | 1 516 300 |
| Sum gjeld | 2 781 209 | 2 119 071 | 2 253 282 | 2 536 551 | 1 929 801 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 200 823 | - | 2 396 548 | 2 679 529 | 1 974 170 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,11▼ | 1,20 | 1,02 | 1,01 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,63▲ | 4,79 | 15,73 | 17,74 | 43,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,8 %▲ | 19,2 % | 19,1 % | 9,9 % | 6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▲ | 3,2 % | 3,6 % | 1,7 % | 1,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | 2,1 % | 2,3 % | 0,8 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,1 %▼ | 17,3 % | 6,0 % | 5,3 % | 2,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 878 678
- Resultat per ansatt, kroner
- 164 078
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NOR SOLUTION AS5,7 %
14,4 mill. 5 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
INEOS SALES NORGE AS0,3 % 2 158,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Norgesfôr AS1,5 % 925,5 mill.13 ansatte 2025
NOR SOLUTION AS5,7 % 14,4 mill.5 ansatte 2025
CLARIANT OIL SERVICES SCANDINAVIA AS8,9 % 759,6 mill.23 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.850.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørgen Andre Antonsen | 1978 |
| Styrets leder | Jørgen Andre Antonsen | 1978 |
| Styremedlem | Kim Are Hansen | 1986 |
| Styremedlem | Lars-Magne Larsen | 1987 |
| Revisor | REVISORKOMPANIET TROMSØ AS996 107 485 | - |
| Regnskapsfører | MAKS REGNSKAP AS929 419 499 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MUL INVEST AS33,3 %Krokelvdalen · 10 ordinære aksjer
- Kimhan Holding AS33,3 %Tromsø · 10 ordinære aksjer
- JAKH HOLDING AS33,3 %Tromsø · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.