- Org.nr.
- 991 867 236
- Adresse
- Larsneset 10, 9405 Harstad
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−12 716ikke oppgitt
Årsresultat280 427ikke oppgitt
Egenkapital3 483 38896,9 % av eiendelene
NORÅ AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 867 236
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 22.10.2007
- Registrert
- 25.10.2007
- Adresse
- Larsneset 10, 9405 Harstad
- Postadresse
- c/o Gunnar Bendixen, Larsneset 10
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Snekkerarbeid, utleie av arbeidskraft, konsulenttjenester samt eie og forvalte aksjer og hva hermed hører til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 288 180 | - |
| Annen driftskostnad | 12 716 | - | - | 53 493 | 248 735 |
| Sum driftskostnader | 12 716 | 3 188 | 22 093 | 53 493 | 248 735 |
| Driftsresultat | −12 716 | −3 188 | −22 093 | 234 687 | −248 735 |
| Annen renteinntekt | 372 237 | - | - | 92 410 | 32 081 |
| Sum finansinntekter | 372 237 | 3 213 | 40 829 | 92 410 | 32 081 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 200 155 | 0 | - |
| Netto finans | 372 237 | 3 213 | −159 326 | 92 410 | 32 081 |
| Resultat før skatt | - | 26 | −181 418 | - | −216 654 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −216 654 |
| Resultat før skattekostnad | 359 521 | - | - | 327 097 | - |
| Skattekostnad | 79 094 | - | - | 60 748 | - |
| Årsresultat | 280 427 | 47 | −185 540 | 266 349 | −216 654 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 550 000 | - |
| Annen egenkapital | 280 427 | - | - | −283 651 | −216 654 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 266 349 | −216 654 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 16 830 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 271 350 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | 928 650 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 307 000 | - | - | 2 142 000 | 2 142 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 307 000 | - | - | 2 142 000 | 2 142 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 307 000 | 1 942 000 | 1 942 000 | 2 142 000 | 3 070 650 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 964 556 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 1 534 250 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 1 534 250 | 964 556 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 286 723 | - | - | 2 575 839 | 2 102 900 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 286 723 | - | - | 2 575 839 | 2 102 900 |
| Sum omløpsmidler | 2 286 723 | 1 299 821 | 1 313 469 | 4 110 089 | 3 067 456 |
| Sum eiendeler | 3 593 723 | 3 241 821 | 3 255 469 | 6 252 089 | 6 138 106 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 928 650 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 383 388 | - | - | 5 754 455 | 6 038 106 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 383 388 | 3 102 961 | 3 102 914 | 5 754 455 | 6 038 106 |
| Sum egenkapital | 3 483 388 | 3 202 961 | 3 202 914 | 5 854 455 | 6 138 106 |
| Utsatt skatt | 24 452 | - | - | 47 758 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 24 452 | - | - | 47 758 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 30 565 | 38 206 | 47 758 | 0 |
| Betalbar skatt | 85 208 | - | - | 12 990 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 675 | - | - | 336 886 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 85 883 | 8 295 | 14 349 | 349 876 | - |
| Sum gjeld | 110 335 | 38 860 | 52 555 | 397 634 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 593 723 | - | - | 6 252 089 | 6 138 106 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 26,63▼ | 156,70 | 91,54 | 11,75 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▲ | 0,01 | 0,02 | 0,07 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,5 %▲ | 0,0 % | 0,4 % | 5,3 % | −3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 81,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 92,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,9 %▼ | 98,8 % | 98,4 % | 93,6 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Bendixen | 1962 |
| Styrets leder | Gunnar Bendixen | 1962 |
| Varamedlem | Bodil Bendixen | 1963 |
| Regnskapsfører | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gunnar Bendixen100,0 %f. 1962 · Harstad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- APRO NORGE AS50,0 %994 433 563 · 50 ordinære aksjer
- 979 116 047 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.