- Org.nr.
- 928 460 649
- Adresse
- Solgaard skog 1B, 1599 Moss
- Hovedeier
- Noramix Handel AS, 100 %
- Bransje
- Lagring
Driftsresultat215 1142,2 % margin
EBITDA312 042før av- og nedskrivninger
Årsresultat136 1651,4 % margin
Egenkapital47 1143,5 % av eiendelene
Noramix Cooling AS er et aksjeselskap innen lagring, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 460 649
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 26.11.2021
- Registrert
- 03.01.2022
- Adresse
- Solgaard skog 1B, 1599 Moss
- Postadresse
- Liamyrane 13
- Kommune
- Moss
- Næring
- 52.100 Lagring
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Noramix Cooling AS928 505 057 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av tørr, kjøle og fryselager samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Andre driftsinntekter | 9 586 342 | 6 411 753 | 6 794 352 | 2 729 284 |
| Sum driftsinntekter | 9 586 342 | 6 411 753 | 6 794 352 | 2 729 284 |
| Ordinære avskrivninger | 96 928 | 63 451 | 63 450 | 54 055 |
| Annen driftskostnad | 9 274 300 | 8 415 467 | 7 599 954 | 2 675 230 |
| Sum driftskostnader | 9 371 228 | 8 478 918 | 7 663 405 | 2 729 284 |
| Driftsresultat | 215 114 | −2 067 165 | −869 052 | −1 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 633 | 168 218 | 346 189 | - |
| Sum finansinntekter | 633 | 168 218 | 346 189 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 39 539 | 232 030 | 380 578 | 78 214 |
| Annen rentekostnad | 1 637 | 684 | 1 118 | 15 307 |
| Sum finanskostnader | 41 176 | 232 714 | 381 696 | 93 521 |
| Netto finans | −40 543 | −64 496 | −35 507 | −93 521 |
| Resultat før skatt | - | - | −904 559 | −93 522 |
| Resultat før skattekostnad | 174 571 | −2 131 661 | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 38 406 | −468 966 | −197 921 | −20 575 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −706 638 | −72 947 |
| Årsresultat | 136 165 | −1 662 695 | −706 638 | −72 947 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 136 165 | −1 662 695 | −706 638 | −72 947 |
| Totalresultat | 136 165 | −1 662 695 | −706 638 | −72 947 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −706 638 | −72 947 |
| Konsernbidrag | - | −1 649 580 | - | - |
| Avsatt til annen innskutt egenkapital | - | 1 649 580 | - | - |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | −1 662 695 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 130 000 | - | - | - |
| Overført til annen egenkapital | 6 165 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 136 165 | −1 662 695 | −706 638 | −72 947 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 266 624 | 136 297 | 199 747 | 263 198 |
| Sum varige driftsmidler | 266 624 | - | 199 747 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 620 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 620 | 613 526 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 270 244 | 749 822 | 199 747 | 263 198 |
| Kundefordringer | 932 981 | 630 710 | 640 931 | 6 125 |
| Andre kortsiktige fordringer | 126 368 | 2 124 927 | 6 600 325 | 5 626 934 |
| Sum fordringer | 1 059 349 | 2 755 637 | 7 241 256 | 5 633 059 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 111 089 | 572 310 | 396 126 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 111 089 | 572 310 | 396 126 |
| Sum omløpsmidler | 1 059 349 | 2 866 726 | 7 813 566 | 6 029 185 |
| Sum eiendeler | 1 329 593 | 3 616 549 | 8 013 314 | 6 292 383 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 10 949 | 10 949 | 24 064 | 26 505 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 949 | 40 949 | 54 064 | 56 505 |
| Annen egenkapital | 6 165 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 165 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 47 114 | 40 949 | 54 064 | 56 505 |
| Utsatt skatt | 1 902 | 6 045 | 9 745 | 9 046 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 902 | 6 045 | 9 745 | 9 046 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 639 631 | 2 714 938 | 6 179 651 | 5 058 214 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 639 631 | - | 6 179 651 | 5 058 214 |
| Sum langsiktig gjeld | 641 533 | 2 720 983 | 6 189 396 | 5 067 260 |
| Trekk i konsernkontoordning | 100 103 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 23 797 | 706 368 | 1 426 643 | 653 635 |
| Betalbar skatt | 5 882 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 511 163 | 148 248 | 343 211 | 514 982 |
| Sum kortsiktig gjeld | 640 945 | 854 616 | 1 769 854 | 1 168 617 |
| Sum gjeld | 1 282 478 | 3 575 599 | 7 959 250 | 6 235 877 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 329 593 | 3 616 549 | 8 013 314 | 6 292 383 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,65▼ | 3,35 | 4,41 | 5,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 27,22▼ | 87,32 | 147,22 | 110,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,7 %▲ | −32,7 % | −7,3 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,2 %▲ | −32,2 % | −12,8 % | −0,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,4 %▲ | −25,9 % | −10,4 % | −2,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,5 %▲ | 1,1 % | 0,7 % | 0,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Noramix Cooling AS2,2 %
9,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %024
PRIME CARGO AS−1,8 % 268,4 mill.148 ansatte 2025
BRING WAREHOUSING AS0,9 % 546,0 mill.215 ansatte 2025
Noramix Cooling AS2,2 % 9,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
DSV Contract Logistics AS3,7 % 454,5 mill.149 ansatte 2025
−2 %024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 52.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Keerthivarman Rasamanickam | 1962 |
| Styrets leder | Keerthivarman Rasamanickam | 1962 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | STORETVEDT REGNSKAPSBYRÅ AS952 151 533 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Noramix Handel AS100,0 %Nyborg · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Noramix Invest AS
- Noramix Handel AS100,0 %
- Chakko International AS100,0 %
- NORAMIX TRADE AS100,0 %
- Noramix Brands AS100,0 %
- Noramix Partner AS100,0 %
- Noramix Cooling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.