- Org.nr.
- 989 194 585
- Telefon
- 71 21 80 15
- Adresse
- Gammelseterlia 31, 6422 Molde
Driftsresultat−49 306−17,5 % margin
EBITDA191 129før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 711 965
Egenkapital12 038 72658,6 % av eiendelene
Norclean Holding AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskinverktøy, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 194 585
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 20.12.2005
- Registrert
- 24.02.2006
- Adresse
- Gammelseterlia 31, 6422 Molde
- Telefon
- 71 21 80 15
- Kommune
- Molde
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i andre selskaper, samt kjøpe og leie ut fast eiendom.
Tidligere navn
- KFKF Holding AS24.02.2006 til 23.03.2009
- Norclean AS23.03.2009 til 23.03.2011
- Trykkluft Partner AS23.03.2011 til 07.08.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 282 483 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 282 483 | 0 | 0 | - | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 240 435 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 91 353 | - | - | 45 470 | 23 454 |
| Sum driftskostnader | 331 788 | 39 431 | 21 653 | 45 470 | 23 454 |
| Driftsresultat | −49 306 | −39 431 | −21 653 | −45 470 | −23 454 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 4 882 480 | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen renteinntekt | 123 848 | - | - | 48 874 | 13 030 |
| Sum finansinntekter | 5 006 328 | 741 515 | 1 185 579 | 1 048 874 | 1 013 030 |
| Annen rentekostnad | 174 619 | - | - | - | 115 |
| Sum finanskostnader | 174 619 | 870 | 0 | 0 | 115 |
| Netto finans | 4 831 709 | 740 645 | 1 185 579 | 1 048 874 | 1 012 915 |
| Resultat før skatt | - | 701 214 | 1 163 925 | - | 989 462 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 989 462 |
| Resultat før skattekostnad | 4 782 403 | - | - | 1 003 405 | - |
| Skattekostnad | 70 438 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 4 711 965 | 656 774 | 1 129 431 | 1 003 405 | 989 462 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 989 462 |
| Ordinært utbytte | 400 000 | - | - | 500 000 | 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 689 462 |
| Ekstraordinært utbytte | 50 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 4 261 965 | - | - | 503 405 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 003 405 | 989 462 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 378 129 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 562 467 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 13 940 596 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 650 000 | - | - | 650 000 | 650 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 650 000 | - | - | 650 000 | 650 000 |
| Sum anleggsmidler | 14 590 596 | 650 000 | 650 000 | 650 000 | 650 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | −443 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 23 636 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 159 753 | - | - | 21 342 | - |
| Konsernfordringer | 4 882 480 | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Sum fordringer | 5 065 870 | - | - | 1 021 342 | 999 557 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 4 289 285 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 874 699 | - | - | 5 012 919 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 874 699 | - | - | 5 012 919 | 4 289 285 |
| Sum omløpsmidler | 5 940 569 | 7 321 644 | 6 717 675 | 6 034 261 | 5 288 842 |
| Sum eiendeler | 20 531 165 | 7 971 644 | 7 367 675 | 6 684 261 | 5 938 842 |
| Aksjekapital | 150 000 | - | - | 150 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Annen egenkapital | 11 888 726 | - | - | 5 990 556 | 5 487 151 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 888 726 | 7 626 761 | 7 119 987 | 5 990 556 | 5 487 151 |
| Sum egenkapital | 12 038 726 | 7 776 761 | 7 269 987 | 6 140 556 | 5 637 151 |
| Utsatt skatt | 70 438 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 70 438 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 833 330 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 4 462 436 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 295 766 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 720 740 | - | - | - | 1 691 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Utbytte | 400 000 | - | - | 500 000 | 300 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 43 262 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 495 | - | - | 443 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 126 235 | 194 883 | 97 688 | 543 705 | 301 691 |
| Sum gjeld | 8 492 439 | 194 883 | 97 688 | 543 705 | 301 691 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 531 165 | - | - | 6 684 261 | 5 938 842 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 150 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,27▼ | 37,57 | 68,77 | 11,10 | 17,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▲ | 0,03 | 0,01 | 0,09 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,8 %▲ | 9,2 % | 16,6 % | 15,9 % | 16,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −17,5 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 668,1 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,6 %▼ | 97,6 % | 98,7 % | 91,9 % | 94,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Norclean Holding AS−17,5 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Norclean Holding AS−17,5 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STANLEY BLACK & DECKER NORWAY AS3,9 % 441,6 mill.42 ansatte 2025
Eiva-Safex AS4,4 % 356,3 mill.89 ansatte 2025
BERTEL O. STEEN HOLDING AS99,1 % 1 589,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.620.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Finnøy | 1958 |
| Styrets leder | Kjell Finnøy | 1958 |
| Varamedlem | Kari Kristoffersen Finnøy | 1962 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HEDDA KRISTOFFERSEN FINNØY24,7 %f. 2001 · Molde · 37 B-aksjer
- HEIDI KRISTOFFERSEN FINNØY24,7 %f. 1992 · Molde · 37 B-aksjer
- KJELL FINNØY24,7 %f. 1958 · Molde · 37 B-aksjer
- Martin Kristoffersen Finnøy24,7 %f. 1998 · Bud · 37 B-aksjer
- KJELL FINNØY1,33 %f. 1958 · Molde · 2 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Norclean AS100,0 %971 586 907 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.