- Org.nr.
- 986 426 159
- Telefon
- 32 08 63 00
- Adresse
- Sundrevegen 176, 3570 Ål
- Hovedeier
- Stormvokter Holding AS, 87,5 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat6 835 94615,8 % margin
Årsresultat5 506 67512,7 % margin
Egenkapital12 700 57658,0 % av eiendelene
Ansatte21i Aa‑registeret
Nordheim VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 426 159
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2004
- Registrert
- 24.01.2004
- Adresse
- Sundrevegen 176, 3570 Ål
- Telefon
- 32 08 63 00
- Kommune
- Ål
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 120 000
- Hjemmeside
- www.nordheimvvs.no
Underenheter
1
- Nordheim VVS AS973 361 023 · ÅL20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Røyrleggjarverksemd samt deltaking i andre verksemder.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 43 171 836 | 31 312 758 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 340 220 | 90 620 |
| Sum driftsinntekter | 43 344 981 | 42 328 366 | 41 838 023 | 43 512 056 | 31 403 378 |
| Varekostnad | - | 17 984 353 | 18 922 752 | 19 414 402 | 12 481 885 |
| Lønnskostnad | - | 13 303 809 | 13 402 425 | 13 231 074 | 10 954 926 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 188 029 | 325 759 | 536 860 | 493 600 |
| Annen driftskostnad | - | 5 472 014 | 4 997 491 | 5 786 672 | 4 626 893 |
| Sum driftskostnader | 36 509 035 | 36 948 206 | 37 648 428 | 38 969 009 | 28 557 304 |
| Driftsresultat | 6 835 946 | 5 380 160 | 4 189 595 | 4 543 047 | 2 846 074 |
| Anna renteinntekt | - | - | - | 939 | 1 543 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 37 402 | 36 949 |
| Sum finansinntekter | 109 317 | 101 420 | 123 480 | 38 341 | 38 492 |
| Annan rentekostnad | - | - | - | 37 397 | 44 586 |
| Sum finanskostnader | 54 929 | 48 446 | 61 889 | 37 397 | 44 586 |
| Netto finans | 54 388 | 52 974 | 61 591 | 944 | −6 093 |
| Resultat før skatt | 6 890 334 | 5 433 134 | 4 251 186 | 4 543 991 | 2 839 981 |
| Skattekostnad på resultat | - | 1 235 245 | 796 167 | 1 121 279 | 694 100 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 422 712 | 2 145 881 |
| Årsresultat | 5 506 675 | 4 197 889 | 3 455 019 | 3 422 712 | 2 145 881 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 3 422 712 | 2 145 881 |
| Totalresultat | - | - | - | 3 422 712 | 2 145 881 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 2 148 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −2 119 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 3 422 712 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | - | 3 422 712 | 2 145 881 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 921 004 | 1 249 205 |
| Sum varige driftsmiddel | - | - | - | 921 004 | 1 249 205 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 102 360 | 102 360 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 412 262 | 170 720 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | - | - | 514 622 | 273 080 |
| Sum anleggsmiddel | 763 697 | 886 919 | 1 300 495 | 1 435 626 | 1 522 285 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | - | 3 556 185 | 3 437 273 |
| Sum varer | - | - | - | 3 556 185 | 3 437 273 |
| Kundefordringer | - | - | - | 5 644 056 | 3 049 802 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 1 162 189 | 1 000 981 |
| Sum krav | - | - | - | 6 806 245 | 4 050 783 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 3 491 749 | 4 943 785 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | 3 491 749 | 4 943 785 |
| Sum omløpsmiddel | 21 137 593 | 16 510 898 | 13 877 382 | 13 854 179 | 12 431 841 |
| Sum eiendeler | 21 901 290 | 17 397 818 | 15 177 877 | 15 289 805 | 13 954 127 |
| Aksjekapital | - | - | - | 120 000 | 120 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 6 778 993 | 3 356 281 |
| Sum opptent eigenkapital | 12 580 576 | 7 073 901 | 4 876 012 | 6 778 993 | 3 356 281 |
| Sum egenkapital | 12 700 576 | 7 193 901 | 4 996 012 | 6 898 993 | 3 476 281 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | - | - | 515 065 | 1 074 585 |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | - | - | 515 065 | 1 074 585 |
| Sum langsiktig gjeld | 669 237 | 282 082 | 320 717 | 515 065 | 1 074 585 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 2 483 891 | 2 134 343 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 1 121 279 | 694 099 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 2 088 495 | 1 613 821 |
| Utbytte | - | - | - | 2 148 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 2 182 082 | 2 812 998 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 531 477 | 9 921 835 | 9 861 148 | 7 875 747 | 9 403 261 |
| Sum gjeld | 9 200 714 | 10 203 917 | 10 181 865 | 8 390 812 | 10 477 845 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | - | - | 15 289 805 | 13 954 127 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,48▲ | 1,66 | 1,41 | 1,76 | 1,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▼ | 1,42 | 2,04 | 1,22 | 3,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,3 %▲ | 33,7 % | 28,3 % | 31,3 % | 20,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,8 %▲ | 12,7 % | 10,0 % | 10,4 % | 9,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,7 %▲ | 9,9 % | 8,3 % | 7,9 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,0 %▲ | 41,3 % | 32,9 % | 45,1 % | 24,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 064 047
- Resultat per ansatt, kroner
- 325 521
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nordheim VVS AS15,8 %
43,3 mill. 21 ansatte 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Nordheim VVS AS15,8 % 43,3 mill.21 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Raymond Hofstad | 1985 |
| Styrets leder | Ronald Karlsen-Lilleberg | 1964 |
| Styremedlem | Raymond Hofstad | 1985 |
| Styremedlem | Jørgen Sæther Hermansen | 1993 |
| Revisor | REVISOR TEAM AS921 505 744 | - |
| Regnskapsfører | GT DATA REGNSKAP AS911 994 453 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stormvokter Holding AS87,5 %Ål · 105 ordinære aksjer
- Hallgeir Nordheim12,5 %f. 1990 · Ål · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Stormvokter Holding AS
- Nordheim VVS AS87,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Topcamp Holding AS0,05 %996 873 307 · 2 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.