- Org.nr.
- 927 081 601
- Adresse
- Jan Baalsruds plass 10, 1410 Kolbotn
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−31 894−4,1 % margin
Årsresultat−31 815−4,1 % margin
Egenkapital217 62151,5 % av eiendelene
NORDRE FOLLO TANNLEGESENTER AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 081 601
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 20.03.2021
- Registrert
- 07.05.2021
- Adresse
- Jan Baalsruds plass 10, 1410 Kolbotn
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NORDRE FOLLO TANNLEGESENTER AS999 495 419 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannhelsetjenester, tannlegevakt og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 768 660 | 965 840 | 1 464 520 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 768 660 | 965 840 | 1 464 520 | 1 299 338 | 1 200 849 |
| Lønnskostnad | 678 323 | 862 123 | 1 255 910 | 1 059 157 | - |
| Annen driftskostnad | 122 231 | - | - | 77 327 | 46 106 |
| Sum driftskostnader | 800 554 | 1 006 814 | 1 343 535 | 1 136 484 | 621 170 |
| Driftsresultat | −31 894 | −40 975 | 120 985 | 162 854 | 579 679 |
| Annen renteinntekt | 564 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 564 | 172 | 985 | - | - |
| Annen rentekostnad | 485 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 485 | - | 50 | 303 | - |
| Netto finans | 79 | 172 | 935 | −303 | 0 |
| Resultat før skatt | −31 815 | −40 803 | 121 920 | 162 551 | 579 679 |
| Årsresultat | −31 815 | −40 803 | 91 656 | 124 242 | 449 911 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −31 815 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −31 815 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −31 815 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −31 815 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | - | 0 | 30 264 | 38 309 | 129 768 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 31 586 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 593 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 43 179 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 379 571 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 379 571 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 422 750 | 458 165 | 639 835 | 524 368 | 733 231 |
| Sum eiendeler | 422 750 | 458 165 | 639 835 | 524 368 | 733 231 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 187 621 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 187 621 | 219 436 | 260 239 | 168 583 | 44 341 |
| Sum egenkapital | 217 621 | 249 436 | 290 239 | 198 583 | 74 341 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 96 860 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 108 269 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 205 129 | 208 729 | 349 596 | 325 785 | 658 889 |
| Sum gjeld | 205 129 | 208 729 | 349 596 | 325 785 | 658 889 |
| Sum egenkapital og gjeld | 422 750 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,06▼ | 2,20 | 1,83 | 1,61 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,94▲ | 0,84 | 1,20 | 1,64 | 8,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,1 %▲ | −7,4 % | 21,0 % | 25,9 % | 79,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,1 %▲ | −4,2 % | 8,3 % | 12,5 % | 48,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,1 %▲ | −4,2 % | 6,3 % | 9,6 % | 37,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,5 %▼ | 54,4 % | 45,4 % | 37,9 % | 10,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NORDRE FOLLO TANNLEGESENTER AS−4,1 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
NORDRE FOLLO TANNLEGESENTER AS−4,1 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LY PHAM100,0 %f. 1980 · Kolbotn · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.