- Org.nr.
- 918 708 960
- Adresse
- Norefjellveien 4, 3536 Noresund
- Hovedeier
- NOREFJELL365 AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Norefjell Hyttesenter AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 708 960
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2017
- Registrert
- 15.03.2017
- Adresse
- Norefjellveien 4, 3536 Noresund
- Postadresse
- Postboks 38
- Kommune
- Krødsherad
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Krødsherad (22)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Norefjell Hyttesenter AS918 774 866 · KRØDSHERAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utbygging og salg av infrastruktur, utføring av hytteservicetjenester av enhver art, som vask, snømåking, vaktmestertjenester, opplevelser, booking og nøkkelutlevering, salg av produkter knyttet til hytteetablering og bruk som for eksempel hytter og interiør, fritidsbekledning samt gårdsbutikk med servering og salg av andre lokale produkter av enhver art, samt annen virksomhet som står i denne forbindelse og ved kjøp av aksjer eller på annen måte delta i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 583 200 | 550 809 | 1 589 705 | 3 530 934 | 3 037 480 |
| Annen driftsinntekt | 119 461 | 289 995 | 1 418 584 | 102 358 | 1 177 000 |
| Sum driftsinntekter | 702 661 | 840 804 | 3 008 289 | 3 633 292 | 4 214 480 |
| Varekostnad | 489 582 | 359 039 | 1 427 090 | 3 122 269 | 2 602 302 |
| Lønnskostnad | 30 808 | 110 410 | 171 374 | 47 902 | 27 972 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 80 633 |
| Avskrivning | 93 144 | 24 630 | 242 245 | 247 660 | - |
| Annen driftskostnad | 606 988 | 576 956 | 671 751 | 694 435 | 612 417 |
| Sum driftskostnader | 1 220 522 | 1 071 035 | 2 512 460 | 4 112 266 | 3 323 323 |
| Driftsresultat | −517 861 | −230 231 | 495 829 | −478 974 | 891 157 |
| Annen rentekostnad | - | 3 265 | 242 | 3 273 | 183 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 1 383 | - |
| Annen finansinntekt | 2 475 | - | 1 657 | 1 791 | 1 464 |
| Sum finansinntekter | - | - | 1 657 | 1 791 | 1 464 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 56 326 |
| Annen finanskostnad | 205 | 3 184 | 242 | 4 656 | 1 097 |
| Sum finanskostnader | - | - | 484 | 9 312 | 57 606 |
| Netto finans | 2 270 | −6 449 | 1 415 | −2 865 | −56 142 |
| Resultat før skatt | - | - | 497 244 | −481 839 | 835 015 |
| Resultat før skattekostnad | −515 591 | −236 680 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −113 975 | −51 386 | 109 030 | −105 926 | 184 026 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 388 214 | −375 913 | 650 989 |
| Årsresultat | −401 616 | −185 294 | 388 214 | −375 913 | 650 989 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 650 989 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 650 989 |
| Konsernbidrag | −410 034 | −327 324 | - | −315 977 | - |
| Avsatt til annen innskutt egenkapital | - | 327 324 | - | 315 977 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 8 418 | −185 294 | 388 214 | −375 913 | 650 989 |
| Sum overføringer og disponeringer | −401 616 | −185 294 | 388 214 | −375 913 | 650 989 |
| Maskiner og anlegg | 510 000 | 45 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 24 434 | 132 578 | 556 411 | 798 656 | - |
| Sum varige driftsmidler | 534 434 | 177 578 | 556 411 | 798 656 | 1 046 316 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 10 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 15 075 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 25 075 |
| Sum anleggsmidler | 574 434 | 217 578 | 596 411 | 838 656 | 1 071 391 |
| Sum varer | 173 250 | 183 856 | 194 138 | 486 708 | 937 596 |
| Kundefordringer | 123 188 | 37 302 | 15 246 | 14 902 | 31 647 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 1 263 828 |
| Andre fordringer | 2 645 991 | 2 688 743 | 1 866 847 | 2 229 845 | - |
| Sum fordringer | 2 769 179 | 2 726 045 | 1 882 093 | 2 244 747 | 1 295 475 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 805 888 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 434 498 | 513 276 | 445 763 | 517 703 | 805 888 |
| Sum omløpsmidler | 3 376 927 | 3 423 177 | 2 521 994 | 3 249 158 | 3 038 959 |
| Sum eiendeler | 3 951 361 | 3 640 755 | 3 118 405 | 4 087 814 | 4 110 350 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 1 046 316 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 643 301 | 643 301 | 315 977 | 315 977 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 673 301 | 673 301 | 345 977 | 345 977 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 557 715 | 549 297 | 734 591 | 346 377 | 722 290 |
| Sum opptjent egenkapital | 557 715 | 549 297 | 734 591 | 346 377 | 722 290 |
| Sum egenkapital | 1 231 016 | 1 222 598 | 1 080 568 | 692 354 | 752 290 |
| Utsatt skatt | 52 539 | 50 863 | 9 927 | 33 592 | 50 396 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 52 539 | 50 863 | 9 927 | 33 592 | 50 396 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 440 621 | 2 235 018 | 1 610 709 | 2 592 611 | 2 369 009 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 440 621 | 2 235 018 | 1 610 709 | 2 592 611 | 2 369 009 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 620 636 | 2 626 203 | 2 419 405 |
| Leverandørgjeld | 215 015 | 10 355 | 39 036 | 694 278 | 553 881 |
| Betalbar skatt | - | - | 132 695 | - | 153 740 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 84 003 | - | 4 606 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 12 170 | 37 918 | 245 470 | 70 373 | 231 034 |
| Sum kortsiktig gjeld | 227 185 | 132 276 | 417 201 | 769 257 | 938 655 |
| Sum gjeld | 2 720 345 | 2 418 157 | 2 037 837 | 3 395 460 | 3 358 060 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 951 361 | 3 640 755 | 3 118 405 | 4 087 814 | 4 110 350 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,86▼ | 25,88 | 6,05 | 4,22 | 3,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,21▲ | 1,98 | 1,89 | 4,90 | 4,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,6 %▼ | −6,8 % | 13,8 % | −11,6 % | 21,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −73,7 %▼ | −27,4 % | 16,5 % | −13,2 % | 21,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −57,2 %▼ | −22,0 % | 12,9 % | −10,3 % | 15,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 31,2 %▼ | 33,6 % | 34,7 % | 16,9 % | 18,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Linda Golberg Nore | 1971 |
| Styrets leder | Ola A Nore | 1962 |
| Styremedlem | Linda Golberg Nore | 1971 |
| Regnskapsfører | OMBE ACCOUNTING AS924 379 693 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NOREFJELL365 AS100,0 %Noresund · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NEDRE NORE HOLDING AS
- NOREFJELL365 AS65,3 %
- MR Norefjell Motorsport AS100,0 %
- Noreriviera AS100,0 %
- NOREFJELL VEST AS100,0 %
- Norefjell Hyttesenter AS100,0 %
- PUTTAN VANN OG AVLØP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PUTTAN VANN OG AVLØP AS100,0 %929 110 676 · 30 000 ordinære aksjer
- VISIT NOREFJELL AS0,52 %989 093 312 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.