- Org.nr.
- 924 428 546
- Adresse
- Ekebergveien 228B, 1162 Oslo
- Hovedeier
- 8 Invest AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat1 388 5039,9 % margin
Årsresultat913 0896,5 % margin
Egenkapital1 379 03733,4 % av eiendelene
Ansatte17i Aa‑registeret
NORLAKS SUSHI SÆTER AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 428 546
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2020
- Registrert
- 16.01.2020
- Adresse
- Ekebergveien 228B, 1162 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 56.110 Drift av restauranterDrift av restauranter i Oslo (2 239)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NORLAKS SUSHI SÆTER AS924 442 530 · OSLO20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Sushi takeway og drift av restaurant og alt som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 12 841 446 | 10 293 422 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 12 955 | - |
| Sum driftsinntekter | 13 996 641 | 13 941 716 | 14 822 470 | 12 854 400 | 10 293 422 |
| Varekostnad | - | - | - | 4 739 908 | 3 724 850 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 5 080 605 | 4 652 763 |
| Avskrivning | - | - | - | 192 909 | 192 909 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 2 772 902 | 1 583 366 |
| Sum driftskostnader | 12 608 138 | 13 075 901 | 13 552 444 | 12 786 325 | 10 153 889 |
| Driftsresultat | 1 388 503 | 865 815 | 1 270 026 | 68 075 | 139 533 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 8 | - |
| Sum finansinntekter | 1 552 | 1 011 | 0 | 8 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 25 499 | 24 010 |
| Sum finanskostnader | 104 705 | 109 537 | 46 539 | 25 499 | 24 010 |
| Netto finans | −103 153 | −108 526 | −46 539 | −25 491 | −24 010 |
| Resultat før skatt | 1 285 350 | 757 289 | 1 223 487 | 42 584 | 115 523 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 200 131 | 25 415 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −157 547 | 90 108 |
| Årsresultat | 913 089 | 680 445 | 953 647 | −157 547 | 90 108 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 116 826 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −157 547 | −26 718 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −157 547 | 90 108 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 8 179 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 8 179 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | - | 556 384 | 749 293 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 556 384 | 749 293 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 996 502 | 829 185 |
| Andre fordringer | - | - | - | 17 914 | 35 998 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 1 014 416 | 865 183 |
| Sum anleggsmidler | 3 207 229 | 2 512 319 | 2 377 855 | 1 578 978 | 1 614 476 |
| Sum varer | - | - | - | 213 131 | 193 620 |
| Sum fordringer | - | - | - | 173 515 | 105 733 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 162 032 | 88 659 |
| Sum omløpsmidler | 926 126 | 670 176 | 646 752 | 548 679 | 388 012 |
| Sum eiendeler | 4 133 355 | 3 182 496 | 3 024 606 | 2 127 657 | 2 002 488 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −138 454 | 19 093 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 349 037 | 745 874 | 383 669 | −138 454 | 19 093 |
| Sum egenkapital | 1 379 037 | 775 874 | 413 669 | −108 454 | 49 093 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 9 | 5 385 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 5 385 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 220 420 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 220 420 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 225 805 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 499 216 | 291 159 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 213 695 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 547 953 | 507 995 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 975 247 | 928 436 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 356 006 | 1 906 621 | 2 610 937 | 2 236 111 | 1 727 590 |
| Sum gjeld | 2 754 318 | 2 406 621 | 2 610 937 | 2 236 111 | 1 953 395 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 127 657 | 2 002 488 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,39▲ | 0,35 | 0,25 | 0,25 | 0,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,00▼ | 3,10 | 6,31 | −20,62 | 39,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,0 %▲ | 27,9 % | 49,3 % | 3,3 % | 7,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,9 %▲ | 6,2 % | 8,6 % | 0,5 % | 1,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▲ | 4,9 % | 6,4 % | −1,2 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,4 %▲ | 24,4 % | 13,7 % | −5,1 % | 2,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 823 332
- Resultat per ansatt, kroner
- 81 677
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NORLAKS SUSHI SÆTER AS9,9 %
14,0 mill. 17 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
NORLAKS SUSHI SÆTER AS9,9 % 14,0 mill.17 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Duy Huu Nguyen | 1981 |
| Styrets leder | Helen Hang Phi Pham | 1981 |
| Styremedlem | Duy Huu Nguyen | 1981 |
| Revisor | KNUDSEN REVISJONSBYRÅ AS874 903 302 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- 8 Invest AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- 8 Invest AS
- Wabisabi AS100,0 %
- NORLAKS SUSHI SÆTER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.