- Org.nr.
- 991 404 090
- Adresse
- Nilsemarka 1, 3470 Slemmestad
- Bransje
- Produksjon av treemballasje
Driftsresultat784 43814,6 % margin
Årsresultat400 7367,5 % margin
Egenkapital2 179 23737,2 % av eiendelene
Norpax AS er et aksjeselskap innen produksjon av treemballasje, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 404 090
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 29.05.2007
- Registrert
- 05.07.2007
- Adresse
- Nilsemarka 1, 3470 Slemmestad
- Postadresse
- Postboks 65
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Norpax AS891 465 262 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av varer og tjenester til næringslivet, asbestsanering, samt ved aksjer eller på annen måte delta i andre virksomheter som naturlig har tilknytning til virksomheten.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 377 834 | 5 589 808 | 7 273 686 | 5 443 825 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 35 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 5 377 834 | 5 589 843 | 7 273 686 | 5 443 825 | 5 294 125 |
| Varekostnad | 1 343 010 | 1 136 675 | 3 021 657 | 2 131 416 | 3 045 115 |
| Lønnskostnad | 10 340 | 15 974 | 70 823 | 0 | 533 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 195 814 | 138 455 | 90 115 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | 344 146 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 240 046 | 3 762 886 | 3 781 233 | 2 133 833 | 2 069 206 |
| Sum driftskostnader | 4 593 396 | 5 259 681 | 7 069 526 | 4 403 704 | 5 204 969 |
| Driftsresultat | 784 438 | 330 161 | 204 160 | 1 040 121 | 89 156 |
| Annen renteinntekt | 11 546 | 3 481 | 1 372 | 595 | - |
| Sum finansinntekter | 11 546 | 3 481 | 1 372 | 595 | 226 |
| Annen rentekostnad | 178 764 | 189 145 | 180 315 | 117 437 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 183 534 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 178 764 | 372 679 | 180 315 | 117 437 | 3 260 |
| Netto finans | −167 218 | −369 198 | −178 943 | −116 842 | −3 034 |
| Resultat før skatt | 617 220 | −39 037 | 25 217 | 923 279 | 86 122 |
| Skattekostnad | 216 484 | 25 166 | - | - | - |
| Årsresultat | 400 736 | −64 203 | 25 217 | 923 279 | 86 122 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 25 217 | 923 279 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 25 217 | 923 279 | - |
| Udekket tap | 0 | −64 203 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 400 736 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 692 559 | 3 692 559 | 3 761 837 | 3 713 583 | - |
| Maskiner og anlegg | 135 217 | 216 662 | 111 553 | 176 881 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 417 215 | 284 995 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 102 683 | 21 238 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 930 459 | 3 930 459 | 4 290 605 | 4 175 459 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 082 059 | 348 309 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 35 000 | 35 000 | 218 534 | 218 534 | - |
| Andre fordringer | - | - | 616 540 | 358 309 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 107 250 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 224 309 | 383 309 | 835 074 | 576 843 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 154 768 | 4 313 768 | 5 125 680 | 4 752 302 | 4 790 797 |
| Varer | 115 000 | 137 400 | 125 000 | 125 000 | - |
| Sum varer | - | - | 125 000 | 125 000 | - |
| Kundefordringer | 271 737 | 223 195 | 706 943 | 604 375 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 39 320 | 15 202 | - | - | - |
| Sum fordringer | 311 057 | 238 396 | 713 443 | 607 040 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 274 035 | 335 731 | 293 187 | 730 282 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 274 035 | 335 731 | 293 187 | 730 282 | - |
| Sum omløpsmidler | 700 092 | 711 527 | 1 131 630 | 1 462 322 | 883 348 |
| Sum eiendeler | 5 854 860 | 5 025 295 | 6 257 309 | 6 214 624 | 5 674 145 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Overkurs | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 104 000 | - | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
| Annen egenkapital | 2 075 237 | 1 674 501 | 1 738 705 | 1 713 488 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 075 237 | - | 1 738 705 | 1 713 488 | 790 209 |
| Sum egenkapital | 2 179 237 | 1 778 501 | 1 842 705 | 1 817 488 | 894 209 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 2 513 909 | 2 690 752 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 059 151 | 2 305 624 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 349 939 | 334 939 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 409 090 | 2 640 563 | 2 513 909 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 513 909 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 823 215 | 446 845 | 1 147 614 | 682 183 | - |
| Betalbar skatt | 216 484 | 25 166 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 71 106 | 23 244 | −106 547 | 60 238 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 155 727 | - | 859 629 | 963 964 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 266 533 | - | 1 900 696 | 1 706 384 | 4 779 936 |
| Sum gjeld | 3 675 623 | 3 246 794 | 4 414 605 | 4 397 136 | 4 779 936 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 854 860 | 5 025 295 | 6 257 309 | 6 214 624 | - |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,55▼ | 1,17 | 0,60 | 0,86 | 0,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,69▼ | 1,83 | 2,40 | 2,42 | 5,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,6 %▲ | 5,9 % | 3,3 % | 17,5 % | 1,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,6 %▲ | 5,9 % | 2,8 % | 19,1 % | 1,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,5 %▲ | −1,1 % | 0,3 % | 17,0 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,2 %▲ | 35,4 % | 29,4 % | 29,2 % | 15,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Norpax AS14,6 %
5,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Røyrås Treindustri AS6,0 % 136,6 mill.66 ansatte 2025
AVEN HOLMESTRAND AS12,0 % 265,7 mill.94 ansatte 2025
Norpax AS14,6 % 5,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GLOMMA PALL AS17,6 % 90,8 mill.31 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.240.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Herlof Sellæg | 1967 |
| Styrets leder | Per Herlof Sellæg | 1967 |
| Styremedlem | Pia Madelen Lundseng | 1993 |
| Regnskapsfører | URI REGNSKAP AS931 229 079 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER HERLOF SELLÆG100,0 %f. 1967 · Slemmestad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SLETTA BIL AS50,0 %995 997 533 · 50 ordinære aksjer
- 980 768 783 · 450 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.