- Org.nr.
- 932 584 298
- Adresse
- Storemyrlia 18, 4790 Lillesand
- Hovedeier
- Stålesen Invest AS, 100 %
- Bransje
- Gulvlegging og tapetsering
Driftsresultat−224 413−2,4 % margin
EBITDA140 540før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 042 007−11,2 % margin
Egenkapital358 3368,9 % av eiendelene
NORSK EPOXY SØR AS er et aksjeselskap innen gulvlegging og tapetsering, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 584 298
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 27.09.2023
- Registrert
- 09.12.2023
- Adresse
- Storemyrlia 18, 4790 Lillesand
- Kommune
- Lillesand
- Aksjekapital
- 166 667
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NORSK EPOXY SØR AS932 594 722 · LILLESAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og handel, samt alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 181 269 | 15 043 302 | 6 950 504 |
| Annen driftsinntekt | 89 861 | 433 231 | 21 280 |
| Sum driftsinntekter | 9 271 131 | 15 476 533 | 6 971 784 |
| Varekostnad | 4 545 665 | 7 019 593 | 3 098 174 |
| Lønnskostnad | - | - | 2 854 348 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | 291 706 |
| Lønnskostnad Il, | 2 541 348 | 4 518 419 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 364 953 | 494 702 | - |
| Annen driftskostnad | 2 043 578 | 3 395 558 | 1 842 117 |
| Sum driftskostnader | 9 495 544 | 15 428 272 | 8 086 345 |
| Driftsresultat | −224 413 | 48 261 | −1 114 561 |
| Annen finansinntekt | - | - | 12 |
| Annen renteinntekt | 8 768 | 1 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 161 | - |
| Sum finansinntekter | 8 768 | 162 | 12 |
| Annen rentekostnad | 0 | 27 027 | 16 953 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 1 666 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 28 694 | 16 953 |
| Netto finans | 8 768 | −28 532 | −16 942 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 131 502 |
| Resultat før skattekostnad | −215 646 | 19 729 | - |
| Skattekostnad | 826 361 | 4 450 | −248 930 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −882 572 |
| Årsresultat | −1 042 007 | 15 279 | −882 572 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −882 572 |
| Totalresultat | - | - | −882 572 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −882 572 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −882 572 |
| Annen egenkapital | −1 042 007 | 15 279 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 826 361 | 830 811 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 826 361 | 830 811 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 255 929 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 164 915 | 194 729 | - |
| Maskiner og anlegg | 117 625 | 345 012 | 680 382 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 516 556 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 121 819 | 246 669 | - |
| Sum varige driftsmidler | 404 359 | - | 1 452 867 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 404 359 | 1 612 771 | 2 283 678 |
| Sum varer | - | - | 775 020 |
| Varer | 403 948 | 446 652 | - |
| Kundefordringer | 1 633 968 | 2 497 397 | 585 707 |
| Andre kortsiktige fordringer | 561 470 | 636 615 | 114 315 |
| Sum fordringer | 2 195 438 | 3 134 012 | 700 022 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 3 837 660 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 005 433 | 1 292 996 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 005 433 | 1 292 996 | 3 837 660 |
| Sum omløpsmidler | 3 604 819 | 4 873 660 | 5 312 702 |
| Sum eiendeler | 4 009 178 | 6 486 431 | 7 596 380 |
| Aksjekapital | 166 667 | 166 667 | 166 667 |
| Sum innskutt egenkapital | 166 667 | 166 667 | 166 667 |
| Annen egenkapital | 191 669 | 1 233 676 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 191 669 | 1 233 676 | 1 218 397 |
| Sum egenkapital | 358 336 | 1 400 343 | 1 385 064 |
| Pensjonsforpliktelser | 1 612 134 | 1 741 971 | 1 908 949 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 612 134 | 1 741 971 | 1 908 949 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 266 358 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 266 358 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 175 307 |
| Leverandørgjeld | 1 087 537 | 674 251 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 134 804 | 582 147 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 450 556 | 959 931 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 365 811 | 1 127 788 | 4 036 009 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 038 708 | 3 344 118 | 4 036 009 |
| Sum gjeld | 3 650 842 | 5 086 089 | 6 211 316 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 009 178 | 6 486 431 | 7 596 380 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,77▲ | 1,46 | 1,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,19▲ | 3,63 | 4,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,1 %▼ | 0,7 % | −14,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,4 %▼ | 0,3 % | −16,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,2 %▼ | 0,1 % | −12,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,9 %▼ | 21,6 % | 18,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NORSK EPOXY SØR AS−2,4 %
9,3 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−40 %−20020
VELDE GULV AS−25,5 % 184,5 mill.40 ansatte 2025
NORSK EPOXY SØR AS−2,4 % 9,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
Flexcon AS6,3 % 179,8 mill.63 ansatte 2025
OSLO TAPET OG GULVBELEGG AS16,4 % 181,1 mill.52 ansatte 2025
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.330.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Malz | 1974 |
| Styrets leder | Geir Olav Stålesen | 1974 |
| Revisor | REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS915 380 875 | - |
| Regnskapsfører | IREGNSKAP KRISTIANSAND AS997 323 750 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stålesen Invest AS100,0 %Lillesand · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Stålesen Invest AS
- NORSK EPOXY SØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.