- Org.nr.
- 976 623 991
- Adresse
- Stabburveien 10, 1617 Fredrikstad
NORSK STÅL TYNNPLATER AS er et aksjeselskap innen produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 623 991
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 05.06.1996
- Registrert
- 07.08.1996
- Adresse
- Stabburveien 10, 1617 Fredrikstad
- Kommune
- Fredrikstad
- Aksjekapital
- 13 803 850
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NORSK STÅL TYNNPLATER AS971 613 769 · FREDRIKSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive produksjon og/eller omsetning av stålprodukter, samt andre varer og tjenester som står i naturlig forbindelse med dette. Virksomhetens formål kan utøves av selskapet selv, av datterselskaper eller gjennom deltakelse i andre selskaper eller i samarbeid med andre.
Tidligere navn
- NORSK STÅL TYNNPLATER HOLDING AS19.08.1996 til 23.01.1997
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt l, | - | 66 220 000 | 62 147 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 117 253 000 | 66 220 000 | 62 147 000 | 144 998 000 | 714 500 000 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | - | 0 | - |
| Varekostnad | - | 64 242 000 | 60 720 000 | 112 902 000 | - |
| Lønnskostnad | - | 2 506 000 | 1 649 000 | 2 775 000 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 252 000 | 252 000 | 252 000 | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 671 000 | 1 746 000 | 8 151 000 | - |
| Sum driftskostnader | 118 765 000 | 68 671 000 | 64 367 000 | 124 080 000 | 665 441 000 |
| Driftsresultat | −1 512 000 | −2 451 000 | −2 220 000 | 20 918 000 | 49 059 000 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 1 287 000 | - |
| Annen finansinntekt | - | 2 767 000 | 2 394 000 | - | - |
| Sum finansinntekter | 65 355 000 | 2 767 000 | 2 394 000 | 1 287 000 | 39 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 58 000 | - |
| Annen finanskostnad | - | 205 000 | 375 000 | - | - |
| Sum finanskostnader | 257 000 | 205 000 | 375 000 | 58 000 | 1 511 000 |
| Resultat før skatt | 63 586 000 | 111 000 | −201 000 | 22 147 000 | 47 548 000 |
| Skattekostnad | - | 0 | 5 811 000 | 5 087 000 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 17 060 000 | - |
| Årsresultat | 63 586 000 | 111 000 | −6 012 000 | 17 060 000 | 37 078 000 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 144 998 000 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | 2 064 000 | 2 316 000 | 2 568 000 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 5 811 000 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 2 064 000 | 2 316 000 | 8 379 000 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | 815 000 | 815 000 | 815 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 815 000 | 815 000 | 815 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 812 000 | 2 879 000 | 3 131 000 | 9 194 000 | 39 084 000 |
| Varer | - | - | - | 0 | - |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | - | 13 338 000 | 6 430 000 | 8 416 000 | - |
| Andre fordringer | - | 272 000 | 143 000 | 192 000 | - |
| Konsernfordringer | - | 67 560 000 | 59 651 000 | 62 160 000 | - |
| Sum fordringer | - | 81 170 000 | 66 224 000 | 70 768 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 4 678 000 | 16 233 000 | 18 421 000 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 4 678 000 | 16 233 000 | 18 421 000 | - |
| Sum omløpsmidler | 107 620 000 | 85 848 000 | 82 457 000 | 89 189 000 | 168 596 000 |
| Sum eiendeler | 109 432 000 | 88 727 000 | 85 588 000 | 98 383 000 | 207 680 000 |
| Selskapskapital | - | 13 804 000 | 13 804 000 | 13 804 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 13 804 000 | 13 804 000 | 13 804 000 | 13 804 000 | 26 500 000 |
| Annen egenkapital | - | 56 701 000 | 56 590 000 | 62 602 000 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 80 287 000 | 56 701 000 | 56 590 000 | 62 602 000 | 57 397 000 |
| Sum egenkapital | 94 091 000 | 70 505 000 | 70 394 000 | 76 406 000 | 83 897 000 |
| Pensjonsforpliktelser | - | 0 | 927 000 | 1 078 000 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 0 | 927 000 | 1 078 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 927 000 | 1 078 000 | 28 230 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 0 | 592 000 | 2 167 000 | - |
| Leverandørgjeld | - | 0 | 728 000 | 0 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 13 635 000 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 4 074 000 | 3 062 000 | 3 158 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 12 316 000 | 8 299 000 | 68 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 1 832 000 | 1 586 000 | 1 871 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 341 000 | 18 222 000 | 14 267 000 | 20 899 000 | 95 553 000 |
| Sum gjeld | 15 341 000 | 18 222 000 | 15 194 000 | 21 977 000 | 123 783 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 88 727 000 | 85 588 000 | 98 383 000 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2026
| Nøkkeltall | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,02▲ | 4,71 | 5,78 | 4,27 | 1,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▼ | 0,26 | 0,22 | 0,29 | 1,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 64,4 %▲ | 0,4 % | 0,2 % | 14,5 % | 25,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,3 %▲ | −3,7 % | −3,6 % | 14,4 % | 6,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 54,2 %▲ | 0,2 % | −9,7 % | 11,8 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,0 %▲ | 79,5 % | 82,2 % | 77,7 % | 40,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 24.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Tomas Michael Andersson | 1967 |
| Styrets leder | Lars Tomas Michael Andersson | 1967 |
| Styremedlem | Stein Henning Hansen | 1963 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TATA STEEL IJMUIDEN BV100,0 %1951, JZ Velsen N · 26 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.