- Org.nr.
- 923 594 760
- Adresse
- Smedasundet 40, 5529 Haugesund
- Hovedeier
- Klaveness Invest AS, 58,1 %
- Bransje
- Utenriks sjøfart med gods
Beløp i USD
Driftsresultat11 460 15150,9 % margin
Årsresultat4 280 20319,0 % margin
Egenkapital12 126 0707,1 % av eiendelene
Norspan LNG 19 AS er et aksjeselskap innen utenriks sjøfart med gods, stiftet 2019.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 594 760
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.09.2019
- Registrert
- 11.10.2019
- Adresse
- Smedasundet 40, 5529 Haugesund
- Postadresse
- Postboks 2017 Raglamyr
- Kommune
- Haugesund
- Aksjekapital, kroner
- 14 325 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Norspan LNG 19 AS832 505 552 · HAUGESUND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive rederivirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 424 AS11.10.2019 til 18.12.2019
Regnskap
Beløp i 1 000, valuta ved hvert årBeløp i valutaen ved hvert år
| Post | 2025 USD | 2024 USD | 2023 USD | 2022 kr | 2021 kr |
|---|---|---|---|---|---|
| Freight income | 22 750 450 | 22 812 780 | 22 750 450 | 5 035 746 | - |
| Commissions | −227 505 | −228 128 | −227 505 | −44 254 | - |
| Sum driftsinntekter | 22 522 946 | 22 584 652 | 22 522 946 | 4 991 491 | - |
| Crew-hire | 2 303 231 | 2 223 662 | 2 864 041 | 773 052 | - |
| Ordinary depreciation | 5 361 372 | 5 361 704 | 5 232 188 | 1 308 000 | - |
| Other operating expenses | 3 398 192 | 3 151 371 | 2 278 473 | 325 215 | 53 219 |
| Sum driftskostnader | 11 062 795 | 10 736 737 | 10 374 701 | 2 406 267 | 53 219 |
| Driftsresultat | 11 460 151 | 11 847 916 | 12 148 244 | 2 585 224 | −53 219 |
| Financial income | 109 774 | 48 981 | 51 875 | 12 778 | 2 |
| Sum finansinntekter | 109 774 | 48 981 | 51 875 | 12 778 | 2 |
| Foreign exchange gain/loss | −2 923 | 15 128 | 12 926 | 25 076 | −9 199 |
| Financial expenses | 7 292 645 | 7 336 577 | 7 751 199 | 1 721 771 | 1 611 |
| Sum finanskostnader | 7 289 722 | 7 351 705 | 7 764 125 | 1 746 847 | −7 588 |
| Netto finans | −7 179 948 | −7 302 724 | −7 712 251 | −1 734 069 | 7 590 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 435 994 | 851 155 | −45 629 |
| Taxes | - | - | - | - | −2 767 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 435 994 | 851 155 | −42 862 |
| Resultat før skattekostnad | 4 280 203 | 4 545 192 | - | - | - |
| Årsresultat | 4 280 203 | 4 545 192 | 4 435 994 | 851 155 | −42 862 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 280 203 | 4 545 192 | 4 435 994 | 851 155 | −42 862 |
| Totalresultat | 4 280 203 | 4 545 192 | 4 435 994 | 851 155 | −42 862 |
| Vessel | 167 498 180 | 172 858 872 | 178 251 528 | 183 650 162 | - |
| Sum varige driftsmidler | 167 498 180 | 172 858 872 | 178 251 528 | 183 650 162 | 55 890 602 |
| Sum anleggsmidler | 167 498 180 | 172 858 872 | 178 251 528 | 183 650 162 | 55 890 602 |
| Inventories | 262 850 | 263 375 | 187 072 | 276 209 | - |
| Sum varer | 262 850 | 263 375 | 187 072 | 276 209 | - |
| Accounts receivable | - | 31 667 | 46 219 | 36 021 | - |
| Other short-term receivables | 189 191 | 173 235 | 219 567 | 197 914 | 150 451 |
| Receivable associated companies | - | - | - | 145 569 | - |
| Sum fordringer | 189 191 | 204 902 | 265 786 | 379 505 | 150 451 |
| Bank deposits | 3 936 007 | 2 022 652 | 2 500 419 | 2 974 933 | 68 299 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 936 007 | 2 022 652 | 2 500 419 | 2 974 933 | 68 299 |
| Sum omløpsmidler | 4 388 048 | 2 490 929 | 2 953 277 | 3 630 647 | 218 750 |
| Sum eiendeler | 171 886 228 | 175 349 802 | 181 204 805 | 187 280 809 | 56 109 352 |
| Vessel under construction | - | - | - | - | 55 890 602 |
| Share capital | 1 494 067 | 1 494 067 | 1 494 067 | 1 494 067 | 1 245 355 |
| Overkurs | 2 755 505 | 15 220 805 | 18 761 705 | 22 910 330 | 18 759 042 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 249 572 | 16 714 872 | 20 255 772 | 24 404 397 | 20 004 397 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 80 912 |
| Other equity | 7 876 498 | 9 751 429 | 5 206 237 | 770 244 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 876 498 | 9 751 429 | 5 206 237 | 770 244 | −80 912 |
| Sum egenkapital | 12 126 070 | 26 466 301 | 25 462 009 | 25 174 641 | 19 923 486 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 158 846 301 | 146 201 319 | 152 958 860 | 159 454 956 | 35 841 588 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 158 846 301 | 146 201 319 | 152 958 860 | - | 35 841 588 |
| Sum langsiktig gjeld | 158 846 301 | 146 201 319 | 152 958 860 | 159 454 956 | 35 841 588 |
| Tax payable | - | - | - | - | 5 751 |
| Accrued interest | 388 845 | 366 655 | 383 852 | 340 268 | - |
| Leverandørgjeld | 310 797 | 260 564 | 298 850 | 362 323 | - |
| Customers paid in advance | - | 1 932 230 | - | - | - |
| Other current liabilities | 81 795 | 78 715 | 2 101 233 | 1 948 622 | 352 |
| Sum kortsiktig gjeld | 913 857 | - | 2 783 935 | - | 344 278 |
| Sum gjeld | 159 760 158 | 148 883 500 | 155 742 795 | 162 106 168 | 36 185 866 |
| Sum egenkapital og gjeld | 171 886 228 | - | 181 204 805 | - | 56 109 352 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,80▲ | 0,93 | 1,06 | - | 0,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 13,17▲ | 5,63 | 6,12 | 6,44 | 1,82 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,7 % | 6,7 % | 6,6 % | 2,1 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 50,9 %▼ | 52,5 % | 53,9 % | 51,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 19,0 %▼ | 20,1 % | 19,7 % | 17,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,1 %▼ | 15,1 % | 14,1 % | 13,4 % | 35,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Synnøve Seglem | 1980 |
| Styremedlem | Kjetil Holden | 1985 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Klaveness Invest AS58,1 %Oslo · 277 500 preferanse aksjer
- Knutsen LNG AS20,9 %Haugesund · 100 000 ordinære aksjer
- Klaveness Invest AS17,7 %Oslo · 84 620 ordinære aksjer
- Syneco AS3,22 %Jar · 15 380 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Klaveness Marine Holding AS
- Klaveness Invest AS100,0 %
- Norspan LNG 19 AS58,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.