- Org.nr.
- 830 177 892
- Adresse
- Håvasteinhagane 14, 4150 Rennesøy
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−78 039ikke oppgitt
Årsresultat−70 017ikke oppgitt
Egenkapital434 68033,4 % av eiendelene
Northern Trading AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 830 177 892
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 21.10.2022
- Registrert
- 07.11.2022
- Adresse
- Håvasteinhagane 14, 4150 Rennesøy
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Stavanger (1 929)
- Aksjekapital
- 99 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andre finansielle produkter/eiendeler samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 78 039 | 86 638 | 28 735 | - |
| Sum driftskostnader | 78 039 | 86 638 | 28 735 | - |
| Driftsresultat | −78 039 | −86 638 | −28 735 | - |
| Annen finansinntekt | 203 212 | 150 557 | - | - |
| Sum finansinntekter | 203 212 | 150 557 | 684 823 | 1 668 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 123 630 | 340 463 | - | - |
| Annen finanskostnad | 71 561 | 608 027 | - | - |
| Sum finanskostnader | 195 191 | 948 490 | 71 919 | - |
| Netto finans | 8 022 | −797 933 | 612 904 | - |
| Resultat før skatt | −70 017 | −884 571 | 584 169 | 1 668 |
| Årsresultat | −70 017 | −884 571 | 584 169 | 1 668 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −70 017 | −884 571 | - | - |
| Totalresultat | −70 017 | −884 571 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −70 017 | −884 571 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −70 017 | −884 571 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 299 892 | 1 078 225 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 299 892 | 1 078 225 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 299 892 | 1 351 899 | 1 683 837 | 866 464 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 126 | 854 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 126 | 854 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 126 | 854 | 2 189 | 8 635 |
| Sum eiendeler | 1 301 018 | 1 352 753 | 1 686 026 | 875 099 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy o.1. | - | 273 674 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 273 674 | - | - |
| Aksjekapital | 99 000 | 30 000 | - | - |
| Overkurs | 342 249 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −6 569 | −6 569 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 434 680 | 23 431 | 23 431 | 18 000 |
| Annen egenkapital | - | −298 734 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | −298 734 | 585 837 | 1 668 |
| Sum egenkapital | 434 680 | −275 303 | 609 268 | 19 668 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 370 000 | 1 150 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 370 000 | 1 150 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 370 000 | 1 150 000 | 850 000 | 850 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 496 338 | 478 056 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 496 338 | 478 056 | 226 758 | 5 431 |
| Sum gjeld | 866 338 | 1 628 056 | 1 076 758 | 855 431 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 301 018 | 1 352 753 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 1,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,99▲ | −5,91 | 1,77 | 43,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,4 %▲ | 4,2 % | 51,2 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,4 %▲ | −20,4 % | 36,1 % | 2,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erlend Grønning Klausen | 1986 |
| Styrets leder | Håkon Langseth | 1983 |
| Styremedlem | Erlend Grønning Klausen | 1986 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Langseth Capital AS50,0 %Stavanger · 15 ordinære aksjer
- Erlend Grønning Klausen50,0 %f. 1986 · Rennesøy · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PROSAFE SE0,09 %823 139 772 · 300 000 ordinære aksjer
- Panoro Energy ASA0,02 %994 051 067 · 23 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.