- Org.nr.
- 826 088 672
- Adresse
- Sjøfartsgata 7, 7714 Steinkjer
- Hovedeier
- Nortrafo AS, 100 %
Driftsresultat528 7960,4 % margin
EBITDA4 807 286før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 057 072−3,5 % margin
Egenkapital6 347 0234,6 % av eiendelene
Nortrafo Production AS er et aksjeselskap innen produksjon av elektromotorer, generatorer og transformatorer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 826 088 672
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 02.11.2020
- Registrert
- 02.12.2020
- Adresse
- Sjøfartsgata 7, 7714 Steinkjer
- Postadresse
- Postboks 2505
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 3 000 000
- Ansatte
- 55
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nortrafo Production AS926 118 692 · STEINKJER53 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive produksjon og service av transformatorer, samt salg av deler og annet som står naturlig i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Nyprod AS02.12.2020 til 21.01.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 146 277 760 | 134 274 965 | 178 260 695 | 113 296 489 | 80 781 513 |
| Sum driftsinntekter | 146 277 760 | 134 274 965 | 178 260 695 | 113 296 489 | 80 781 513 |
| Varekostnad | 104 370 622 | 98 730 534 | 126 047 393 | 94 876 081 | 59 674 548 |
| Lønnskostnad | 19 108 059 | 21 496 824 | 20 208 980 | 15 606 445 | 10 785 760 |
| Avskrivning | 4 278 490 | 2 657 584 | 2 056 625 | 192 884 | - |
| Annen driftskostnad | 17 991 793 | 16 970 386 | 16 683 194 | 14 151 747 | 11 831 703 |
| Sum driftskostnader | 145 748 964 | 139 855 328 | 164 996 192 | 124 827 157 | 82 292 011 |
| Driftsresultat | 528 796 | −5 580 363 | 13 264 503 | −11 530 668 | −1 510 498 |
| Annen finansinntekt | 1 678 781 | 17 333 | 39 234 | 157 027 | 4 523 |
| Sum finansinntekter | - | - | 39 234 | 157 027 | 4 523 |
| Annen finanskostnad | 8 696 482 | 11 609 229 | 11 305 427 | 2 649 552 | 1 382 251 |
| Sum finanskostnader | - | - | 11 305 427 | 2 649 552 | 1 382 251 |
| Netto finans | - | - | −11 266 193 | −2 492 525 | −1 377 728 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 998 310 | −14 023 193 | −2 888 226 |
| Netto finans -7 O17 | - | −11 591 896 | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | −6 488 905 | −17 172 259 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −1 431 833 | −3 775 607 | 439 628 | −3 085 102 | −635 410 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 558 682 | −10 938 091 | −2 252 816 |
| Årsresultat | −5 057 072 | −13 396 652 | 1 558 682 | −10 938 091 | −2 252 816 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −2 252 816 |
| Overføringer annen egenkapital | −5 057 072 | −13 396 652 | 1 558 682 | −10 938 091 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 057 072 | −13 396 652 | 1 558 682 | −10 938 091 | −2 252 816 |
| Forskning og utvikling | 7 727 062 | 8 544 345 | 8 453 627 | 8 088 848 | 6 555 126 |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 727 062 | 8 544 345 | 8 453 627 | 8 088 848 | 6 555 126 |
| Maskiner og anlegg | 30 665 928 | 31 975 572 | 21 406 068 | 3 096 220 | 65 933 |
| Programvare | 204 856 | 300 622 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 30 870 784 | 32 276 194 | 21 406 068 | 3 096 220 | 65 933 |
| Sum anleggsmidler | 38 597 846 | 40 820 539 | 29 859 695 | 11 185 068 | 6 692 989 |
| Sum varer | 58 550 654 | 52 790 193 | 61 705 864 | 52 176 821 | 40 185 257 |
| Kundefordringer | 22 908 301 | 9 963 856 | 11 049 913 | 6 507 052 | 1 434 421 |
| Andre fordringer | 16 637 123 | 22 006 536 | 15 865 137 | 18 711 664 | 71 930 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 71 930 |
| Sum fordringer | 39 545 424 | 31 970 392 | 26 915 050 | 25 218 716 | 5 304 456 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 307 684 | 1 312 318 | 1 160 585 | 1 400 178 | 928 457 |
| Sum omløpsmidler | 99 403 762 | 86 072 903 | 89 781 499 | 78 795 715 | 46 418 170 |
| Sum eiendeler | 138 001 608 | 126 893 442 | 119 641 194 | 89 980 783 | 53 111 159 |
| Aksjekapital | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 |
| Overkurs | 1 088 080 | 1 088 080 | 1 088 080 | 1 088 080 | 1 277 184 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 088 080 | 4 088 080 | 4 088 080 | 4 088 080 | 4 277 184 |
| Annen egenkapital | 2 258 943 | 3 192 911 | 1 558 682 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 258 943 | 3 192 911 | 1 558 682 | - | - |
| Sum egenkapital | 6 347 023 | 7 280 991 | 5 646 762 | 4 088 080 | 4 277 184 |
| Utsatt skatt | 464 040 | 732 960 | 269 088 | 273 157 | 326 494 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 464 040 | 732 960 | 269 088 | 273 157 | 326 494 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 171 969 | 22 145 079 | 14 192 668 | - | 34 731 603 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 20 171 969 | - | 14 192 668 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 14 461 756 | 273 157 | 326 494 |
| Leverandørgjeld | 11 947 236 | 5 967 558 | 9 329 241 | 8 518 522 | 7 261 427 |
| Betalbar skatt | - | - | 443 697 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 258 928 | 2 705 937 | 2 444 706 | 2 359 756 | 1 693 903 |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 928 513 | - | 9 603 865 | 6 920 987 | 4 820 548 |
| Sum kortsiktig gjeld | 111 018 576 | - | 99 532 676 | 85 619 546 | 48 507 481 |
| Sum gjeld | 131 654 585 | 119 612 451 | 113 994 432 | 85 892 703 | 48 833 975 |
| Sum egenkapital og gjeld | 138 001 608 | - | 119 641 194 | - | 53 111 159 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▲ | 0,89 | 0,90 | 0,92 | 0,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 20,74▲ | 16,43 | 20,19 | 21,01 | 11,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▲ | −4,5 % | 12,7 % | −15,9 % | −2,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▲ | −4,2 % | 7,4 % | −10,2 % | −1,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,5 %▲ | −10,0 % | 0,9 % | −9,7 % | −2,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,6 %▼ | 5,7 % | 4,7 % | 4,5 % | 8,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 659 596
- Resultat per ansatt, kroner
- 9 614
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nortrafo Production AS0,4 %
146,3 mill. 55 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Nortrafo Production AS0,4 % 146,3 mill.55 ansatte 2025
ENRX AS6,4 % 611,6 mill.135 ansatte 2025
ELTEK NORWAY AS9,5 % 1 272,0 mill.125 ansatte 2025
MØRE TRAFO AS9,9 % 720,3 mill.204 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 27.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håvard Tangstad | 1969 |
| Styrets leder | Tore Sandnes | 1972 |
| Styremedlem | Knut Olav Forr | 1963 |
| Styremedlem | Kenneth Nordbotn Thorsen | 1975 |
| Varamedlem | Tom Erik Harnes | 1981 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nortrafo AS100,0 %Steinkjer · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Steinkjer Invest AS
- Nortrafo AS70,0 %
- NORSK TRANSFORMATOR BEREDSKAP AS100,0 %
- NORSK TRANSFORMATOR AS100,0 %
- Magtech AS94,1 %
- VESTFOLD TRAFO ENERGI AS70,0 %
- Nortrafo Production AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.