- Org.nr.
- 997 862 856
- Telefon
- 21 05 91 30
- Adresse
- Bygg A2, Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat1 305 8484,0 % margin
EBITDA1 380 732før av- og nedskrivninger
Årsresultat16 082 54449,3 % margin
Egenkapital17 676 53422,2 % av eiendelene
NORWEGIAN BEVERAGE GROUP AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 862 856
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 01.12.2011
- Registrert
- 21.01.2012
- Adresse
- Bygg A2, Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Telefon
- 21 05 91 30
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 21
- Hjemmeside
- www.nbgroup.no
Underenheter
1
- NORWEGIAN BEVERAGE GROUP AS997 869 346 · BÆRUM19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Virksomhet knyttet til handel med alkoholholdige varer, samt annen virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.
Tidligere navn
- NORWEGIAN WINE GROUP AS21.01.2012 til 13.06.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 30 227 | 5 874 | 199 954 | 65 572 | 83 144 |
| Administrasjonsinntekter | 32 620 001 | 26 197 026 | 21 999 981 | 18 400 000 | 16 499 999 |
| Sum driftsinntekter | 32 650 228 | 26 202 900 | 22 199 935 | 18 465 572 | 16 583 143 |
| Varekostnad | 888 246 | 203 010 | 175 454 | 145 684 | 144 606 |
| Lønnskostnad | 20 152 589 | 15 714 967 | 12 341 185 | 11 786 112 | 10 852 178 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 74 884 | 99 549 | 105 061 | 59 059 | 59 059 |
| Annen driftskostnad | - | - | 8 524 179 | 6 580 901 | 5 436 118 |
| Annen driftskostnad Il, | 10 228 661 | 9 867 138 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 31 344 380 | 25 884 664 | 21 145 879 | 18 571 755 | 16 491 961 |
| Driftsresultat | 1 305 848 | 318 236 | 1 054 056 | −106 183 | 91 182 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 21 500 000 | 33 365 000 | 21 860 000 | 40 500 000 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 14 477 | 907 963 | 1 799 556 | 499 580 | 234 530 |
| Annen renteinntekt | 124 297 | 16 607 | 2 017 | 170 313 | 67 304 |
| Annen finansinntekt | 14 | 3 203 | 1 752 201 | 4 191 364 | 32 799 626 |
| Sum finansinntekter | 21 638 789 | 34 292 773 | 25 413 774 | 45 361 257 | 33 101 460 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 267 645 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 222 863 | 2 409 020 | - | 97 719 | 45 252 |
| Annen rentekostnad | 2 592 | 5 139 | 51 892 | 49 650 | 38 872 |
| Annen finanskostnad | 83 | 542 | 6 544 | 448 896 | 2 154 |
| Sum finanskostnader | 2 225 539 | 2 414 701 | 58 436 | 596 265 | 353 922 |
| Netto finans | 19 413 250 | 31 878 072 | 25 355 338 | 44 764 992 | 32 747 538 |
| Resultat før skatt | - | - | 26 409 394 | 44 658 808 | 32 838 720 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 208 908 |
| Resultat før skattekostnad | 20 719 098 | 32 196 308 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 4 636 554 | −70 952 | 1 035 319 | 935 965 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 25 374 075 | 43 722 843 | 32 629 812 |
| Årsresultat | 16 082 544 | 32 267 260 | 25 374 075 | 43 722 843 | 32 629 812 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 16 082 544 | 32 267 260 | 25 374 075 | 43 722 843 | 32 629 812 |
| Totalresultat | 16 082 544 | 32 267 260 | 25 374 075 | 43 722 843 | 32 629 812 |
| Ordinært utbytte | 15 000 000 | 32 000 000 | 55 000 000 | 20 000 000 | 10 500 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −29 625 925 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 082 544 | 267 260 | - | 23 722 843 | 22 129 812 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 082 544 | 32 267 260 | 25 374 075 | 43 722 843 | 32 629 812 |
| Utsatt skattefordel | 17 369 | 76 261 | 5 309 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 17 369 | 76 261 | 5 309 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 220 928 | 295 812 | 340 856 | 157 135 | 216 194 |
| Sum varige driftsmidler | 220 928 | 295 812 | 340 856 | 157 135 | 216 194 |
| Investering i datterselskap | 53 297 149 | 52 673 874 | 1 530 686 | 1 510 869 | 1 510 869 |
| Lån til foretak i samme konsern | 700 000 | - | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 2 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 997 149 | 53 673 874 | 1 530 686 | 1 510 869 | 1 510 869 |
| Sum anleggsmidler | 56 235 447 | 54 045 947 | 1 876 851 | 1 668 004 | 1 727 063 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 158 743 |
| Kundefordringer | 304 836 | 5 841 337 | 4 018 750 | 5 361 195 | - |
| Annen kortsiktig fordring | 799 988 | 485 070 | 570 134 | 308 976 | - |
| Konsernfordringer | 21 559 776 | 33 429 202 | 68 958 128 | 46 073 901 | 43 648 545 |
| Sum fordringer | 22 664 599 | 39 755 608 | 73 547 012 | 51 744 072 | 43 807 288 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 843 170 | - | 544 771 | 33 962 118 | 16 434 429 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 843 170 | 716 563 | 544 771 | 33 962 118 | 16 434 429 |
| Sum omløpsmidler | 23 507 770 | 40 472 171 | 74 091 783 | 85 706 190 | 60 241 717 |
| Sum eiendeler | 79 743 216 | 94 518 118 | 75 968 634 | 87 374 193 | 61 968 779 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 17 576 534 | 16 493 991 | 16 226 730 | 45 852 655 | 22 129 812 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 576 534 | 16 493 991 | 16 226 730 | 45 852 655 | 22 129 812 |
| Sum egenkapital | 17 676 534 | 16 593 991 | 16 326 730 | 45 952 655 | 22 229 812 |
| Utsatt skatt | - | - | 6 | 733 | 8 269 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 733 | 8 269 |
| Langsiktig konserngjeld | 29 250 000 | 39 250 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 29 250 000 | 39 250 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 29 250 000 | 39 250 000 | 0 | - | 8 269 |
| Leverandørgjeld | 588 213 | 706 130 | 138 572 | 357 272 | 146 316 |
| Betalbar skatt | 4 577 662 | - | 1 035 772 | 943 501 | 215 081 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 424 437 | 2 725 500 | 2 232 627 | 1 913 846 | 1 951 119 |
| Utbytte | 15 000 000 | 32 000 000 | 55 000 000 | 20 000 000 | 10 500 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 7 860 611 | 1 725 568 | 25 406 | 17 083 061 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 365 759 | 1 516 928 | 1 209 527 | 1 123 125 | 26 918 183 |
| Sum kortsiktig gjeld | 32 816 682 | 38 674 127 | 59 641 904 | 41 420 805 | 39 730 699 |
| Sum gjeld | 62 066 682 | 77 924 127 | 59 641 904 | 41 421 538 | 39 738 968 |
| Sum egenkapital og gjeld | 79 743 216 | 94 518 118 | 75 968 634 | 87 374 193 | 61 968 779 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▼ | 1,05 | 1,24 | 2,07 | 1,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,51▼ | 4,70 | 3,65 | 0,90 | 1,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,3 %▼ | 40,6 % | 32,4 % | 60,6 % | 53,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | 1,2 % | 4,7 % | −0,6 % | 0,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,3 %▼ | 123,1 % | 114,3 % | 236,8 % | 196,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,2 %▲ | 17,6 % | 21,5 % | 52,6 % | 35,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 554 773
- Resultat per ansatt, kroner
- 62 183
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NORWEGIAN BEVERAGE GROUP AS4,0 %
32,7 mill. 21 ansatte 2025
−5 %0510
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
NORWEGIAN BEVERAGE GROUP AS4,0 % 32,7 mill.21 ansatte 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter Andreas Wulff | 1970 |
| Styrets leder | Petter Andreas Wulff | 1970 |
| Styremedlem | Johan Emil Ingemar Sallnäs | 1971 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIVA WINE GROUP AB89,0 %111 48, Stockholm · 890 ordinære aksjer
- GREEN HARVEST INVEST AS10,0 %Nesøya · 100 ordinære aksjer
- FINE WINE INVEST AS1,00 %Stabekk · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Silenus AS100,0 %914 527 279 · 150 000 ordinære aksjer
- Vinatia AS100,0 %917 784 000 · 30 000 ordinære aksjer
- VINUS AS100,0 %917 782 091 · 30 000 ordinære aksjer
- United Brands AS100,0 %998 854 946 · 1 000 ordinære aksjer
- EXCITING WINES AS100,0 %997 532 694 · 500 ordinære aksjer
- TARGET WINES AS100,0 %814 738 272 · 300 ordinære aksjer
- MOMENTUM WINES AS100,0 %971 587 601 · 100 ordinære aksjer
- Zarepta AS100,0 %990 744 076 · 100 ordinære aksjer
- HAND PICKED WINES AS100,0 %999 121 292 · 60 ordinære aksjer
- WEST COAST WINES AS50,0 %928 649 547 · 1 298 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.