- Org.nr.
- 927 677 717
- Adresse
- Zindelsens vei 9, 8300 Svolvær
- Hovedeier
- Sandevik Invest AS, 57,1 %
- Bransje
- Annen overnattingsvirksomhet
Driftsresultat19 4051,6 % margin
EBITDA187 705før av- og nedskrivninger
Årsresultat−63 251−5,1 % margin
Egenkapital3 357 29326,2 % av eiendelene
Nøtnes Midnattsol og Margarin AS er et aksjeselskap innen annen overnattingsvirksomhet, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 677 717
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 09.08.2021
- Registrert
- 07.09.2021
- Adresse
- Zindelsens vei 9, 8300 Svolvær
- Kommune
- Vågan
- Aksjekapital
- 4 375 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nøtnes Midnattsol og Margarin AS927 711 354 · VÅGAN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift og utvikling av eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 186 817 | 757 790 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 49 000 | 24 900 | - | 55 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 235 817 | 782 690 | - | 55 000 | 0 |
| Varekostnad | 265 969 | 243 006 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | 21 822 | 62 700 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 168 300 | 55 000 | 46 930 | 22 687 | - |
| Annen driftskostnad | 782 144 | 386 755 | 253 822 | 187 044 | 85 499 |
| Sum driftskostnader | 1 216 412 | 706 583 | 363 453 | 209 731 | 85 499 |
| Driftsresultat | 19 405 | 76 106 | −363 453 | −154 731 | −85 499 |
| Annen renteinntekt | - | - | 142 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 142 | - | - |
| Annen rentekostnad | 100 497 | 70 826 | 322 534 | 273 546 | - |
| Sum finanskostnader | 100 497 | 70 826 | 322 534 | 273 546 | 45 060 |
| Netto finans | −100 497 | −70 826 | −322 392 | −273 546 | −45 060 |
| Resultat før skatt | - | - | −685 845 | −428 277 | −130 559 |
| Resultat før skattekostnad | −81 091 | 5 280 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −17 840 | 1 634 | −149 635 | −94 222 | −28 722 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −536 210 | −334 055 | - |
| Årsresultat | −63 251 | 3 646 | −536 210 | −334 055 | −101 837 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −63 251 | 3 647 | −536 210 | −334 055 | - |
| Totalresultat | −63 251 | 3 647 | −536 210 | −334 055 | - |
| Udekket tap | −63 251 | 3 646 | −536 210 | −334 055 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −63 251 | 3 646 | −536 210 | −334 055 | - |
| Utsatt skattefordel | 288 785 | 270 945 | 272 579 | 122 944 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 288 785 | 270 945 | 272 579 | 122 944 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 11 429 248 | 11 320 226 | 10 448 092 | 7 828 262 | - |
| Maskiner og anlegg | 40 000 | 45 000 | 50 000 | 55 000 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 318 329 | 363 129 | 295 000 | 121 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 11 787 577 | 11 728 355 | 10 793 092 | 8 004 262 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 076 362 | 11 999 300 | 11 065 671 | 8 127 206 | 7 205 064 |
| Kundefordringer | 9 796 | 215 296 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 143 934 | 43 621 | 51 950 | 80 321 | - |
| Sum fordringer | 153 731 | 258 917 | 51 950 | 80 321 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 578 110 | 368 419 | 618 070 | 376 230 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 578 110 | 368 419 | 618 070 | 376 230 | - |
| Sum omløpsmidler | 731 841 | 627 336 | 670 020 | 456 551 | 1 696 438 |
| Sum eiendeler | 12 808 202 | 12 626 635 | 11 735 692 | 8 583 757 | 8 901 502 |
| Aksjekapital | 3 500 000 | 4 117 647 | 3 850 000 | 3 500 000 | - |
| Overkurs | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 875 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 389 000 | 4 131 647 | 3 864 000 | 3 514 000 | 3 514 000 |
| Udekket tap | 1 031 707 | 968 455 | 972 102 | 435 892 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 031 707 | −968 455 | −972 102 | −435 892 | −101 837 |
| Sum egenkapital | 3 357 293 | 3 163 192 | 2 891 898 | 3 078 108 | 3 412 163 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 410 000 | 1 410 000 | 853 163 | 5 477 083 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 8 000 000 | 8 000 000 | 8 000 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 410 000 | 9 410 000 | 8 853 163 | 5 477 083 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 9 410 000 | 9 410 000 | 8 853 163 | 5 477 083 | 5 477 083 |
| Leverandørgjeld | 19 890 | 4 619 | 19 287 | 63 393 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 | 16 690 | −35 623 | −34 827 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 018 | 32 134 | 6 967 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 40 909 | 53 444 | −9 370 | 28 566 | 12 256 |
| Sum gjeld | 9 450 909 | 9 463 444 | 8 843 793 | 5 505 649 | 5 489 339 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 808 202 | 12 626 635 | 11 735 692 | 8 583 757 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,89▲ | 11,74 | −71,51 | 15,98 | 138,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,82▼ | 2,99 | 3,06 | 1,79 | 1,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 %▼ | 0,6 % | −3,6 % | −1,8 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▼ | 9,7 % | - | −281,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,1 %▼ | 0,5 % | - | −607,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,2 %▲ | 25,1 % | 24,6 % | 35,9 % | 38,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nøtnes Midnattsol og Margarin AS1,6 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Nøtnes Midnattsol og Margarin AS1,6 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Skytterhuset Innkvartering AS7,5 % 66,0 mill.13 ansatte 2025
Surfside Holding AS98,2 % 298,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sandevik Invest AS99,0 % 891,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.900.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Størmer | 1972 |
| Styrets leder | Christian Størmer | 1972 |
| Styremedlem | Espen Mortensen | 1974 |
| Styremedlem | Bjarne Kveim Lie | 1971 |
| Regnskapsfører | POWERCOUNTING AS926 535 056 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sandevik Invest AS57,1 %Oslo · 2 000 000 ordinære aksjer
- C. Størmer Holding AS42,9 %Svolvær · 1 500 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sandevik Invest AS
- Nøtnes Midnattsol og Margarin AS57,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.