- Org.nr.
- 911 721 848
- Adresse
- Breidablikk 9, 4325 Sandnes
Driftsresultat−7 566ikke oppgitt
Årsresultat−7 566ikke oppgitt
Egenkapital293 764100,0 % av eiendelene
Numinex AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 721 848
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 05.03.2013
- Registrert
- 19.03.2013
- Adresse
- Breidablikk 9, 4325 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet. Eie og forvalte aksjer, obligasjoner og andre verdipapirer, eie og forvalte eiendom, deltagelse i andre selskaper samt hva som står i forbindelse hermed.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 5 378 | 5 381 |
| Sum driftskostnader | 7 566 | 12 417 | - | 5 378 | 5 381 |
| Driftsresultat | −7 566 | −12 417 | - | −5 378 | −5 381 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 246 718 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 169 638 | 246 718 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 11 525 |
| Sum finanskostnader | - | - | 96 400 | - | 11 525 |
| Netto finans | 0 | 0 | - | 169 638 | 235 193 |
| Resultat før skatt | −7 566 | −12 417 | −96 400 | 164 260 | 229 812 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 229 812 |
| Årsresultat | −7 566 | −12 417 | −96 400 | 164 260 | 229 812 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 229 812 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 746 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −516 188 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 229 812 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 141 474 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 141 474 |
| Sum anleggsmidler | 45 074 | 45 074 | 45 074 | 141 474 | 141 474 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 216 372 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 216 372 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 544 985 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 544 985 |
| Sum omløpsmidler | 248 690 | 256 256 | 378 973 | 633 973 | 761 357 |
| Sum eiendeler | 293 764 | 301 330 | 424 047 | 775 447 | 902 831 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −8 166 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 834 | 21 834 | 21 834 | 21 834 | 21 834 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 880 696 |
| Sum opptjent egenkapital | 271 930 | 279 496 | 401 913 | 753 313 | 880 696 |
| Sum egenkapital | 293 764 | 301 330 | 423 747 | 775 147 | 902 530 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 300 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 300 | 300 | 300 |
| Sum gjeld | - | 0 | 300 | 300 | 300 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 902 830 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 1 263,24 | 2 113,24 | 2 537,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,5 %▲ | −3,4 % | - | 19,6 % | 26,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 99,9 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Rossland | 1979 |
| Regnskapsfører | CROWE STAVANGER REVISJON AS985 182 736 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN ROSSLAND100,0 %f. 1979 · Hommersåk · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Option Holding AS5,89 %918 352 228 · 1 387 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.