- Org.nr.
- 917 475 377
- Adresse
- Leangveien 27, 1387 Asker
Driftsresultat−21 549ikke oppgitt
Årsresultat4 292 713ikke oppgitt
Egenkapital7 890 77766,1 % av eiendelene
Nunataq AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 475 377
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 24.06.2016
- Registrert
- 15.07.2016
- Adresse
- Leangveien 27, 1387 Asker
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nunataq AS934 690 354 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling av fast eiendom, herunder deltagelse i andre selskaper med samme eller beslektet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 21 549 | −1 100 579 | 25 764 | 14 504 | 9 813 |
| Sum driftskostnader | 21 549 | −1 100 579 | 25 764 | 14 504 | 9 813 |
| Driftsresultat | −21 549 | 1 100 579 | 174 236 | −14 504 | −9 813 |
| Annen renteinntekt | 240 064 | 108 801 | 116 039 | 108 644 | - |
| Annen finansinntekt | 4 200 000 | 1 500 000 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 440 064 | 1 608 801 | 116 039 | 108 644 | 57 923 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −288 830 | 1 389 459 | 16 500 | - | - |
| Annen rentekostnad | 414 632 | 191 870 | 131 579 | 83 629 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 100 629 | - | - |
| Sum finanskostnader | 125 802 | 1 581 329 | 1 248 708 | 83 629 | 63 305 |
| Netto finans | 4 314 262 | 27 472 | −1 132 669 | 25 015 | −5 382 |
| Resultat før skatt | - | - | −958 433 | 10 511 | −15 195 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 10 824 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −969 257 | 10 511 | - |
| Resultat før skattekostnad | 4 292 713 | 1 128 051 | - | - | - |
| Årsresultat | 4 292 713 | 1 128 051 | −969 257 | 10 511 | −15 195 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 292 713 | 1 128 051 | −969 257 | 10 511 | - |
| Totalresultat | 4 292 713 | 1 128 051 | −969 257 | 10 511 | - |
| Tilleggsutbytte | - | 200 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 4 292 713 | 928 051 | −969 257 | 10 511 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 292 713 | 1 128 051 | −969 257 | 10 511 | - |
| Salgsinntekt | - | - | 200 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 200 000 | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | 15 000 | 15 000 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 911 864 | - | 4 222 000 | 4 038 500 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 4 339 077 | 3 299 335 | 1 757 690 | 2 743 579 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 491 837 | 7 226 199 | 5 994 690 | 6 782 079 | - |
| Sum anleggsmidler | 9 491 837 | 7 226 199 | 5 994 690 | 6 782 079 | 3 958 275 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 100 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 100 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 344 478 | 198 910 | 321 575 | 375 524 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 344 478 | 198 910 | 321 575 | 375 524 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 444 478 | 198 910 | 321 575 | 375 524 | 1 746 034 |
| Sum eiendeler | 11 936 315 | 7 425 109 | 6 316 265 | 7 157 603 | 5 704 309 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Annen egenkapital | 7 830 777 | 3 538 064 | 2 610 013 | 3 579 270 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 830 777 | 3 538 064 | 2 610 013 | 3 579 270 | 3 568 759 |
| Sum egenkapital | 7 890 777 | 3 598 064 | 2 670 013 | 3 639 270 | 3 628 759 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 3 635 428 | 3 503 849 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 044 019 | 3 827 045 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 044 019 | 3 827 045 | 3 635 428 | 3 503 849 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 044 019 | 3 827 045 | 3 635 428 | 3 503 849 | 1 891 120 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 14 484 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 10 824 | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 519 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 519 | - | 10 824 | 14 484 | 184 430 |
| Sum gjeld | 4 045 538 | 3 827 045 | 3 646 252 | 3 518 333 | 2 075 550 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 936 315 | 7 425 109 | 6 316 265 | 7 157 603 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 609,27 | - | 29,71 | 25,93 | 9,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,51▼ | 1,06 | 1,37 | 0,97 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 45,6 %▲ | 39,4 % | 4,3 % | 1,5 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 87,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −484,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,1 %▲ | 48,5 % | 42,3 % | 50,8 % | 63,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Oveland | 1971 |
| Varamedlem | Iselin Unhjem Oveland | 1968 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gunnar Oveland100,0 %f. 1971 · Asker · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FAVN T26 AS50,0 %931 739 921 · 15 ordinære aksjer
- FYRI HEMSEDAL AS13,5 %921 021 836 · 135 ordinære aksjer
- Alpinco Gondoltoppen AS8,00 %920 749 399 · 50 400 ordinære aksjer
- PAH 17 AS7,93 %928 082 466 · 1 199 630 ordinære aksjer
- ABLER AS5,00 %928 176 606 · 5 000 ordinære aksjer
- M37 HOLDING AS2,00 %920 044 778 · 200 A-aksjer
- 918 069 259 · 225 297 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.