- Org.nr.
- 927 997 916
- Adresse
- Idrettsveien 9, 1400 Ski
- Hovedeier
- BEE AS, 100 %
Driftsresultat1 247 55533,3 % margin
Årsresultat484 80512,9 % margin
Egenkapital4 571 73320,6 % av eiendelene
NYE IDRETTSVEIEN 9 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 997 916
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.09.2021
- Registrert
- 26.10.2021
- Adresse
- Idrettsveien 9, 1400 Ski
- Postadresse
- Postboks 464
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Idrettsveien 9 AS980 158 942 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette ved aksjekjøp eller annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 3 044 570 | 3 323 148 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 599 701 | 695 443 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 744 598 | 3 618 250 | 3 644 271 | 4 018 591 | - |
| Varekostnad | - | 788 621 | 556 372 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 641 865 | 549 924 | 512 189 | - |
| Annen driftskostnad | - | 845 235 | 1 114 110 | 2 386 663 | 39 305 |
| Sum driftskostnader | 2 497 043 | 2 275 721 | 2 220 406 | 2 898 852 | 39 305 |
| Driftsresultat | 1 247 555 | 1 342 529 | 1 423 865 | 1 119 739 | −39 305 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 102 388 | 38 429 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 1 737 | - |
| Sum finansinntekter | 164 865 | 138 882 | 102 388 | 40 166 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 651 810 | 503 868 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 259 | - | - |
| Sum finanskostnader | 790 836 | 776 386 | 652 069 | 503 868 | - |
| Netto finans | −625 971 | −637 504 | −549 681 | −463 702 | - |
| Resultat før skatt | 621 584 | 705 025 | 874 184 | 656 037 | −39 305 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 155 156 | 192 319 | 144 328 | −9 873 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 681 865 | 511 709 | −29 432 |
| Årsresultat | 484 805 | 549 869 | 681 865 | 511 709 | −29 432 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 603 036 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −91 328 | −29 432 |
| Avsatt konsernbidrag (etter skatt) | - | - | 821 218 | - | - |
| Overført til udekket tap | - | - | −139 353 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 681 865 | 511 708 | −29 432 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 15 357 840 | 15 907 764 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 15 357 840 | 15 907 764 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 0 | 37 194 623 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 0 | 37 194 623 |
| Sum anleggsmidler | 17 553 022 | 16 292 109 | 15 357 840 | 15 907 764 | 37 194 623 |
| Andre fordringer | - | - | - | 302 069 | - |
| Kundefordringer | - | - | 16 042 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 57 383 | - | - |
| Konsernfordringer | - | - | 3 691 531 | 2 156 953 | 44 875 |
| Sum fordringer | - | - | 3 764 956 | 2 459 022 | 44 875 |
| Sum omløpsmidler | 4 603 896 | 3 285 580 | 3 764 956 | 2 459 022 | 44 875 |
| Sum eiendeler | 22 156 918 | 19 577 689 | 19 122 796 | 18 366 786 | 37 239 498 |
| Aksjekapital | - | - | 500 000 | - | - |
| Overkurs | - | - | 36 689 053 | 36 689 053 | 36 689 053 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 35 002 | 35 002 | 35 002 |
| Sum innskutt egenkapital | 37 224 055 | 37 224 055 | 37 224 055 | 37 224 055 | 37 224 055 |
| Udekket tap | - | - | 32 429 638 | 32 290 285 | 29 432 |
| Sum opptjent egenkapital | −32 652 322 | −32 586 199 | −32 429 638 | −32 290 285 | −29 432 |
| Sum egenkapital | 4 571 733 | 4 637 856 | 4 794 417 | 4 933 770 | 37 194 623 |
| Utsatt skatt | - | - | 602 107 | 641 413 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 602 107 | 641 413 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 12 087 074 | 11 438 667 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 12 087 074 | 11 438 667 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 14 994 020 | 13 420 779 | 12 689 181 | 12 080 080 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 166 957 | 372 640 | 1 805 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 1 052 843 | 773 123 | 43 070 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 419 398 | 207 173 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 591 164 | 1 519 054 | 1 639 198 | 1 352 936 | 44 875 |
| Sum gjeld | 17 585 184 | 14 939 833 | 14 328 379 | 13 433 016 | 44 875 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 19 122 796 | 18 366 786 | 37 239 498 |
| Selskapskapital | - | - | - | 500 000 | 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,78▼ | 2,16 | 2,30 | 1,82 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,85▲ | 3,22 | 2,99 | 2,72 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▼ | 7,7 % | 8,1 % | 4,2 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 33,3 %▼ | 37,1 % | 39,1 % | 27,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,9 %▼ | 15,2 % | 18,7 % | 12,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,6 %▼ | 23,7 % | 25,1 % | 26,9 % | 99,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NYE IDRETTSVEIEN 9 AS33,3 %
3,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
NYE IDRETTSVEIEN 9 AS33,3 % 3,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Joachim Graff | 1986 |
| Styrets leder | Marius Lysell Andresen | 1967 |
| Styremedlem | Erlend Jeff Andresen | 2000 |
| Styremedlem | Emilie Andresen | 1999 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
| Regnskapsfører | PEDERSEN & SKOGHOLT REGNSKAP AS996 414 353 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BEE AS100,0 %Ski · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BEE AS
- BEE KAPITAL AS100,0 %
- Slynga 10 AS100,0 %
- VEKTERGÅRDEN ÅS AS100,0 %
- Industriveien Eiendom AS76,8 %
- NYE IDRETTSVEIEN 9 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.