- Org.nr.
- 931 404 083
- Adresse
- Åsveien 21, 3475 Sætre
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−248 413−11,7 % margin
EBITDA−20 813før av- og nedskrivninger
Årsresultat−193 263−9,1 % margin
Egenkapital−537 885−26,8 % av eiendelene
NYE SÆTRE TANNLEGESENTER AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 404 083
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 28.04.2023
- Registrert
- 13.05.2023
- Adresse
- Åsveien 21, 3475 Sætre
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NYE SÆTRE TANNLEGESENTER AS922 287 023 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegehelsetjenester og salg av produkter som er nærliggende til denne type virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 131 446 | 2 482 730 | 1 034 079 |
| Sum driftsinntekter | 2 131 446 | 2 482 730 | 1 034 079 |
| Varekostnad | 1 088 097 | 1 441 415 | 490 066 |
| Lønnskostnad | 171 106 | 493 783 | 228 605 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 227 600 | 227 000 | - |
| Annen driftskostnad | 893 056 | 662 102 | 341 678 |
| Sum driftskostnader | 2 379 859 | 2 824 299 | 1 060 349 |
| Driftsresultat | −248 413 | −341 569 | −26 271 |
| Annen renteinntekt | - | - | −441 |
| Sum finansinntekter | - | - | −441 |
| Annen rentekostnad | −640 | 105 376 | 1 056 |
| Sum finanskostnader | −640 | 105 376 | 1 056 |
| Netto finans | 640 | −105 376 | −1 497 |
| Resultat før skatt | - | - | −27 768 |
| Resultat før skattekostnad | −247 773 | −446 945 | - |
| Skattekostnad på resultat | −54 510 | −98 328 | −7 334 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −20 434 |
| Årsresultat | −193 263 | −348 617 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −193 263 | −348 617 | −20 434 |
| Totalresultat | −193 263 | −348 617 | −20 434 |
| Udekket tap | −193 263 | −348 617 | −20 434 |
| Sum overføringer og disponeringer | −193 263 | −348 617 | −20 434 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 1 760 000 | 1 980 000 | - |
| Utsatt skattefordel | 160 172 | 105 662 | 7 334 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 920 172 | 2 085 662 | 7 334 |
| Maskiner og anlegg | 23 726 | 31 326 | - |
| Sum varige driftsmidler | 23 726 | 31 326 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 943 898 | 2 116 988 | 7 334 |
| Andre kortsiktige fordringer | 20 293 | 25 206 | - |
| Sum fordringer | 20 293 | 25 206 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 44 356 | 163 880 | 64 677 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 44 356 | 163 880 | 64 677 |
| Sum omløpsmidler | 64 649 | 189 086 | 64 677 |
| Sum eiendeler | 2 008 547 | 2 306 074 | 72 011 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 562 315 | 369 051 | 20 434 |
| Sum opptjent egenkapital | −562 315 | −369 051 | −20 434 |
| Sum egenkapital | −537 885 | −344 621 | 3 996 |
| Langsiktig konserngjeld | 90 000 | 90 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 90 000 | 90 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 90 000 | 90 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 694 | 30 783 | 8 247 |
| Skyldig offentlige avgifter | −5 095 | 29 046 | 13 376 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 452 833 | 2 500 866 | 46 392 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 456 432 | 2 560 695 | 68 015 |
| Sum gjeld | 2 546 432 | 2 650 695 | 68 015 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 008 547 | 2 306 074 | 72 011 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,07 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,73▲ | −7,69 | 17,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,5 %▲ | −28,7 % | −37,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −11,7 %▲ | −13,8 % | −2,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,1 %▲ | −14,0 % | −2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −26,8 %▼ | −14,9 % | 5,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NYE SÆTRE TANNLEGESENTER AS−11,7 %
2,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−1001020
NYE SÆTRE TANNLEGESENTER AS−11,7 % 2,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Balwinder Kaur | 1971 |
| Styrets leder | Balwinder Kaur | 1971 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BALWINDER KAUR100,0 %f. 1971 · Sandvika · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.