- Org.nr.
- 926 334 174
- Adresse
- Dronning Eufemias gate 16, 0191 Oslo
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−12 948 478ikke oppgitt
Årsresultat−31 839 964ikke oppgitt
Egenkapital−12 161 078−290,3 % av eiendelene
O'Learys Restaurants AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 334 174
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 13.10.2020
- Registrert
- 06.01.2021
- Adresse
- Dronning Eufemias gate 16, 0191 Oslo
- Postadresse
- Ynglingagatan 6
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 56.110 Drift av restauranterDrift av restauranter i Oslo (2 239)
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- O'Learys Restaurants AS826 550 252 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive restaurantvirksomhet og andre tilknyttet og forenlig virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | −2 | - | - | 392 568 | 401 594 |
| Annen driftskostnad | 12 948 479 | - | - | 350 655 | 85 354 |
| Sum driftskostnader | 12 948 477 | 632 466 | 312 540 | 743 223 | 486 948 |
| Driftsresultat | −12 948 478 | −632 466 | −312 540 | −168 207 | 18 498 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 80 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 927 834 | - | - | 630 614 | - |
| Sum finansinntekter | 927 834 | 1 150 827 | 971 036 | 630 614 | 80 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 18 680 000 | - | - | 34 497 735 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 833 498 | - | - | 794 965 | 25 089 |
| Annen rentekostnad | 507 | - | - | 1 806 | - |
| Annen finanskostnad | 305 315 | - | - | 204 400 | 2 601 |
| Sum finanskostnader | 19 819 321 | 1 251 463 | 12 721 802 | 35 498 907 | 27 690 |
| Netto finans | −18 891 487 | −100 636 | −11 750 766 | −34 868 292 | −27 611 |
| Resultat før skatt | - | −733 103 | −12 063 306 | −35 036 499 | −9 113 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −35 036 499 | −9 113 |
| Resultat før skattekostnad | −31 839 964 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −31 839 964 | −177 278 | −12 063 306 | −35 036 499 | −9 113 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −31 839 964 | - | - | −35 036 499 | −9 113 |
| Totalresultat | −31 839 964 | - | - | −35 036 499 | −9 113 |
| Udekket tap | −31 839 964 | - | - | −35 036 499 | −9 113 |
| Sum overføringer og disponeringer | −31 839 964 | - | - | −35 036 499 | −9 113 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 575 017 | 505 446 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 575 017 | 505 446 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | 3 550 000 | 90 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 3 550 000 | 90 000 |
| Sum anleggsmidler | - | 7 430 000 | 7 430 000 | 3 550 000 | 90 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | 2 182 | - |
| Kundefordringer | 9 819 | - | - | - | 77 290 |
| Konsernfordringer | 1 572 376 | - | - | 28 170 055 | 900 000 |
| Sum fordringer | 4 108 672 | - | - | 28 172 237 | 977 290 |
| Kontanter og bankbeholdning | - | - | - | 1 343 354 | 371 798 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 79 782 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 79 782 | - | - | 1 343 354 | 371 798 |
| Sum omløpsmidler | 4 188 454 | 25 244 590 | 21 536 771 | 29 515 591 | 1 349 089 |
| Sum eiendeler | 4 188 454 | 32 674 590 | 28 966 771 | 33 065 591 | 1 439 089 |
| Aksjekapital | 120 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 64 910 000 | - | - | 33 000 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 935 082 | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 66 965 082 | 54 995 082 | 53 030 000 | 33 030 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −9 113 |
| Udekket tap | 79 126 160 | - | - | −35 051 182 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −79 126 160 | −47 286 195 | −47 114 488 | −35 051 182 | −9 113 |
| Sum egenkapital | −12 161 078 | 7 708 887 | 5 915 512 | −2 021 182 | 15 317 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 28 042 | - | - | 29 937 | 6 082 |
| Skyldig offentlige avgifter | 80 174 | - | - | −19 024 | 37 775 |
| Kortsiktig konserngjeld | 16 017 380 | - | - | 35 075 860 | 1 334 721 |
| Annen kortsiktig gjeld | 223 936 | - | - | - | 45 194 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 349 532 | 24 965 703 | 23 051 259 | 35 086 773 | 1 423 771 |
| Sum gjeld | 16 349 532 | 24 965 703 | 23 051 259 | 35 086 773 | 1 423 771 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 188 454 | - | - | 33 065 591 | 1 439 089 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,26▼ | 1,01 | 0,93 | 0,84 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,34▼ | 3,24 | 3,90 | −17,36 | 92,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −65,2 %▼ | 1,7 % | 2,1 % | 2,7 % | 1,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −29,3 % | 3,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −6 093,1 % | −1,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −290,3 %▼ | 23,6 % | 20,4 % | −6,1 % | 1,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jens Jesper Simon Liedstrand | 1976 |
| Revisor | VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS987 632 380 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Olearys Restaurants AB100,0 %11346, Stockholm · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 926 334 190 · 30 000 ordinære aksjer
- 928 232 891 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.