- Org.nr.
- 927 984 741
- Adresse
- Pastor Blaauws vei 16, 0962 Oslo
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−27 371ikke oppgitt
Årsresultat646 032ikke oppgitt
Egenkapital4 624 58182,0 % av eiendelene
OCV HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 984 741
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.08.2021
- Registrert
- 23.10.2021
- Adresse
- Pastor Blaauws vei 16, 0962 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Oslo (14 328)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i verdipapirer, eiendom og andre produkter - og tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 27 371 | 7 208 | 7 319 | 2 306 | 10 000 |
| Sum kostnader 2. | - | - | - | - | 10 000 |
| Sum driftskostnader | 27 371 | 7 208 | 7 319 | 2 306 | - |
| Driftsresultat | −27 371 | −7 208 | −7 319 | −2 306 | −10 000 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 2 750 000 |
| Annen renteinntekt | 91 680 | 96 515 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 691 680 | 1 456 515 | 1 676 529 | 2 180 000 | 2 750 000 |
| Annen rentekostnad | 169 | 154 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 169 | 154 | 0 | 37 | 0 |
| Netto finans | 691 511 | 1 456 361 | 1 676 529 | 2 179 963 | 2 750 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 669 210 | 2 177 657 | 2 740 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat 5. | - | - | 20 446 | 13 881 | 15 950 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 724 050 |
| Resultat før skattekostnad | 664 140 | 1 449 153 | - | - | - |
| Skattekostnad | 18 108 | 28 624 | - | - | - |
| Årsresultat | 646 032 | 1 420 529 | 1 648 764 | 2 163 776 | - |
| Totalresultat | 646 032 | 1 420 529 | - | - | 2 724 050 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −353 968 | 420 529 | - | - | 2 724 050 |
| Sum overføringer og disponeringer | 646 032 | 1 420 529 | - | - | 2 724 050 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 847 500 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 847 500 | 847 500 | - | - | - |
| Andre fordringer | 1 100 000 | 450 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 947 500 | 1 297 500 | - | - | 847 500 |
| Sum anleggsmidler | 1 947 500 | 1 297 500 | 847 500 | 847 500 | 847 500 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 2 750 000 |
| Konsernfordringer | 600 000 | 1 360 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 600 000 | 1 360 000 | - | - | 2 750 000 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende 4. | - | - | - | - | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 095 189 | 3 352 673 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 095 189 | 3 352 673 | - | - | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 3 695 189 | 4 712 673 | 4 733 966 | 4 078 637 | 2 780 000 |
| Sum eiendeler | 5 642 689 | 6 010 173 | 5 581 466 | 4 926 137 | 3 627 500 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | - | - | 2 715 480 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 2 745 480 |
| Annen egenkapital | 4 594 581 | 4 948 549 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 594 581 | 4 948 549 | 4 528 020 | 3 879 256 | - |
| Sum egenkapital | 4 624 581 | 4 978 549 | 4 558 020 | 3 909 256 | 2 745 480 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt 5. | - | - | - | - | 15 950 |
| Betalbar skatt | 18 108 | 28 624 | - | - | - |
| Utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 3 000 | - | - | 866 070 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 018 108 | 1 031 624 | 1 023 446 | 1 016 881 | 882 020 |
| Sum gjeld | 1 018 108 | 1 031 624 | 1 023 446 | 1 016 881 | 882 020 |
| Sum egenkapital og gjeld 8. | - | - | - | - | 3 627 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 642 689 | 6 010 173 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,63▼ | 4,57 | 4,63 | 4,01 | 3,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▲ | 0,21 | 0,22 | 0,26 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,4 %▼ | 25,0 % | 31,8 % | 50,9 % | 75,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,0 %▼ | 82,8 % | 81,7 % | 79,4 % | 75,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Christian Pettersen | 1964 |
| Styrets leder | Ole Christian Pettersen | 1964 |
| Regnskapsfører | CYREN REGNSKAP AS987 988 460 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLE CHRISTIAN PETTERSEN80,0 %f. 1964 · Oslo · 240 ordinære aksjer
- Carina Ramberg10,0 %f. 1991 · Hakadal · 30 ordinære aksjer
- LIV-Veronica Ramberg Joranger10,0 %f. 1985 · Hakadal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- GHS Invest AS50,0 %989 201 425 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.