- Org.nr.
- 994 013 548
- Adresse
- Sjukehusvegen 16, 5750 Odda
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat96 6015,2 % margin
EBITDA169 969før av- og nedskrivninger
Årsresultat32 6141,7 % margin
Egenkapital492 96139,2 % av eiendelene
OK VARME & SANITÆR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 013 548
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 22.03.2009
- Registrert
- 25.04.2009
- Adresse
- Sjukehusvegen 16, 5750 Odda
- Kommune
- Ullensvang
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- OK VARME & SANITÆR AS994 019 007 · ULLENSVANG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av håndverkstjenester, boligutleie og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 869 852 | 1 572 258 | 1 706 975 | 1 424 774 | 332 734 |
| Annen driftsinntekt | −5 500 | - | - | - | 1 261 996 |
| Sum driftsinntekter | 1 864 352 | 1 572 258 | 1 706 975 | 1 424 774 | 1 594 729 |
| Varekostnad | 182 139 | 126 595 | 166 534 | 199 370 | 209 381 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 10 971 |
| Lønnskostnad Il, | 1 210 876 | 1 008 272 | 1 048 538 | 864 030 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 73 368 | 91 710 | 50 950 | - | - |
| Annen driftskostnad | 301 368 | 330 620 | 297 414 | 272 058 | 209 423 |
| Sum driftskostnader | 1 767 752 | 1 557 197 | 1 563 437 | 1 335 459 | 429 776 |
| Driftsresultat | 96 601 | 15 061 | 143 538 | 89 315 | 1 164 954 |
| Annen renteinntekt | 631 | 3 171 | 56 | - | - |
| Sum finansinntekter | 631 | 3 171 | 56 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 32 848 | 36 319 | 16 722 | 519 | 54 720 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 4 763 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 2 | - |
| Sum finanskostnader | 32 848 | 36 319 | 16 722 | 521 | 59 483 |
| Netto finans | −32 217 | −33 148 | −16 666 | −521 | −59 483 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 105 470 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 190 354 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 915 116 |
| Resultat før skattekostnad | 64 384 | −18 087 | 126 872 | 88 794 | - |
| Skattekostnad | 31 769 | −1 650 | 28 385 | 19 537 | - |
| Årsresultat | 32 614 | −16 436 | 98 488 | 69 257 | 915 116 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 915 116 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 224 143 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 690 974 |
| Ordinært utbytte | 50 000 | 0 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 81 935 | 0 | 350 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −99 321 | −16 436 | −251 512 | 69 257 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 98 488 | 69 257 | 915 116 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 388 472 | 366 840 | 458 550 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 388 472 | 366 840 | 458 550 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 5 000 | 67 003 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 000 | 67 003 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum anleggsmidler | 393 472 | 433 843 | 463 550 | 5 000 | 5 000 |
| Varer | 0 | 109 082 | 109 082 | 115 240 | 115 240 |
| Sum varer | - | - | 109 082 | 115 240 | 115 240 |
| Kundefordringer | 31 462 | 130 869 | 276 966 | 315 987 | 60 056 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 676 | 81 531 | 35 168 | 22 654 | 4 286 |
| Sum fordringer | 49 138 | 212 400 | 312 134 | 338 641 | 64 342 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 779 356 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 814 132 | 438 435 | 448 740 | 407 130 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 814 132 | 438 435 | 448 740 | 407 130 | 779 356 |
| Sum omløpsmidler | 863 270 | 759 917 | 869 956 | 861 011 | 958 937 |
| Sum eiendeler | 1 256 742 | 1 193 760 | 1 333 506 | 866 011 | 963 937 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 392 961 | 492 282 | 508 719 | 760 231 | 690 974 |
| Sum opptjent egenkapital | 392 961 | 492 282 | 508 719 | 760 231 | 690 974 |
| Sum egenkapital | 492 961 | 592 282 | 608 719 | 860 231 | 790 974 |
| Utsatt skatt | 95 624 | 77 257 | 129 533 | 149 774 | 189 087 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 95 624 | 77 257 | 129 533 | 149 774 | 189 087 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 236 585 | 292 561 | 344 235 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 236 585 | 292 561 | 344 235 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 473 768 | 149 774 | 189 087 |
| Leverandørgjeld | 65 214 | 25 176 | 10 416 | 8 653 | 14 934 |
| Betalbar skatt | 13 402 | 50 625 | 48 626 | 58 848 | 1 267 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | −33 022 |
| Skyldige offentlige avgifter | 174 218 | 48 356 | 152 629 | 125 007 | - |
| Utbytte | 50 000 | 0 | 0 | −350 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 128 738 | 107 503 | 39 349 | 13 498 | 698 |
| Sum kortsiktig gjeld | 431 572 | 231 660 | 251 020 | −143 994 | −16 123 |
| Sum gjeld | 763 781 | 601 478 | 724 788 | 5 780 | 172 964 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 256 742 | 1 193 760 | 1 333 506 | 866 011 | 963 937 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,00▼ | 3,28 | 3,47 | −5,98 | −59,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,55▲ | 1,02 | 1,19 | 0,01 | 0,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,9 %▲ | 1,4 % | 13,1 % | 9,8 % | 120,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▲ | 1,0 % | 8,4 % | 6,3 % | 73,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | −1,0 % | 5,8 % | 4,9 % | 57,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,2 %▼ | 49,6 % | 45,6 % | 99,3 % | 82,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
OK VARME & SANITÆR AS5,2 %
1,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
OK VARME & SANITÆR AS5,2 % 1,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Olav Kant | 1971 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLAV KANT100,0 %f. 1971 · Odda · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.