- Org.nr.
- 928 011 925
- Telefon
- 922 24 226
- Adresse
- Bygdaveien 175, 4333 Oltedal
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat480 92828,2 % margin
Årsresultat98 1205,8 % margin
Egenkapital263 0400,8 % av eiendelene
Oltedal Flerbrukshall AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 011 925
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 28.09.2021
- Registrert
- 27.10.2021
- Adresse
- Bygdaveien 175, 4333 Oltedal
- Telefon
- 922 24 226
- Kommune
- Gjesdal
- Aksjekapital
- 153 846
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Oltedal Flerbrukshall AS933 047 830 · GJESDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Finansiere, oppføre og eie flerbrukshall i Oltedal i Gjesdal kommune med formål om å kunne tilby et anlegg for idrett og fysisk aktivitet. Oltedal Flerbrukshall AS er uten eget økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 10 000 | 0 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 335 914 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 703 196 | 1 523 882 | 345 914 | 0 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 119 605 | 8 258 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 894 433 | 157 998 | 56 722 | 42 799 |
| Sum driftskostnader | 1 222 267 | 1 086 550 | 166 255 | 56 722 | 42 799 |
| Driftsresultat | 480 928 | 437 332 | 179 658 | −56 722 | −42 799 |
| Sum finansinntekter | 41 806 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 40 732 | 373 | - |
| Sum finanskostnader | 424 614 | 459 721 | −40 732 | −373 | - |
| Netto finans | −382 808 | −459 721 | −40 732 | −373 | 0 |
| Resultat før skatt | 98 120 | −22 389 | 138 926 | −57 095 | −42 799 |
| Skattekostnad | - | −7 362 | 7 362 | 0 | - |
| Årsresultat | 98 120 | −15 028 | 131 565 | −57 095 | −42 799 |
| Udekket tap | - | - | 105 464 | −57 095 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 26 101 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 131 565 | −57 095 | - |
| Varekostnad | - | 18 525 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 39 144 648 | 123 297 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 779 824 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 39 924 472 | 123 297 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 28 863 594 | 36 190 404 | 39 924 472 | 123 297 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 665 439 | 0 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 665 439 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 162 005 | 2 950 036 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 162 005 | 2 950 036 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 187 543 | 2 099 416 | 1 827 443 | 2 950 036 | 151 631 |
| Sum eiendeler | 31 051 137 | 38 289 821 | 41 751 916 | 3 073 333 | 151 631 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 153 846 | 153 846 | 100 000 | 100 000 | 94 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 26 101 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 105 464 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 109 194 | 11 073 | 26 101 | −105 464 | −42 799 |
| Sum egenkapital | 263 040 | 164 919 | 126 101 | −5 464 | 51 631 |
| Utsatt skatt | - | - | 7 362 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 7 362 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 38 000 000 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 38 000 000 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 37 025 640 | 38 007 362 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 3 558 940 | 78 797 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 59 513 | 3 000 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 311 178 | 1 099 261 | 3 618 453 | 3 078 797 | 100 000 |
| Sum gjeld | 30 788 098 | 38 124 901 | 41 625 815 | 3 078 797 | 100 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 41 751 916 | 3 073 333 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,67▼ | 1,91 | 0,51 | 0,96 | 1,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 117,05▼ | 231,17 | 330,10 | −563,47 | 1,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,5 %▲ | 1,1 % | 0,8 % | −3,5 % | −28,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,2 %▼ | 28,7 % | 51,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▲ | −1,0 % | 38,0 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,8 %▲ | 0,4 % | 0,3 % | −0,2 % | 34,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Oltedal Flerbrukshall AS28,2 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.439 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.36 ansatte 2025
Oltedal Flerbrukshall AS28,2 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Dahl Ørstavik | 1956 |
| Styremedlem | Svein Terje Skjold | 1951 |
| Styremedlem | Tale Espeland | 1993 |
| Styremedlem | Monica Oftedal Fjeldheim | 1971 |
| Styremedlem | Jøran Dahl | 1972 |
| Revisor | ORSTAD REVISJON AS913 957 407 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |