- Org.nr.
- 920 287 123
- Adresse
- Billingstadsletta 83, 1396 Billingstad
- Hovedeier
- PS4 INVEST AS, 100 %
Driftsresultat−1 221−13,6 % margin
Årsresultat2 86931,9 % margin
Egenkapital−419 777347,8 % av eiendelene
ONE POINT AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskinverktøy, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 287 123
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 09.01.2018
- Registrert
- 23.01.2018
- Adresse
- Billingstadsletta 83, 1396 Billingstad
- Postadresse
- Postboks 186
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Import og salg av byggeverktøy og hva hermed står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 000 | 17 575 | 20 441 | 26 375 | 167 283 |
| Sum driftsinntekter | 9 000 | 17 575 | 20 441 | 26 375 | 167 283 |
| Varekostnad | - | - | 0 | 30 000 | 192 643 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 10 221 | 8 972 | 18 601 | 23 309 | 100 339 |
| Sum driftskostnader | 10 221 | 8 972 | 18 601 | 53 309 | 292 983 |
| Driftsresultat | −1 221 | 8 603 | 1 840 | −26 935 | −125 700 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 473 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 126 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 599 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 020 | 0 | 88 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 316 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 8 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 1 020 | 8 | 404 |
| Netto finans | - | - | −1 020 | −8 | 195 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −125 505 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −125 505 |
| Resultat før skattekostnad | −1 221 | 8 603 | 820 | −26 942 | - |
| Skattekostnad | −4 090 | −5 662 | −7 125 | −6 105 | - |
| Årsresultat T | - | - | - | −20 837 | - |
| Årsresultat | 2 869 | 14 265 | - | - | −125 505 |
| Udekket tap | 2 870 | 14 265 | 7 945 | −20 838 | −125 505 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 870 | 14 265 | 7 945 | −20 838 | −125 505 |
| Utsatt skattefordel | 22 975 | 18 885 | 13 223 | 6 098 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 22 975 | 18 885 | 13 223 | 6 098 | - |
| Sum anleggsmidler | 22 975 | 18 885 | 13 223 | 6 098 | 0 |
| Varer | 5 400 | 5 400 | 5 400 | 5 400 | 5 400 |
| Sum varer | 5 400 | 5 400 | 5 400 | 5 400 | 5 400 |
| Kundefordringer | −17 371 | −17 371 | −34 340 | −34 340 | −3 220 |
| Andre fordringer | −136 923 | −136 923 | −136 300 | −136 300 | −137 627 |
| Sum fordringer | −154 294 | −154 294 | −170 640 | −170 640 | −140 848 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 222 | 7 141 | 15 102 | 8 228 | 14 137 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 222 | 7 141 | 15 102 | 8 228 | 14 137 |
| Sum omløpsmidler | −143 672 | −141 753 | −150 139 | −157 012 | −121 311 |
| Sum eiendeler | −120 697 | −122 868 | −136 916 | −150 914 | −121 311 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 449 777 | 452 648 | 466 913 | 474 858 | 454 020 |
| Sum opptjent egenkapital | −449 777 | −452 648 | −466 913 | −474 858 | −454 020 |
| Sum egenkapital | −419 777 | −422 648 | −436 913 | −444 858 | −424 020 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 7 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 7 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 20 967 | 20 967 | 20 967 | 9 508 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 20 967 | 20 967 | 20 967 | 9 508 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 20 967 | 20 967 | 20 967 | 9 508 | 7 |
| Leverandørgjeld | 11 149 | 11 847 | 14 717 | 21 096 | 29 136 |
| Betalbar skatt | −4 451 | −4 451 | −4 451 | −4 451 | −4 451 |
| Skyldige offentlige avgifter | 15 553 | 15 553 | 12 595 | 834 | 11 061 |
| Annen kortsiktig gjeld | 255 863 | 255 863 | 256 168 | 266 957 | 266 957 |
| Sum kortsiktig gjeld | 278 113 | 278 811 | 279 029 | 284 435 | 302 702 |
| Sum gjeld | 299 080 | 299 778 | 299 996 | 293 943 | 302 709 |
| Sum egenkapital og gjeld | −120 697 | −122 869 | −136 917 | −150 915 | −121 311 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −0,52▼ | −0,51 | −0,54 | −0,55 | −0,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −0,71 | −0,71 | −0,69 | −0,66 | −0,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▲ | −6,6 % | −1,3 % | 19,8 % | 103,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −13,6 %▼ | 49,0 % | 9,0 % | −102,1 % | −75,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 31,9 %▼ | 81,2 % | 38,9 % | - | −75,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 347,8 %▲ | 344,0 % | 319,1 % | 294,8 % | 349,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ONE POINT AS−13,6 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
ONE POINT AS−13,6 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STANLEY BLACK & DECKER NORWAY AS3,9 % 441,6 mill.42 ansatte 2025
Eiva-Safex AS4,4 % 356,3 mill.89 ansatte 2025
BERTEL O. STEEN HOLDING AS99,1 % 1 589,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.620.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Povilas Stanys | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PS4 INVEST AS100,0 %Billingstad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- PS4 INVEST AS
- Uteluksus AS100,0 %
- Multicity Eiendom AS100,0 %
- ONE POINT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.